Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdraví

Lékaři vyzkoušeli možnost operace chlopní na praseti

středa, 24. dubna 2013, 11:51Zdraví
 

Lékaři v Brně si na praseti vyzkoušeli možnost implantace biologických srdečních chlopní se zastaveným srdcem a v mimotělním oběhu. Operace se povedla, prase už 11. den žije a daří se mu dobře.

 

Defibrilátory budou v brněnských ulicích od června

středa, 17. dubna 2013, 16:22Zdraví
 

Defibrilátory, přístroje pro pomoc lidem se zástavou srdce, budou rozmístěné v brněnských ulicích od června. Podle průzkumu magistrátu lidé většinou vědí, jak mají provést resuscitaci u postiženého pacienta.

 

Nová srdeční čerpadla dostali první dva pacienti

středa, 10. dubna 2013, 14:17Zdraví
 

Nová čerpadla nahrazující nemocné srdce, velká jako tlusté tužkové baterie, mají implantovaná první dva pacienti v České republice. Poprvé je použili lékaři z Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně.

 

Nemocných je více než obvykle, zřejmě kvůli počasí

úterý, 2. dubna 2013, 12:00Zdraví
 

Nemocných akutními respiračními nemocemi je na jihu Moravy více, než je v tomto období obvyklé. Nyní je zhruba 1 400 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Zřejmě za to může studené počasí.

 

Úrazová nemocnice zrychlí díky rekonstrukci provoz na sálech

čtvrtek, 21. března 2013, 09:29Zdraví
 

Díky opravám v Úrazové nemocnici v Brně se zrychlí provoz na operačních sálech a zjednoduší případná evakuace pacientů. Přibyl dospávací pokoj s pěti lůžky a lidé nyní také kvůli novému výtahu budou moci cestovat přímo ze dvora nemocnice na sál.

 

V Brně vznikl portál pro zájemkyně o darování oocytů

středa, 20. března 2013, 13:20Drbna RadilkaZdraví
 

V Brně vznikla první bezplatná poradna pro zájemkyně o darování oocytů - vajíček. Největší výhodou poradny je možnost zjistit konkrétní osobní zkušenosti žen, které již darování absolvovaly.

 

Na přestěhování porodnice do Bohunic nejsou peníze

pátek, 8. března 2013, 12:32Zdraví
 

Fakultní nemocnice Brno měla postavit za 1,3 miliardy korun do roku 2011 nové sály pro Gynekologicko-porodnickou kliniku v Bohunicích. Do nich se mělo přestěhovat pracoviště někdejší Zemské porodnice z Obilního trhu. Dodnes se tak nestalo.

 

Do babyboxu někdo odložil novorozenou holčičku

čtvrtek, 28. února 2013, 12:27Zdraví
 

Do babyboxu v brněnské nemocnici Milosrdných bratří někdo ve středu večer odložil novorozenou holčičku. Dívka je letos druhým a celkem 83. dítětem odloženým v babyboxech v České republice.

 

V Brně funguje první sexuologická poradna pro nemocné

čtvrtek, 28. února 2013, 11:12Zdraví
 

Ve Fakultní nemocnici v Brně se otevřela sexuologická poradna pro onkologicky nemocné pacienty. Podle mluvčí nemocnice Anny Mrázové je první v Česku. Pacienti s nádorem prostaty, střeva nebo prsu totiž mohou mít se sexuálním životem kvůli svému...

 

Nemocnice může vyšetřovat magnetickou rezonancí i těhotné

čtvrtek, 21. února 2013, 09:42Zdraví
 

Lékaři z Fakultní nemocnice v Brně mohou nově vyšetřovat magnetickou rezonancí i těhotné ženy. Slouží jim k tomu cívka, která je tak velká, že vyšetří i obézní pacienty nebo ženy s těhotenským břichem.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.