Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Studenti poprvé v Česku uvedli Goethův Triumf citovosti

 
pondělí, 17. září 2012, 08:58

Adepti herectví z Janáčkovy akademie múzických umění v Brně nastudovali málo známou hru Johanna Wolfganga Goetha Triumf citovosti. Inscenaci dnes ve Studiu Marta zhlédlo premiérové publikum. „Na českém jevišti se objevila vůbec poprvé,“ řekl mluvčí brněnské akademie Luboš Mareček.

Sám autor označil hru Triumf citovosti jako dramatický vrtoch. „Goethe si tady vlastně utahuje sám ze sebe a z romantismu,“ uvedla režisérka Nika Brettschneiderová. Hru také přeložila, protože česká verze dosud neexistovala. Inscenace je podle divadelníků plná ironie a lehkého humoru.

Děj své dramatické prvotiny Goethe zasadil na romantický letohrádek, kde pestrá společnost nachází odpočinek a rozptýlení při cestách do hor pro věštby od Orákula. Poklidnou atmosféru naruší příjezd prince, který doveze podivný mechanismus – “umělou přírodu“ a v ní ukryté tajemství.

„Triumf citovosti není jenom nějakou raritou. Máme dnes náhražky skutečně všeho, nejen přírody, i proto je hra stále nesmírně aktuální,“ uvedla režisérka.

Devadesátiminutová inscenace má výraznou hudební složku. Písně Ondřeje Hájka z kapely Poletíme? hraje na jevišti kapela složená z aktérů představení.

Zdroj: ČTK
Foto: Petr Šmerkl, Wikipedia

 


 

Kam dál?

Soud vyhověl neúspěšné maturantce, její zkoušky anuloval

pátek, 17. srpna 2012, 14:17

Brněnský krajský soud vyhověl v jednom případě žalobě studentky proti neúspěšné maturitní zkoušce z českého jazyka....

Lidovci chtějí mít z Brna hlavní univerzitní město republiky

pondělí, 13. srpna 2012, 12:03

Jihomoravská KDU-ČSL vnímá jako jednu z hlavních krajských priorit výzkum, vývoj, a inovace, které jižní Moravě může...

Jihomoravský krajský úřad neeviduje žalobu ohledně maturity

úterý, 7. srpna 2012, 11:44

Jihomoravský krajský úřad neobdržel žádnou informaci, že by někdo z rodičů podal na kraj žalobu kvůli neúspěšné slohové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Krach Thomas Cook je celosvětové největší úpadek CK

Krach britské cestovní kanceláře Thomas Cook, který je dosud největším případem úpadku cestovní kanceláře, bude mít podstatný dopad na trh pojištění CK proti úpadku, skončí-li v krachu i německá část firmy, případně některé další dceřiné společnosti. Novinářům to dnes řekl ředitel péče o klienty makléřské společnosti Renomia Matyáš Charvát.

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.