Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nádrž Výrovice na Znojemsku má vodu nevhodnou ke koupání, Brněnská přehrada i biotop jsou zatím v pořádku

 
pátek, 23. srpna 2019, 12:03

Vodní nádrž Výrovice na Znojemsku má vodu nevhodnou ke koupání. Některým lidem by mohla způsobit zdravotní problémy. V ostatních přírodních koupalištích v Jihomoravském kraji je možné se koupat, některá ale mají horší jakost vody. Vyplývá to z výsledků měření Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje.

Hygienici sledují asi dvacítku nejnavštěvovanějších přírodních koupališť. U některých dělají rozbory sami, z dalších jim posílají výsledky provozovatelé koupališť. Lidem pak nechávají informace na informačních tabulích nebo na webu.

V nádrži Výrovice se situace od minulého týdne nezměnila, limity překročily sinice a chlorofyl. Kvalita vody se naopak zlepšila v rybníku Suchý na Blanensku, kde byla minulý týden také voda nevhodná ke koupání, nová měření ale ukázala na zhoršenou jakost vody, koupat se v ní dá.

Zhoršenou jakost vody hygienici po týdnu opět zjistili i ve vodní nádrži Letovice na Blanensku, také v první laguně horní nádrže na Nových Mlýnech. Vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi hygienici evidují ve vodní nádrži Palava na Blanensku, v druhé laguně na Nových Mlýnech, ve Vranovské přehradě a také v Brněnské přehradě na koupalištích Osada, Rakovec, Rokle a Sokolské koupaliště.

V Brně si zaplavete bez problémů

Vodu vhodnou ke koupání má brněnské jezírko Wellness Infinit Maximus, také přírodní koupací biotop Brno - jih, Kovalovice a Oslavany na brněnském venkově, vodní nádrž Lučina na Hodonínsku i Bohuslavice na Hodonínsku. Obdobně je na tom i Luleč na Vyškovsku, koupaliště Vémyslice a Bantice na Znojemsku. Voda vhodné ke koupání je i v Brněnské přehradě u Kozí horky.

Kvalitu vody ovlivňuje také počasí, například horko nebo třeba déšť. V posledních letech nemuseli hygienici nikde zakazovat koupání s výjimkou loňského roku, kdy zakázali koupání v Brněnské přehradě. Velké teplo a sucho vedlo ke zhoršení kvality vody. V minulosti byla přehrada nevhodná ke koupání. Po jejím vyčištění za stovky milionů korun ji ale mohou lidé využívat.

 

Napsal(a) ČTK | Foto MMB
 


 

Kam dál?

Brno poskytne byty zdravotním sestrám z Ukrajiny. Bydlet zde budou...

středa, 7. srpna 2019, 11:15

Město Brno poskytne Fakultní nemocnici u sv. Anny čtyři byty ke sdílenému bydlení. Ty využije pět zdravotních sester....

Kraj přispěje desítky milionů na provoz nemocnic. Bez nich by...

čtvrtek, 1. srpna 2019, 15:45

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo navýšení příspěvku na provoz ve výši 50 milionů korun pro devět krajských...

Úrazová nemocnice v Brně prošla modernizací. Pacienti se dočkají...

úterý, 30. července 2019, 19:00

Rekonstrukce objektu Úrazové nemocnice v ulici Ponávka začala loni v listopadu a skončila na konci června. Kromě...

V Česku jsou tisíce HIV pozitivních lidí, lékaři nabádají k...

pátek, 19. července 2019, 12:45

V České republice se za posledních deset let ztrojnásobil počet HIV pozitivních. V roce 2008 jich bylo 1186, loni 3368...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.