Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Masarykova univerzita měla nakoupit přístroje předražené o miliony

úterý, 25. února 2014, 10:49Vzdělání
 

Masarykova univerzita (MU) údajně nakoupila předražené přístroje pro své vědecké centrum CEITEC. V dnešním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes. Podle ní pořídila univerzita dvě magnetické rezonance Siemens Prisma bez veřejné soutěže a o desítky...

 

Výstava v Urban centru ukáže Brno jako město vědy a výzkumu

úterý, 18. února 2014, 10:20Vzdělání
 

Od 18. února 2014 bude v Urban centru na Staré radnici zahájena nová výstava, na které se Brno představí jako město vědy, výzkumu a inovací. Seznámíte se s místy, kde vznikají projekty posilující jeho pozici centra špičkové vědy.

 

Škola primátora Onderky nesmí přijímat nové studenty

středa, 5. února 2014, 15:59Vzdělání
 

Nové studenty už nesmí přijímat soukromá Vysoká škola Karla Engliše, na které získal titul také brněnský primátor Roman Onderka. Radiožurnál ve středu informoval, že škole neprodloužila akreditační komise kvůli nízké kvalitě výuky akreditaci oborů.

 

Atraktivní svět genetiky představí Mendelianum

úterý, 28. ledna 2014, 15:01Vzdělání
 

Vyzkoušet si práci v molekulárně-biologické laboratoři, podívat se na modely molekul DNA nebo se dozvědět více o životě Johann Gregora Mendela budou moct návštěvníci nové expozice Mendelianum, kterou plánuje v Biskupském dvoře nejpozději koncem...

 

Masarykova univerzita slaví 95 let

pondělí, 27. ledna 2014, 15:27Vzdělání
 

Až po vzniku samostatného československého státu se Brno dočkalo zřízení u nás druhé české univerzity. Stalo se tak přijetím zákona 28. ledna 1919.

 

Brno-střed neumožní jako jediné elektronickou přihlášku do školky

čtvrtek, 23. ledna 2014, 09:53Vzdělání
 

Brno-střed ani letos neumožní rodičům přihlásit děti do školky přes internet. Zůstává tak nadále jedinou brněnskou městskou částí ze všech 29, která dosud možnost elektronické přihlášky nezavedla a rodiče musí přijít i s dítětem osobně.

 

Do Brna přijeli studovat až z Indie

pondělí, 11. listopadu 2013, 20:58Vzdělání
 

Za kvalitnějším univerzitním vzděláním přijelo do Brna jednadvacet studentů z Ruska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Ukrajiny a Indie. Dostali se sem díky stipendijnímu programu Internacionalizace vysokých škol v Jihomoravském kraji, který je určen...

 

Na veletrh Gaudeamus letos přijelo téměř 200 vystavovatelů

úterý, 5. listopadu 2013, 11:18Vzdělání
 

Na letošní veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus přijelo 186 vystavovatelů, kteří nabízejí převážně středoškolským studentům kolem 3500 studijních oborů. Přibývá však nabídky celoživotního vzdělávání, v budoucnu by měla být ještě širší, řekl...

 

Přírodovědné digitárium je evropským unikátem

čtvrtek, 31. října 2013, 15:37Vzdělání
 

Ve čtvrtek nejprve s oficiálními hosty a od soboty 2. listopadu pak i pro širokou veřejnost se otevírá unikátní digitárium, čímž se Hvězdárna a planetárium Brno na Kraví hoře zařadí mezi přední vědecká a vzdělávací zařízení svého druhu v Evropě.

 

Brněnskou akademii povede další čtyři roky skladatel Medek

čtvrtek, 17. října 2013, 09:43Vzdělání
 

Janáčkovu akademii múzických umění v Brně povede další čtyři roky hudební skladatel a teoretik Ivo Medek. Ve středeční odpolední volbě porazil divadelníka Josefa Kovalčuka. Dnes to řekl mluvčí JAMU Lubomír Mareček.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.