Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravský krajský úřad neeviduje žalobu ohledně maturity

 
úterý, 7. srpna 2012, 11:44

Jihomoravský krajský úřad neobdržel žádnou informaci, že by někdo z rodičů podal na kraj žalobu kvůli neúspěšné slohové maturitní práci svého dítěte, řekl v úterý mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

"Informaci o žalobě jsme zaznamenali pouze z médií, jako kraj nás však nikdo se žalobou neseznámil," uvedl Klement.

Jak informovala některá média v poslední době, rodiče studentů, kteří neuspěli u maturitní zkoušky se slohovou prací, hodlají situaci řešit soudní cestou a podali na kraj žalobu.

Krajský soud v Brně obdržel minulý týden v souvislosti s maturitami dvě žaloby. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí soudu Miroslava Sedláčiková. "Zatím však nelze sdělit nic bližšího," řekla Sedláčková.

"Krajský úřad na základě písemné žádosti doručené do osmi dnů ode dne oznámení výsledků zkoušky přezkoumává průběh a výsledek zkoušky. Zkoumá zejména, zda byly porušeny právní předpisy upravující průběh maturitní zkoušky, zda se nevyskytly jiné závažné nedostatky, které by mohly mít vliv na řádný průběh nebo výsledek zkoušky," vysvětlil Klement.

Dodal, že krajský úřad přitom nemá možnost provést nové vyhodnocení písemné práce žáka, protože pracovníci Jihomoravského kraje nejsou proškolenými hodnotiteli. "V tomto bodě je pro krajský úřad rozhodující nové posouzení ze strany hodnotitelů CERMATu," doplnil mluvčí.

Napsal: Lenka Horáková (Mf)

 


 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.