Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jihu Moravy je nemocných poprvé za epidemii chřipky pod dvacet tisíc

 
sobota, 4. března 2017, 12:09

V kraji klesl za poslední týden počet nemocných akutními respiračními onemocněními a chřipkou lehce pod 20.000, což je poprvé za dvouměsíční dobu trvání chřipkové epidemie. Minulý týden bylo skoro 22.000 nemocných. V kraji je skoro 1,2 milionu obyvatel, na 100.000 obyvatel připadá 1690 nemocných. Ohnisko epidemie je v Brně.

"V Brně je nemocnost 2179 na 100.000 obyvatel a drží se to tam už delší dobu," uvedla vedoucí protiepidemického oddělení jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. Podle ní bude epidemie ještě pár týdnů odcházet. Oproti předchozímu týdnu se také zvýšil počet nemocných ve věku od 25 do 59 let. "Tato věková skupina jsou přitom lidé, kteří jdou k doktorovi až za situace, kdy vyčerpají všechny ostatní možnosti. Nemocnost naopak klesla u školáků," doplnila. 

Chřipka tvoří z celkového počtu případů asi čtyři procenta. Zbytek jsou akutní respirační onemocnění jako nachlazení, bolest hlavy nebo záněty dutin a podobně. "Chřipka odchází, ale dá se ještě očekávat, že nějaké nemocné budeme mít. Epidemie vždy odchází pomalu, takže ještě pár týdnů potrvá," dodala Ciupek.

Hygienici zaznamenali začátek chřipkové epidemie v první půli ledna, kdy vydali doporučení nemocnicím, zakázat návštěvy. Většina nemocnic se doporučením řídila, a návštěvy zakázala. Nemocnice pak zákaz na doporučení hygieniků odvolaly ve druhé půli února. Počet nemocných se udržel pod 30.000, nejvíce jich bylo okolo 27.000.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Na jihu Moravy není nový případ žloutenky, kvůli teplu ale hrozí

sobota, 4. března 2017, 12:05

Hygienici v Jihomoravském kraji nezaznamenali za poslední týden žádný nový případ žloutenky. Vzhledem k teplejšímu...

Na jihu Moravy se objevilo dalších šest nových případů žloutenky

pátek, 17. února 2017, 23:07

Epidemie žloutenky v Jihomoravském kraji nekončí, za poslední týden přibylo šest nových případů. Předešlé dva týdny...

Nemocnice ruší zákazy návštěv, chřipka ustupuje

pátek, 17. února 2017, 13:47

Chřipková epidemie v Jihomoravském kraji je na ústupu. Mezi 1,2 milionu obyvatel je 20.000 nemocných, před týdnem jich...

Fakultní nemocnice má tři nové operační sály a lůžka JIP

čtvrtek, 16. února 2017, 17:00

Fakultní nemocnice Brno za 140 milionů korun zrekonstruovala část chirurgického oddělení a popáleninového centra. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.