Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdraví

Meteorologové vyhlásili na jihu Moravy smogovou situaci

pátek, 25. ledna 2013, 11:32Zdraví
 

Český hydrometeorologický ústav smogovou situaci vyhlásil z důvodů, že v regionu panují velmi špatné rozptylové podmínky již od víkendu. Zlepšení nelze v nejbližších dnech očekávat. Smog trápí od neděle především centrum Brna a také Mikulov na...

 

Jižní Morava se potýká se smogem, nejhorší je situace v Brně

čtvrtek, 24. ledna 2013, 14:01Zdraví
 

V Brně byly dnes ráno překročeny čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu dvojnásobně. Potíže jsou i na severozápadním okraji Brna a v Mikulově. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

 

Nemocnice v Brně zatím návštěvy kvůli chřipce neomezily

středa, 23. ledna 2013, 14:15Zdraví
 

Některé nemocnice na jihu Moravy omezují návštěvy kvůli chřipkám. Například v Kyjově, Břeclavi, Vyškově a Znojmě jsou návštěvy do odvolání úplně zakázané. Dvě velké fakultní nemocnice v Brně zatím návštěvy neomezily, čekají na doporučení hygieniků.

 

Nemocných na jihu Moravy přibývá

pátek, 18. ledna 2013, 16:13Zdraví
 

Chřipku má asi deset procent pacientů. Zbytek tvoří akutní respirační infekce. Jihomoravský kraj je podle hygieničky Renaty Vaverkové na prahu epidemie. K dnešnímu dni je v kraji 1793 nemocných na 100 tisíc obyvatel, minulý týden to bylo 1385...

 

Bylo otevřeno centrum aplikované molekulární onkologie

pátek, 18. ledna 2013, 11:31Zdraví
 

V Masarykově onkologickém ústavu se dnes otevřelo Regionální centrum aplikované molekulární onkologie (RECAMO). V budově za 300 milionů korun budou odborníci dělat výzkum a klinické studie, které mají společně vytvořit databázi prognóz, reakcí...

 

Na sbírku červeného kříže lidé darovali přes 600 tisíc korun

pondělí, 14. ledna 2013, 12:42Zdraví
 

Od 20. listopadu vévodil brněnskému náměstí Svobody vánoční strom, který byl přivezen od myslivny lišky Bystroušky z Bílovic nad Svitavou. Slavnostně rozsvícen byl pak o deset dní později 30. listopadu. Od té doby pod ním byla umístěna i tradiční...

 

Chřipka zabila už 8 lidí. Nejúčinnější lék není k sehnání!

čtvrtek, 10. ledna 2013, 09:25Zdraví
 

Od začátku zimy chřipce podlehlo 8 lidí, hygienici upozorňují, že mrtvých může být i víc. Ale lék, který je proti agresivním typům chřipky nejúčinnější, není v lékárnách k dostání! A ani v nemocnicích ho není nazbyt.

 

Nové prostory ICRC přijaly první pacienty

středa, 9. ledna 2013, 13:12Zdraví
 

O týden dříve, než se původně plánovalo, jsou ode dneška do nových prostor budovy Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) přijímání první pacienti. A to jak k urgentním zákrokům, k ambulantním vyšetřením, tak i na lůžková oddělení I....

 

Prvním miminkem v roce 2013 je holčička Justýna

středa, 2. ledna 2013, 16:28Zdraví
 

Prvním narozeným miminkem v jihomoravské metropoli se stala malá Brňanka Justýna, která se narodila pouhopouhou minutu po půlnoci z 31. prosince 2012 na 1. ledna 2013 v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně.

 

Sváteční Brno se odělo do ledu a mlhy, přibývá onemocnění

pátek, 28. prosince 2012, 10:31Zdraví
 

Ještě před Štědrým dnem to vypadalo, že se Brno po letech konečně dočká bílých Vánoc. Sníh sice o svátcích vydržel, ale námraza a mlha, kterou by moravské metropoli mohl závidět i Londýn, původní očekávání zhatily.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval premiér Andrej Babiš (ANO). Hrad už potvrdil, že ji prezident jmenuje. Část opozice pokládá odchod Kněžínka za vynucený a výměnu dává do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, v níž předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby.