Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravský krajský úřad neeviduje žalobu ohledně maturity

 
úterý, 7. srpna 2012, 11:44

Jihomoravský krajský úřad neobdržel žádnou informaci, že by někdo z rodičů podal na kraj žalobu kvůli neúspěšné slohové maturitní práci svého dítěte, řekl v úterý mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

"Informaci o žalobě jsme zaznamenali pouze z médií, jako kraj nás však nikdo se žalobou neseznámil," uvedl Klement.

Jak informovala některá média v poslední době, rodiče studentů, kteří neuspěli u maturitní zkoušky se slohovou prací, hodlají situaci řešit soudní cestou a podali na kraj žalobu.

Krajský soud v Brně obdržel minulý týden v souvislosti s maturitami dvě žaloby. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí soudu Miroslava Sedláčiková. "Zatím však nelze sdělit nic bližšího," řekla Sedláčková.

"Krajský úřad na základě písemné žádosti doručené do osmi dnů ode dne oznámení výsledků zkoušky přezkoumává průběh a výsledek zkoušky. Zkoumá zejména, zda byly porušeny právní předpisy upravující průběh maturitní zkoušky, zda se nevyskytly jiné závažné nedostatky, které by mohly mít vliv na řádný průběh nebo výsledek zkoušky," vysvětlil Klement.

Dodal, že krajský úřad přitom nemá možnost provést nové vyhodnocení písemné práce žáka, protože pracovníci Jihomoravského kraje nejsou proškolenými hodnotiteli. "V tomto bodě je pro krajský úřad rozhodující nové posouzení ze strany hodnotitelů CERMATu," doplnil mluvčí.

Napsal: Lenka Horáková (Mf)

 


 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.

Inspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný obor

Kvalitu výuky cizích jazyků ve školách snižuje nedostatek kvalifikovaných učitelů. Zhruba čtvrtina vyučujících angličtiny nebo němčiny na druhém stupni základních škol nevystudovala pedagogický obor s tímto zaměřením. Učitelé by se měli také častěji účastnit vzdělávacích kurzů a aktivněji v hodinách děti zapojovat do práce. Znalosti a dovednosti školáků v cizích jazycích jsou ale i přes nedostatky ve výuce na dobré úrovni. Vyplývá to z aktuální zprávy České školní inspekce (ČŠI) o rozvoji jazykové gramotnosti ve školách.

Na přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazením

V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden nejvyšší denní teploty nejprve spadnou z 25 stupňů Celsia na 16 stupňů a koncem týdne pak zase vystoupají na 23 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.