Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Vědec získal grant, umožní mu zkoumat nebezpečné viry

pondělí, 22. července 2013, 13:03SpolečnostVzdělání
 

Mladý vědec Pavel Plevka díky prestižnímu grantu pokročí s výzkumem lidských pikornavirů, které způsobují řadu onemocnění od běžného nachlazení po život ohrožující záněty mozku. Evropská výzkumná rada mu na příštích pět let poskytla přibližně...

 

Cizince čeká v brněnské letní škole zápolení s českou gramatikou

pondělí, 22. července 2013, 09:29Vzdělání
 

Asi 150 cizinců bude pronikat do tajů české řeči a kultury v Letní škole slovanských studií na Masarykově univerzitě. Přijedou ze 37 zemí včetně Číny, Mexika a Spojených států. Jejich zápolení s gramatikou, pravopisem či výslovností začne v...

 

Lidé bojující proti sexuální výchově neuspěli s ústavní stížností

pátek, 19. července 2013, 16:28Vzdělání
 

Ústavní soud odmítl stížnost rodičů, kteří kvůli výhradám k sexuální výchově ve školách neúspěšně napadli ministerská doporučení a rámcové vzdělávací programy. Nejvyšší správní soud (NSS) jejich návrhy před dvěma lety odmítl s vysvětlením, že...

 

Brněnští studenti psychologie poradí na netu lidem s problémy

středa, 3. července 2013, 11:45SpolečnostZdravíVzdělání
 

Brněnští studenti psychologie na internetu poradí lidem s problémy. Otevřeli virtuální poradnu, kde může kdokoliv bezplatně a anonymně položit dotaz. Část z dvacetičlenného týmu poradců tvoří studenti, na které dohlížejí mentoři a odborníci z...

 

Ve Vaňkovce začala výstava Jak brněnské nápady mění svět

pátek, 14. června 2013, 09:16SpolečnostVzděláníByznysByznys
 

V brněnském nákupním centru Vaňkovka dnes začala výstava k desátému výročí Jihomoravského inovačního centra s názvem Jak brněnské nápady mění svět.

 

Mendelova univerzita postavila za 619 milionů dva pavilony

pátek, 17. května 2013, 08:42Vzdělání
 

Areál Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích se rozrostl o dva nové pavilony. Jeden spojuje jídelnu, studovnu a další provozy, druhý poslouží hlavně výzkumu a výuce v oblasti technologie potravin, rybářství, pěstování rostlin nebo chovu zvířat.

 

Moravian science centrum otevře své brány za rok

pátek, 3. května 2013, 09:14Vzdělání
 

Moravian Science centrum (MSC), které zábavnou formou přiblíží nejnovější vědecké poznatky žákům škol a veřejnosti, zahájí provoz v pavilonu D brněnského výstaviště o letních prázdninách v příštím roce. Rekonstrukce budovy přijde na 180 milionů...

 

První semestr Kulturní univerzity třetího věku slavil úspěch

středa, 1. května 2013, 09:45Vzdělání
 

Kulturní univerzita třetího věku právě skončila. Šest desítek prvních absolventů obdrželo v pondělí v prostředí kina Art certifikáty absolventa a nabídku zapojit se do dalšího, podzimního semestru.

 

Masarykova univerzita získala peníze na opravy dvou fakult

sobota, 27. dubna 2013, 17:01Vzdělání
 

Ministerstvo školství uvolnilo 408 milionů korun na druhou etapu rekonstrukce areálu filozofické fakulty. Dotace 62 milionů korun ze stejného zdroje poslouží na opravu knihovny v podzemních podlažích právnické fakulty.

 

Univerzita dala výpověď profesoru, psal výhružné e-maily

čtvrtek, 25. dubna 2013, 15:34Vzdělání
 

Masarykova univerzita v Brně dala výpověď profesoru filozofie Břetislavu Horynovi. Podle pravomocného verdiktu posílal svému kolegovi výhružné a vulgární e-maily. Dostal za to pokutu 50 tisíc korun.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.