Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přes čtyřicet škol v Brně se dočkalo oprav. Většina bude hotová do konce prázdnin

 
čtvrtek, 23. srpna 2018, 14:00

Necelé dva týdny zbývají do začátku nového školního roku. Na několika místech v Brně přivítají děti nově zrekonstruované prostory. Město letos dalo na opravy více než 40 škol přes 200 milionů korun.

Práce už dokončeny byly nebo ještě budou ve 43 základních a mateřských škol ve 26 z 29 městských částí. Většina skončí do konce prázdnin, některé však až na podzim. Podle primátorova náměstka Petra Hladíka (KDU-ČSL) to ale neovlivní školní rok: "Všechny vnitřní práce budou hotové. Je to díky tomu, že městským částem dáváme na tyto opravy peníze už v listopadu.“

Největší investicí za 20 milionů je letos rekonstrukce objektu MŠ Kamenná. Vznikla také multifunkční tělocvična za 19 milionů při ZŠ Sirotkova, dalších 15 milionů půjde na rekonstrukci bazénu ZŠ a MŠ Pastviny. Další velké investice jdou například na ZŠ Arménská, ZŠ J. A. K. nebo MŠ náměstí Republiky.

Brno provozuje asi 70 základních škol, které navštěvuje skoro třicet tisíc dětí. Dále zřizuje také skoro 140 školek. Ty navštěvuje bezmála dvanáct tisíc dětí. Podle Hladíka dávalo město v minulosti na opravy škol 30 milionů ročně, loni a předloni to bylo shodně kolem 170 milionů.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Geocaching.com | Zdroj s využítím ČTK
 


 

Kam dál?

Na jihu Moravy nepřibyl nový případ žloutenky, nákaza stále hrozí

sobota, 25. února 2017, 15:05

V kraji za poslední týden nepřibyl žádný nový případ žloutenky. Hygienici však stále prověřují několik podezření,...

Na jižní Moravě se zvýšil počet nemocných v chřipkové epidemii

pátek, 24. února 2017, 21:08

V kraji po několika týdnech poklesu vzrostl za poslední týden počet lidí s akutními respiračními onemocněními a...

Blog jako zábava i zaměstnání. TerezaInOslo poodhalí v Brně zákulisí...

pátek, 24. února 2017, 15:01

Blogerský svět, který je pro některé z nás jedna velká záhada, může být pro některé nejen koníček, ale také zaměstnání...

Studentům ekonomie v Brně bude přednášet bývalý prezident Václav Klaus

čtvrtek, 23. února 2017, 08:48

Bývalý prezident Václav Klaus začna v jarním semestru na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity přednášet o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.