Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Odborníci zhodnotí deset let České republiky v Evropské unii

pondělí, 28. dubna 2014, 20:36Vzdělání
 

Akademický i politicko-ekonomický pohled na deset let členství České republiky v Evropské unii nabídne konference, která se koná v úterý v devět hodin ráno v aule Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Joštově ulici v centru Brna.

 

Masarykova univerzita letos hospodaří s rekordním rozpočtem

středa, 16. dubna 2014, 13:55Vzdělání
 

Masarykova univerzita v Brně letos hospodaří s rekordně vysokým rozpočtem 8,3 miliardy korun. Oproti loňsku je částka vyšší o 200 milionů korun, minulý týden ji schválil akademický senát.

 

Stopslovakum.cz? Autor webu chtěl jen vyvolat diskuzi

pátek, 4. dubna 2014, 14:13Vzdělání
 

Vášnivou diskuzi rozpoutala v pátek webová stránka stopslovakum.cz. Její autor vyzýval čtenáře, aby zabránili velkému přílivu slovenských studentů na brněnské vysoké školy. Ve skutečnosti se jednalo pouze o studentskou kampaň, která si kladla za...

 

V budovách bývalého pivovaru vzniklo výzkumné centrum za 150 mil.

pátek, 21. března 2014, 13:20Vzdělání
 

Brno má nové výzkumné centrum pro informační technologie. Stojí v areálu Vysokého učení technického v Brně Králově Poli. Jeho vybudování stálo zhruba 150 milionů korun, většinu částky pokryly dotace z Evropské unie.

 

Náměstek hejtmana Juránek nedoporučuje stavbu mateřských škol

pátek, 28. února 2014, 10:05Vzdělání
 

Náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek (KDU-ČSL) nedoporučuje obcím stavět nové mateřské školy. Důvodem je klesající počet dětí, kterých bude například v Jihomoravském kraji podle předpokladů Českého statistického úřadu v roce 2020...

 

Masarykova univerzita měla nakoupit přístroje předražené o miliony

úterý, 25. února 2014, 10:49Vzdělání
 

Masarykova univerzita (MU) údajně nakoupila předražené přístroje pro své vědecké centrum CEITEC. V dnešním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes. Podle ní pořídila univerzita dvě magnetické rezonance Siemens Prisma bez veřejné soutěže a o desítky...

 

Výstava v Urban centru ukáže Brno jako město vědy a výzkumu

úterý, 18. února 2014, 10:20Vzdělání
 

Od 18. února 2014 bude v Urban centru na Staré radnici zahájena nová výstava, na které se Brno představí jako město vědy, výzkumu a inovací. Seznámíte se s místy, kde vznikají projekty posilující jeho pozici centra špičkové vědy.

 

Škola primátora Onderky nesmí přijímat nové studenty

středa, 5. února 2014, 15:59Vzdělání
 

Nové studenty už nesmí přijímat soukromá Vysoká škola Karla Engliše, na které získal titul také brněnský primátor Roman Onderka. Radiožurnál ve středu informoval, že škole neprodloužila akreditační komise kvůli nízké kvalitě výuky akreditaci oborů.

 

Atraktivní svět genetiky představí Mendelianum

úterý, 28. ledna 2014, 15:01Vzdělání
 

Vyzkoušet si práci v molekulárně-biologické laboratoři, podívat se na modely molekul DNA nebo se dozvědět více o životě Johann Gregora Mendela budou moct návštěvníci nové expozice Mendelianum, kterou plánuje v Biskupském dvoře nejpozději koncem...

 

Masarykova univerzita slaví 95 let

pondělí, 27. ledna 2014, 15:27Vzdělání
 

Až po vzniku samostatného československého státu se Brno dočkalo zřízení u nás druhé české univerzity. Stalo se tak přijetím zákona 28. ledna 1919.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.