Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V nemocnici u svaté Anny Brno zemřel pacient s chřipkou. Během epidemie jde již o třetí úmrtí

 
úterý, 12. února 2019, 18:00

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně zemřel v neděli pacient s chřipkou. Potvrdila to mluvčí nemocnice Petra Veselá. Je to třetí úmrtí v kraji v chřipkové epidemii, která trvá dva týdny. O dalším úmrtí v jiných zařízeních nemají jihomoravští hygienici zatím informace. Ve svatoanenské nemocnici leží další čtyři lidé s chřipkou, kteří jsou ve vážném stavu. Pacienty s chřipkou má i Fakultní nemocnice Brno, podle mluvčí Beatrix Křížové ale chřipka není hlavní příčinou hospitalizace, protože mají i další problémy.

Kromě čtyř hospitalizovaných pacientů u svaté Anny jsou podle Veselé ještě další dva pacienti s podezřením na chřipku. Nemocnice pro léčbu některých těchto pacientů používá i mimotělní membránovou oxygenaci, zjednodušeně řečeno mimotělní oběh. Je to přístroj, díky kterému pacienti nejen částečně dýchají i za podpory plicní ventilace, ale také jim okysličuje krev.

Díky tomu má nemocnice možnost zajistit přechodnou náhradu plic nebo srdce s plícemi. Podle ředitele Martina Pavlíka je to důležitý pokrok v možnostech léčby pacientů v kritickém stavu.

Zhruba desítku pacientů s chřipkou má i Fakultní nemocnice Brno. Podle Křížové ale není chřipka důvodem jejich hospitalizace a přišli s jinými problémy. Zatím nemá zprávy o tom, že by v jejich nemocnici někdo na chřipku zemřel.

V Jihomoravském kraji začala chřipková epidemie před dvěma týdny. Podle posledních informací hygieniků z pátku mělo mezi 1,2 milionem obyvatel 24.500 lidí akutní respirační nemoci, jako jsou nachlazení nebo kašel, a také chřipku. Na 100.000 obyvatel je to přes 2000 nemocných, přičemž na stejný počet obyvatel připadá chřipka na 200 případů, zbytek jsou lidé s dalšími problémy, jako jsou rýma nebo záněty horních cest dýchacích.

Některé nemocnice kvůli epidemii zakázaly návštěvy. Patří mezi ně obě brněnské fakultní nemocnice, ale také například nemocnice v Kyjově nebo Hodoníně.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Šokující výsledek rozboru. Ovocné čaje jsou plné pesticidů

pondělí, 11. února 2019, 11:30

Výrobci doporučují zařadit ovocné čaje do pitného režimu dětí už v prvním roce života. Rodiče právem očekávají, že...

Dětské balzámy na rty obsahují potenciálně rizikové složky...

neděle, 10. února 2019, 11:04

Před více než rokem informoval spotřebitelský časopis dTest, že většina testovaných balzámů na rty pro dospělé propadla...

Na jižní Moravě už zemřeli na chřipku dva lidé

sobota, 9. února 2019, 14:05

V Jihomoravském kraji zemřeli dva lidé na chřipku z celkových 12 závažných případů, za poslední týden navíc vzrostl...

Chřipková epidemie na jižní Moravě jede na plné obrátky. Počet...

pátek, 8. února 2019, 12:44

V Jihomoravském kraji vzrostl za poslední týden počet nemocných v chřipkové epidemii, uvedla to vedoucí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.