Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úrazová nemocnice v Brně nabídne sestřičkám třetí sdílený byt se sníženým nájemným

 
čtvrtek, 13. června 2019, 17:00

Sestřičky z Úrazové nemocnice v Brně dostanou k dispozici další sdílený byt. Město tak motivuje lékařský personál, sdílené byty se sníženým nájemným nabízí nemocnice jako benefity. Ke dvěma aktuálně pronajímaným tak nyní přibude ještě třetí byt.

Sestřičkám, které pracují v Úrazové nemocnici v Brně, nabídne Brno další sdílený byt. Je to jeden způsob, jak motivovat své zaměstnance a udržet si personál. Město brno se tak rozhodlo řešit situaci na pracovním trhu a za poslední dva roky poskytlo nemocnici dva byty se sníženým nájemným, které pak nemocnice svému personálu nabízí jako benefit. Včera radní schválili za stejných podmínek pronájem třetího bytu.

„Ve všech třech případech se jedná o velkometrážní čtyřpokojové byty v centru města, které se obtížně obsazují standardními zájemci o obecní byty,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil.

Byty se před úžíváním nejdříve rekonstruují

Byty, které má město nejprve v plánu zrekonstruovat, pak teprve nabízí Úrazové nemocnici k pronájmu. Ta potom se svými zaměstnanci uzavírá podnájemní smlouvy. Aktuálně takto využívají dva byty na České a Masarykově ulici, kde po včerejší radě města přibyde ještě jeden.  

Nájemné je ve všech bytech stanoveno ve výši 58,63 Kč/m2/měsíc a vždy k 1. červenci se zvyšuje o míru inflace – v letošním roce tedy stoupne na 59,86 Kč/m2/měsíc.

Sdílené bydlení může nemocnice nabídnout výhradně svému nelékařskému zdravotnickému personálu, což jsou kromě zdravotních sester například laboranti nebo fyzioterapeuti.

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Pacienti s neurologickými potížemi dostanou speciální náramky. Do...

čtvrtek, 13. června 2019, 13:30

Pacienti, které trápí neurologické problémy či Alzheimerova nemoc, by mohli získat speciální náramky. Ty by jim mohly...

Záchranáři v Moravském krasu cvičili zásahy v těžkých podmínkách

neděle, 9. června 2019, 18:30

Záchranné akce v obtížných nebo neobvyklých podmínkách trénovalo patnáct posádek zdravotnické záchranné služby v...

VIDEO: Brněnští lékaři testují světově unikátní způsob léčení zlomenin

neděle, 26. května 2019, 20:53

Brněnští lékaři vyvíjí zcela jedinečné lepidlo ke spravování zlomených kostí. V kombinaci s dlahou by mohlo velmi...

Oslava narozenin se nevydařila. Poraněný muž po pádu vděčí za svůj...

čtvrtek, 16. května 2019, 16:50

Po oslavě svých narozenin skončil v nemocnici. Při cestě domů se muži nepodařilo trefit cestu, na ulici Cejl upadl a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.