Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Brno-střed neumožní jako jediné elektronickou přihlášku do školky

čtvrtek, 23. ledna 2014, 09:53Vzdělání
 

Brno-střed ani letos neumožní rodičům přihlásit děti do školky přes internet. Zůstává tak nadále jedinou brněnskou městskou částí ze všech 29, která dosud možnost elektronické přihlášky nezavedla a rodiče musí přijít i s dítětem osobně.

 

Do Brna přijeli studovat až z Indie

pondělí, 11. listopadu 2013, 20:58Vzdělání
 

Za kvalitnějším univerzitním vzděláním přijelo do Brna jednadvacet studentů z Ruska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Ukrajiny a Indie. Dostali se sem díky stipendijnímu programu Internacionalizace vysokých škol v Jihomoravském kraji, který je určen...

 

Na veletrh Gaudeamus letos přijelo téměř 200 vystavovatelů

úterý, 5. listopadu 2013, 11:18Vzdělání
 

Na letošní veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus přijelo 186 vystavovatelů, kteří nabízejí převážně středoškolským studentům kolem 3500 studijních oborů. Přibývá však nabídky celoživotního vzdělávání, v budoucnu by měla být ještě širší, řekl...

 

Přírodovědné digitárium je evropským unikátem

čtvrtek, 31. října 2013, 15:37Vzdělání
 

Ve čtvrtek nejprve s oficiálními hosty a od soboty 2. listopadu pak i pro širokou veřejnost se otevírá unikátní digitárium, čímž se Hvězdárna a planetárium Brno na Kraví hoře zařadí mezi přední vědecká a vzdělávací zařízení svého druhu v Evropě.

 

Brněnskou akademii povede další čtyři roky skladatel Medek

čtvrtek, 17. října 2013, 09:43Vzdělání
 

Janáčkovu akademii múzických umění v Brně povede další čtyři roky hudební skladatel a teoretik Ivo Medek. Ve středeční odpolední volbě porazil divadelníka Josefa Kovalčuka. Dnes to řekl mluvčí JAMU Lubomír Mareček.

 

Brněnská hvězdárna jde do 60. sezony, otevře nové digitárium

čtvrtek, 3. října 2013, 12:17Vzdělání
 

Brněnská hvězdárna jde letos do své 60. sezony, po velké rekonstrukci otevře na začátku listopadu digitárium. Projekt za více než 50 milionů korun nabídne obraz, který lidé uvidí všude kolem sebe v sále planetária.

 

Brněnská technika získala generátor proudu se silou blesku

středa, 18. září 2013, 10:30Vzdělání
 

Generátor se silou blesku tvoří součást vybavení Vědeckotechnického parku profesora Lista. Vybudovalo jej Vysoké učení technické v Brně. V laboratořích, které připomínají scény ze sci-fi filmů, budou vědci zkoumat odolnost jističů, pojistek,...

 

Lidé z jihu Moravy využívali internet v knihovnách nejvíce z ČR

úterý, 10. září 2013, 15:30Vzdělání
 

Lidé z jihu Moravy využívali loni internet v knihovnách nejvíce z celé země. Vyplynulo to ze statistik, které zveřejnil Český statistický úřad. V knihovnách na jižní Moravě bylo k dispozici zhruba 1300 počítačů připojených k internetu, služeb...

 

Prvňáčků je opět více, středoškoláků méně

pondělí, 2. září 2013, 09:19Vzdělání
 

V novém školním roce vzrostl v Jihomoravském kraji počet dětí v mateřských školách i žáků základních škol. Naopak studentů středních škol znovu ubylo.

 

Na Kraví hoře bude festival vědy za účasti inženýra z NASA

čtvrtek, 29. srpna 2013, 10:58Vzdělání
 

Brno v září zájemcům nabídne festival vědy, populární Noc vědců i přednášku amerického vědce Jamese Rice, který pomáhal sestavit vozítko určené na misi na Marsu. Novináře o akcích informoval ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek. Všechny...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.