Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vysoké učení technické láká ke studiu novou videokampaní

 
čtvrtek, 29. ledna 2015, 15:50

Novou propagační kampaň určenou pro uchazeče o studium odstartovalo Vysoké učení technické v Brně. Od včerejšího večera, kdy bylo spuštěno první krátké video, ho shlédly už tisíce lidí.

I letos se tato technická univerzita vydala cestou nekonvenční produkce. „Hledali jsme nějaké nečekané propojení dvou světů, Západu a Východu, fyziky a metafyziky, matematického důkazu a buddhistické mantry. Nakonec jsme stvořili učení zvané VUT FU,” popsal ideu tvůrce kampaně Adam Hrubý.

Postupně vznikly náměty na čtyři díly minisérie o mnichu Lobsingovi, který opouští klášter východního učení a odchází na Západ studovat „techniku života” na VUT.

Jeho dosavadní znalosti jsou zde konfrontovány s výzvami vysokoškolského života. „Lobsing má dva mentory - v klášteře je to mistr Ming a na VUT jeho protějšek pan Ing,” dodal Hrubý.

Na webu www.vutfu.cz se tak odvíjí příběh mladého mnicha, který za zvuku známého hitu Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem hraného na tradiční čínský nástroj guženg vstupuje na brněnské hlavní nádraží.

Brnu se v kampani přezdívá tajemné údolí Šalin, VUT tu sídlí na tak zvaném Křemíkovém vrchu. Nechybí ani odkazy na nejrůznější brněnské reálie či perličky typu „technické řešení hladu“, což je označení pro instantní nudle.

Kampaňový web autoři zároveň propojili i s fakultami, na které uchazeče o studium lákají. Například fakultu podnikatelskou představují jako Cestu neviditelné pěsti trhu.

V dalších dílech kampaně VUT FU se objeví spousta odkazů na svět, ve kterém se studenti pohybují.

„Osvědčil se nám humor, který jsme využili v kampani Miluji tě, mé VUT, ale zpracovali jsme ho jinou formou - principy asijských filmů jsme aplikovali i v pohybech kamery nebo v ozvučení,” uvedl producent minisérie Jiří Fiala.

Kampaň má zajímavou a zábavnou formou ukázat, že VUT je škola, která se nebojí dělat legraci sama ze sebe. Další díl o mnichu Lobsingovi bude spuštěn za několik dní.

 


 

Kam dál?

Strážníci a dopravní podnik společně proti vandalismu

čtvrtek, 29. ledna 2015, 15:35

Poškrábaná okna, počmáraná sedadla, sprejerské výtvory na vozidlech i zastávkách nebo rozbité přístřešky. Proti...

„Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to!?“

úterý, 27. ledna 2015, 13:08

Ve dnech 4. 2. – 7. 2. 2015 v době od 10:00 do 18:00 hodin proběhne na otevřené ploše obchodního centra Olympia v Brně...

Brněnská technika nově nabízí obor informační bezpečnost

pondělí, 26. ledna 2015, 16:08

Na Vysokém učení technickém v Brně lze nově studovat informační bezpečnost. Bakalářský obor reaguje na vývoj...

Masarykův onkologický ústav otevřel nové studijní prostory

pondělí, 26. ledna 2015, 15:53

Brněnský Masarykův onkologický ústav, v němž se léčí lidé s rakovinou, otevřel ve Švejdově pavilonu zrekonstruovanou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?