Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdraví

Bylo otevřeno centrum aplikované molekulární onkologie

pátek, 18. ledna 2013, 11:31Zdraví
 

V Masarykově onkologickém ústavu se dnes otevřelo Regionální centrum aplikované molekulární onkologie (RECAMO). V budově za 300 milionů korun budou odborníci dělat výzkum a klinické studie, které mají společně vytvořit databázi prognóz, reakcí...

 

Na sbírku červeného kříže lidé darovali přes 600 tisíc korun

pondělí, 14. ledna 2013, 12:42Zdraví
 

Od 20. listopadu vévodil brněnskému náměstí Svobody vánoční strom, který byl přivezen od myslivny lišky Bystroušky z Bílovic nad Svitavou. Slavnostně rozsvícen byl pak o deset dní později 30. listopadu. Od té doby pod ním byla umístěna i tradiční...

 

Chřipka zabila už 8 lidí. Nejúčinnější lék není k sehnání!

čtvrtek, 10. ledna 2013, 09:25Zdraví
 

Od začátku zimy chřipce podlehlo 8 lidí, hygienici upozorňují, že mrtvých může být i víc. Ale lék, který je proti agresivním typům chřipky nejúčinnější, není v lékárnách k dostání! A ani v nemocnicích ho není nazbyt.

 

Nové prostory ICRC přijaly první pacienty

středa, 9. ledna 2013, 13:12Zdraví
 

O týden dříve, než se původně plánovalo, jsou ode dneška do nových prostor budovy Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) přijímání první pacienti. A to jak k urgentním zákrokům, k ambulantním vyšetřením, tak i na lůžková oddělení I....

 

Prvním miminkem v roce 2013 je holčička Justýna

středa, 2. ledna 2013, 16:28Zdraví
 

Prvním narozeným miminkem v jihomoravské metropoli se stala malá Brňanka Justýna, která se narodila pouhopouhou minutu po půlnoci z 31. prosince 2012 na 1. ledna 2013 v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně.

 

Sváteční Brno se odělo do ledu a mlhy, přibývá onemocnění

pátek, 28. prosince 2012, 10:31Zdraví
 

Ještě před Štědrým dnem to vypadalo, že se Brno po letech konečně dočká bílých Vánoc. Sníh sice o svátcích vydržel, ale námraza a mlha, kterou by moravské metropoli mohl závidět i Londýn, původní očekávání zhatily.

 

Dětskou onkologii zdobí originální výzdoba Krkounů

úterý, 11. prosince 2012, 12:54Zdraví
 

Veselé postavičky Krkounů z planety Bimbuli, které vyloudí úsměv snad na každé dětské i dospělé tváři, nově zdobí ambulance a stacionář Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Originální výmalbu pořídila nemocnice díky sponzorům, kteří...

 

Brněnské nemocnice podepsaly smlouvu s VZP jako první

pondělí, 10. prosince 2012, 22:55Zdraví
 

V pondělí 10. prosince uzavřely příspěvkové organizace Úrazová nemocnice Brno a Nemocnice Milosrdných bratří jako první v Jihomoravském kraji smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

 

Menšíkova jedenáctka zamíří do Dětské nemocnice

čtvrtek, 6. prosince 2012, 19:30SpolečnostZdraví
 

Menšíkova11 navštíví opět po roce brněnskou Dětskou nemocnici, aby zde její hráči předali šek s částkou 100 000 Kč na léčbu děti s nemocemi dýchacích cest. Slavnostní předání se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince od 14 hodin v prostorách Dětské...

 

Fakultní nemocnice pořídila vybavení za tři miliony korun

pátek, 2. listopadu 2012, 16:57Zdraví
 

Přístroje na vybavení pracoviště centrální sterilizace za více než tři miliony korun pořídila Fakultní nemocnice Brno. Cílem je snížit rizika při ručním mytí zdravotnických prostředků, informovala mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.