Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Školy v Jihomoravském kraji rekonstruují třídy, zahrady i kuchyně

 
středa, 24. července 2019, 10:41

Letní opravy základních a mateřských škol v Jihomoravském kraji jsou v plném proudu. Nejčastěji se rekonstruují vnitřní prostory, sociální zařízení nebo kuchyně, upravují se školní zahrady a hřiště. Ve většině škol začne vyučování po opravách v pondělí 2. září. Detaily o prázdninových rekonstrukcích sdělili ČTK mluvčí měst.

Ve Znojmě investují do oprav více než 23 milionů korun. "Největší je rekonstrukce budovy ZŠ Jubilejní park, probíhat bude i v příštím školním roce," uvedl starosta Znojma Jan Grois. Město tam investuje do vnitřních prostor i sociálního zařízení.

Prázdninové opravy se nevyhnou ani znojemským školkám. V MŠ náměstí Republiky nainstalují klimatizaci do školní kuchyně, děti z MŠ Pražská se mohou těšit na nové pryžové hřiště.

Opravy školy se dočkají také žáci v Blansku

O prázdninách se opravuje také skoro ve všech školách a školkách v Blansku. Některé opravy se protáhnou do září nebo do října, ale chod škol by rekonstrukce neměly narušit. V ZŠ Erbenova bude nová elektroinstalace, která by měla být hotová do konce září. "Na začátku září se ve škole začne upravovat zahrada a přírodní učebna," uvedl mluvčí Blanska Ondřej Požár.

Žáci z blanenské ZŠ Dvorská se mohou těšit na lezeckou stěnu, která bude hotová koncem července. V mateřské škole Divišova se pustili do oprav třídních přípraven jídla, budou nové podlahy, obklady a nábytek. V MŠ Dvorská se v červenci začalo s úpravou zahrady, přibudou ovocné stromy a keře. Do oprav škol a školek investuje Blansko přibližně 30 milionů korun, většina peněz jde z evropských fondů.

Ve Vyškově se okna ani žáci nepřehřejí

Základní škola Purkyňova ve Vyškově nechá nainstalovat takzvané slunolamy. "Jedná se o moderní a poutavý architektonický prvek zajišťující ochranu proti slunečnímu záření, který zabraňuje přehřívání oken. Nechceme, aby žáci trávili výuku v přehřátých místnostech. Investice je rozdělená do tří etap na období 2019 až 2021. První budova se montáže slunolamů dočká již letos," uvedla místostarostka Vyškova Karin Šulcová.

Břeclavská škola se dočká nové střechy

V Břeclavi investují do oprav školních střech, rozvodů nebo odpadů. "Nejhorší je situace v ZŠ Na Valtické, která se nachází na největším břeclavském sídlišti. Opravuje se špatná střecha spojovacího krčku a přilehlé prostory, do kterých zatékalo," uvedl mluvčí města Jiří Holobrádek. Další školy a školky čekají jen menší opravy. Cena rekonstrukcí by dohromady neměla přesáhnout deset milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Letní výuka češtiny čeká v Brně 135 studentů ze 42 zemí

úterý, 23. července 2019, 10:33

Studenti z celého světa se ode dneška seznamují s českým jazykem i kulturou na Letní škole slovanských studií, kterou...

Studenti vysokých škol prezentovali své vize budoucnosti dopravní...

úterý, 2. července 2019, 20:30

Minulý týden proběhlo v kongresovém sále Centrály VIG ČR slavnostní vyhlášení prvního ročníku soutěže pro vysokoškolské...

Počet žáků přibývá, Žebětínská základní škola se rozroste o osm tříd.

pátek, 14. června 2019, 14:00

Dětí školou povinných v Brně přibývá. Již za tři roky budou mít žebětínští školáci o důvod navíc se těšit do školy....

Brno chce získat od státu desítky milionů na rovný přístup ke...

pátek, 5. dubna 2019, 10:00

Školy, které spádově pokrývají sociálně vyloučené lokality, i další vzdělávací zařízení, kam chodí větší počet žáků ze...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.