Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fakultní nemocnice má tři nové operační sály a lůžka JIP

 
čtvrtek, 16. února 2017, 17:00

Fakultní nemocnice Brno za 140 milionů korun zrekonstruovala část chirurgického oddělení a popáleninového centra. V centru zmodernizovala dva operační sály a rozšířila prostory. Na chirurgii získala nový operační sál, zdvojnásobila počet lůžek jednotky intenzivní péče a opravila další pokoje.

Nemocnice tím vyřešila nedostatek prostoru intenzivních lůžek a zvýšila kapacitu sálů. Asi 100 milionů dostala od státu, zbytek zaplatila ze svého.

Nemocnice měla na chirurgii šest lůžek JIP a kapacita nestačila. "Nyní máme těchto lůžek dvanáct. Kromě toho jsme udělali čtyři nadstandardní pokoje a další standardní chirurgické," informoval ředitel nemocnice Roman Kraus. Kraus. Lůžek standardní péče má nemocnice na chirurgii 50 a jejich počet zůstal stejný. Část z nich se ale zmodernizovala v souvislosti s jejich přesunem do uvolněných prostor po tkáňové bance. Po nich vzniklo místo pro navýšení počtu lůžek JIP.

Kromě toho má nemocnice tři nové sály. Dva vznikly rekonstrukcí na popáleninovém centru a jeden je zcela nový na chirurgii. "Už nám nestačila kapacita centrálních sálů, takže chirurgický sál bude sloužit k menším operacím nejen chirurgické kliniky, ale i dalších pracovišť. Cílem je zvýšit kapacitu a průchodnost centrálních operačních sálů, které jsou velké a slouží největším operacím," uvedl Kraus.

Podle něj byly dva sály na popáleninovém centru zastaralé. "Dá se říct, že byly v podstatě jenom zákrokové a nestačily provozu. Když se klinika do těch míst stěhovala na počátku devadesátých let, bylo to jen takové provizorium. Vydrželo přes 25 let," zdůraznil Kraus.

Sály mají kompletní vybavení od operačních stolů až po světla. Nemocnice podle ředitele provede asi 30.000 operací za rok. Sály na popáleninovém centru si vyžádaly rozšíření. Proto vznikla přístavba, kam se přesunula lůžková jednotka dospělých se 16 lůžky. Jejich počet se nezměnil. Upravilo se i sociální zázemí dětského oddělení a personálu.

Zdroj: ČTK, FN Brno

 


 

Kam dál?

Na jižní Moravě přestala platit smogová situace

čtvrtek, 16. února 2017, 09:55

V Jihomoravském kraji i v brněnské aglomeraci přestala platit smogová situace, uvedli dnes meteorologové. Smogovou...

Na jižní Moravě trvá smogová situace, ovzduší se ale zlepšilo

středa, 15. února 2017, 09:30

Na celé jižní Moravě trvá smogová situace, ovzduší se ale zlepšilo. Meteorologové situaci vyhlásili v pondělí dopoledne...

VZP zdvojnásobí síť mobilních hospiců, v nichž uhradí péči umírajícím...

pondělí, 13. února 2017, 09:58

Až dvěma tisícům svých klientů je letos VZP připravena zaplatit péči tzv. mobilních hospiců. Jde o služby, které...

Léky za volantem mohou zabíjet

neděle, 12. února 2017, 16:03

Řada léků zvyšuje riziko zavinění vážné nehody o desítky procent. Až 10 procent šoférů přiznává užívání rizikových...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.