Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V bohunickém kampusu začala stavba špičkového Biology Parku

 
středa, 16. července 2014, 10:50

V pondělí začala poklepáním na základní kámen stavba špičkového biotechnologického centra Biology Park Brno. Hejtman Michal Hašek a prezident České hospodářské komory Vladimír Dlouhý představili budoucnost moderního vědeckého pracoviště napojeného na Středoevropský technologický institut CEITEC a pavilon Integrovaných laboratoří biomedicínských technologií (ILBIT). Čtyřpatrová budova má plochu vnitřních prostor šest a půl tisíce metrů čtverečních. Vedle vlastní podpory výzkumu bude pracoviště pracovat na popularizaci výsledků nebo poradenství v oboru biotechnologií.

Za velkou výhodu je považována blízkost Fakultní nemocnice v Bohunicích nebo Inkubátoru biomedicínských technologií INBIT. Hejtman Michal Hašek ocenil především skutečnost, že umístění biotechnologického parku umožní jeho efektivní propojení s již existující vědecko-výzkumnou infrastrukturou.

"Vybudovaný biotechnologický park a související podnikatelský inkubátor vytvoří organizované prostředí pro zabezpečení spolupráce veřejných a soukromých vědeckých a inovačních subjektů, s cílem lepšího průniku inovačních technologií, výrobků a služeb na trh," uvedla mluvčí Jihomoravského kraje Denisa Kapitančíková.

 
 
 


 

Kam dál?

Školy v Jihomoravském kraji dostanou 16 milionů na opravy

úterý, 15. července 2014, 10:51

Jihomoravský kraj dá 16 milionů korun na rekonstrukce školských zařízení. Peníze poskytne z loňského přebytku, který...

Dělníci ve sklepě našli základní kámen brněnské právnické fakulty

pondělí, 23. června 2014, 23:35

Základní kámen brněnské právnické fakulty našli dělníci při opravách sklepa budovy na Veveří. Ležel nedotčený v zemi 86...

Masarykova univerzita se dohodla na občasné spolupráci se Zubovem

pátek, 9. května 2014, 15:37

Masarykova univerzita v Brně se v pátek dohodla s ruským historikem Andrejem Zubovem, kritikem ruského obsazení Krymu,...

Odborníci zhodnotí deset let České republiky v Evropské unii

pondělí, 28. dubna 2014, 20:36

Akademický i politicko-ekonomický pohled na deset let členství České republiky v Evropské unii nabídne konference,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?