Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslava narozenin se nevydařila. Poraněný muž po pádu vděčí za svůj život kolemjdoucím

 
čtvrtek, 16. května 2019, 16:50

Po oslavě svých narozenin skončil v nemocnici. Při cestě domů se muži nepodařilo trefit cestu, na ulici Cejl upadl a poranil si hlavu. První pomoc mu poskytli kolemjdoucí.

V úterý po deváté hodině večer se čtyřiapadesátiletý muž vracel z oslavy domů posilněný alkoholem. Večerní popíjení se mu ale nevyplatilo. Před restauračním zařízením Tara na křižovatce mezi ulicemi Francouzská, Vranovská a Cejl se neopatrně opřel o zátaras okolo rozkopané cesty, a ten i s mužem spadl do staveniště.

Muži přispěchali na pomoc kolemjdoucí

"Běžel jsem z Líšně do centra a na Cejlu jsem viděl podnapitou osobu, která sotva šla. Na začátku rozkopané ulice se opřela o nestabilní stavební zátaras, který se spolu s ním zřítil do rozkopané silnice a pád z asi jednoho metru způsobil tupou ránu připomínající praskající ořech. Byla už tma a pán měl štěstí, že ho někdo viděl a nenechal to být. Ihned jsem zavolal záchranku a na pomoc mi přišla ještě i kolemjdoucí, která pro jeho štěstí pracovala v nemocnici."  napsal nám svědek nehody a oslavencův zachránce David Weinfurt. 

Pomoci je třeba v každém případě

Kolemjdoucí, která muži také přišla na pomoc, seskočila za zraněným a ihned se s ním snažila komunikovat a držet jej při vědomí, dokud nepřijela sanitka. Později se ukázalo, že žena má s první pomocí zkušenosti ze zaměstnání, pracuje totiž na oddělení ARO v nemocnici. Muže po cestě již jednou potkala a doporučila mu, aby se držel budov, on však její rady nebral vážně.

"Na ulici nebyl přístup na vjezd pro sanitku, tak jsem mezitím odstranil záterasy, aby sanitka projela staveništěm co nejblíž ke zraněnému. Bylo obtížné ho vytáhnout z propadliny do sanitky, ale ve třech, ještě s dvěma muži od záchranky, jsme to zvládli.Je mou povinností zasáhnout, když v okolí není nikdo jiný. Ale už jsem byl v životě naneštěstí svědkem, kdy lidé prostě procházejí a štítí se podnapilého člověka oslovit nebo zkontrolovat, jestli je v pořádku." dodává David Weinfurt.

Po příjezdu sanitky si muže do péče převzali záchranáři a poskytli mu adekvátní pomoc. Poté byl muž převezen do nemocnice U Svaté Anny, kde podstoupil další vyšetření. 

Podobných příběhů se děje spousta

"Je paradoxní, že ještě před půl rokem jsem se potácel podobně, pak jsem dospěl k rozhodnutí, že tato cesta má jen jeden směr, a tak jsem se rozhodl každý den sportovat a naprosto abstinovat od všech návykových látek. A zrovna při dnešním běhu mám šanci předat tuto zprávu dál." svěřil se David Weinfurt se svým příběhem.

 

 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto zzs jmk
 


 

Kam dál?

Celý život léčil rakovinu, teď odchází do důchodu

sobota, 11. května 2019, 15:00

V červnu končí svoji kariéru chirurg a onkolog Jan Žaloudík. S odchodem do důchodu rezignuje na post ředitele...

Den linky 155: I zdravotníci mají svůj den! Nabídnou prohlídku...

čtvrtek, 9. května 2019, 13:30

Ve středu 15. 5. se na Moravském náměstí bude slavit Den linky 155. V plánu je program pro děti i dospělé, ukázka první...

Lékařům v Brně se povedl unikát. Jako první v Česku operovali dítěti...

úterý, 23. dubna 2019, 12:04

Lékaři Dětské nemocnice v Brně dali jako první v ČR ušní implantát dítěti do kosti lebky. Novinářům to dnes řekl...

Brněnští vědci budou zkoumat léčebné účinky konopí. Chtějí, aby ho...

středa, 17. dubna 2019, 12:43

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně bude klinicky testovat konopí a jeho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.