Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Nové centrum umožní rozvíjet vzdělávání Romů

pátek, 19. dubna 2013, 13:25Vzdělání
 

Rozvíjet vzdělávání mladých Romů umožní nové centrum IQ Roma servisu v Brně. Celé jedno patro budovy tvoří učebny s počítači a dalšími pomůckami, kde šest vyškolených pedagogických pracovníků bude pomáhat lidem získat zájem o vzdělání a dosáhnout...

 

Majáles se kvůli cirkusu přesouvá na výstaviště

pátek, 19. dubna 2013, 11:26Vzdělání
 

Brněnský majáles se přesouvá ze sportovního areálu Hněvkovského na výstaviště. Předpokládané místo konání totiž obsadil cirkus a po jeho odjezdu už nebude dost času náležitě upravit plochu.

 

Festivalu se účastní 12 škol, Rumuni nepřijedou

pátek, 19. dubna 2013, 10:03Vzdělání
 

Tucet divadelních škol se účastní 23. ročníku mezinárodního festivalu Setkání/Encounter. Do města se postupně sjíždějí mladí umělci z Evropy, Číny, Jižní Afriky, Mexika nebo Kazachstánu. Přehlídka potrvá do zítřka. Odborná porota na závěr ocení...

 

Školy nově učí světelný design nebo městské inženýrství

neděle, 24. března 2013, 11:06Vzdělání
 

Světelný design nebo městské inženýrství patří k oborům, které lze od příštího akademického roku nově studovat na brněnských vysokých školách. Univerzity každoročně rozšiřují nabídku o nové bakalářské, magisterské i doktorské programy.

 

Ve městě vzniklo Centrum vzdělávání všem, pomůže v kariéře

úterý, 19. března 2013, 14:41Vzdělání
 

Projekt má pomoci zaměstnanosti v Jihomoravském kraji. Centrum poskytne lidem zdarma nejen kariérní poradenství, ale také pomůže zprostředkovat zahraniční stáže a bude poskytovat databázi celoživotního vzdělávání v kraji.

 

Brněnský vědec dostal v USA prestižní cenu

pondělí, 18. března 2013, 14:42Vzdělání
 

Na výroční konferenci Americké kardiologické společnosti, která se uskutečnila od 9. do 11. března v San Franciscu, převzal brněnský lékař Ivan Čundrle prestižní cenu pro nejlepší mladé vědce „Young Investigator Award“.

 

Mezi mladými Jihomoravany roste počet žen s vysokou školou

sobota, 16. března 2013, 17:11Vzdělání
 

Zatímco v předchozích generacích převažovali mezi vysokoškoláky muži, nyní se poměr obrací. Vyplynulo to z výsledků sčítání lidu v roce 2011. Jih Moravy je podle výsledků po Praze druhým regionem s nejvyšším počtem vysokoškolsky vzdělaných lidí.

 

Komora architektů kritizuje projekt VUT v Brně

čtvrtek, 14. března 2013, 10:07Vzdělání
 

Česká komora architektů podala antimonopolnímu úřadu podnět v souvislosti s aktuálním výběrem projektanta nové budovy fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně.

 

Voda ve dvou pavilonech kampusu je už pitná

úterý, 5. března 2013, 14:26Vzdělání
 

Potíže s kvalitou vody v kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích se podařilo vyřešit v pavilonech A5 a A13, kde bylo nainstalováno nové potrubí. Aktuální rozbory prokázaly, že voda po výměně trubek už odpovídá hygienickým normám.

 

Sportovní gymnázium v Brně oslaví příští rok jubileum

čtvrtek, 20. prosince 2012, 15:07Vzdělání
 

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka na Botanické ulici, které oslaví příští rok třicet let od svého založení, se zařadilo svými výsledky k nejlepším v České republice. Jen na letošních olympijských hrách v Londýně reprezentovalo český sport šest...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.