Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdraví

Nové prostory ICRC přijaly první pacienty

středa, 9. ledna 2013, 13:12Zdraví
 

O týden dříve, než se původně plánovalo, jsou ode dneška do nových prostor budovy Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) přijímání první pacienti. A to jak k urgentním zákrokům, k ambulantním vyšetřením, tak i na lůžková oddělení I....

 

Prvním miminkem v roce 2013 je holčička Justýna

středa, 2. ledna 2013, 16:28Zdraví
 

Prvním narozeným miminkem v jihomoravské metropoli se stala malá Brňanka Justýna, která se narodila pouhopouhou minutu po půlnoci z 31. prosince 2012 na 1. ledna 2013 v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně.

 

Sváteční Brno se odělo do ledu a mlhy, přibývá onemocnění

pátek, 28. prosince 2012, 10:31Zdraví
 

Ještě před Štědrým dnem to vypadalo, že se Brno po letech konečně dočká bílých Vánoc. Sníh sice o svátcích vydržel, ale námraza a mlha, kterou by moravské metropoli mohl závidět i Londýn, původní očekávání zhatily.

 

Dětskou onkologii zdobí originální výzdoba Krkounů

úterý, 11. prosince 2012, 12:54Zdraví
 

Veselé postavičky Krkounů z planety Bimbuli, které vyloudí úsměv snad na každé dětské i dospělé tváři, nově zdobí ambulance a stacionář Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Originální výmalbu pořídila nemocnice díky sponzorům, kteří...

 

Brněnské nemocnice podepsaly smlouvu s VZP jako první

pondělí, 10. prosince 2012, 22:55Zdraví
 

V pondělí 10. prosince uzavřely příspěvkové organizace Úrazová nemocnice Brno a Nemocnice Milosrdných bratří jako první v Jihomoravském kraji smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

 

Menšíkova jedenáctka zamíří do Dětské nemocnice

čtvrtek, 6. prosince 2012, 19:30SpolečnostZdraví
 

Menšíkova11 navštíví opět po roce brněnskou Dětskou nemocnici, aby zde její hráči předali šek s částkou 100 000 Kč na léčbu děti s nemocemi dýchacích cest. Slavnostní předání se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince od 14 hodin v prostorách Dětské...

 

Fakultní nemocnice pořídila vybavení za tři miliony korun

pátek, 2. listopadu 2012, 16:57Zdraví
 

Přístroje na vybavení pracoviště centrální sterilizace za více než tři miliony korun pořídila Fakultní nemocnice Brno. Cílem je snížit rizika při ručním mytí zdravotnických prostředků, informovala mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

 

Čekání na lékaře zkrátí dětem klaun Čiko

pondělí, 29. října 2012, 10:44Zdraví
 

Brněnská poliklinika na Žerotínově náměstí modernizuje vybavení i prostředí. Nedávno pořídila nový rentgen, který zrychlí vyšetření a v úterý otevře ve svých prostorách dětský koutek, v němž se dětem celé dopoledne bude věnovat klaun Čiko.

 

Mezinárodní centrum ICRC patří ke světové špičce

úterý, 16. října 2012, 09:01Zdraví
 

V areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně byla minulý pátek slavnostně otevřena první část projektu Mezinárodního centra klinického výzkumu - ICRC (International Clinical Research Center). Jedná se o vědecko-výzkumné pracoviště nové generace...

 

Nemocnice u Milosrdných bratří otevře nový babybox

pondělí, 24. září 2012, 12:31Zdraví
 

Nemocnice u Milosrdných bratří v Brně otevře ve čtvrtek nový babybox. Potvrdil to brněnský lékař a senátorský kandidát KDU-ČSL Daniel Rychnovský.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.

Za týrání skotu dostal chovatel z Trutnovska podmínku a 10 let nesmí chovat dobytek

Okresní soud v Trutnově vynesl rozsudek nad chovatelem Vladimírem Čepelkou z Trutnovska, který týral svůj dobytek. Od soudu odešel s tříletou podmínkou se zkušební dobou pět let a byl mu také na deset let zakázán chov hospodářských zvířat. Do potrestání soud zahrnul i trest za neplacení alimentů na dceru. Rozsudek je pravomocný.

Jablonecké strážníky vede člen SPD Michal Švarc. Město vyhlásilo konkurz na nového ředitele

V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie. Luboš Raisner, který ji vedl bezmála osm let, po dohodě kvůli kritice své práce na konci ledna skončil. Strážníky zatím vede primátor Milan Kroupa (ANO). Řízením městské policie pověřil Michala Švarce, který je zkušeným policistou a mimo jiné dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec. Město zároveň vypsalo výběrové řízení na ředitele. Uzávěrka přihlášek je na konci února.