Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Mendelova univerzita postavila za 619 milionů dva pavilony

pátek, 17. května 2013, 08:42Vzdělání
 

Areál Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích se rozrostl o dva nové pavilony. Jeden spojuje jídelnu, studovnu a další provozy, druhý poslouží hlavně výzkumu a výuce v oblasti technologie potravin, rybářství, pěstování rostlin nebo chovu zvířat.

 

Moravian science centrum otevře své brány za rok

pátek, 3. května 2013, 09:14Vzdělání
 

Moravian Science centrum (MSC), které zábavnou formou přiblíží nejnovější vědecké poznatky žákům škol a veřejnosti, zahájí provoz v pavilonu D brněnského výstaviště o letních prázdninách v příštím roce. Rekonstrukce budovy přijde na 180 milionů...

 

První semestr Kulturní univerzity třetího věku slavil úspěch

středa, 1. května 2013, 09:45Vzdělání
 

Kulturní univerzita třetího věku právě skončila. Šest desítek prvních absolventů obdrželo v pondělí v prostředí kina Art certifikáty absolventa a nabídku zapojit se do dalšího, podzimního semestru.

 

Masarykova univerzita získala peníze na opravy dvou fakult

sobota, 27. dubna 2013, 17:01Vzdělání
 

Ministerstvo školství uvolnilo 408 milionů korun na druhou etapu rekonstrukce areálu filozofické fakulty. Dotace 62 milionů korun ze stejného zdroje poslouží na opravu knihovny v podzemních podlažích právnické fakulty.

 

Univerzita dala výpověď profesoru, psal výhružné e-maily

čtvrtek, 25. dubna 2013, 15:34Vzdělání
 

Masarykova univerzita v Brně dala výpověď profesoru filozofie Břetislavu Horynovi. Podle pravomocného verdiktu posílal svému kolegovi výhružné a vulgární e-maily. Dostal za to pokutu 50 tisíc korun.

 

Nové centrum umožní rozvíjet vzdělávání Romů

pátek, 19. dubna 2013, 13:25Vzdělání
 

Rozvíjet vzdělávání mladých Romů umožní nové centrum IQ Roma servisu v Brně. Celé jedno patro budovy tvoří učebny s počítači a dalšími pomůckami, kde šest vyškolených pedagogických pracovníků bude pomáhat lidem získat zájem o vzdělání a dosáhnout...

 

Majáles se kvůli cirkusu přesouvá na výstaviště

pátek, 19. dubna 2013, 11:26Vzdělání
 

Brněnský majáles se přesouvá ze sportovního areálu Hněvkovského na výstaviště. Předpokládané místo konání totiž obsadil cirkus a po jeho odjezdu už nebude dost času náležitě upravit plochu.

 

Festivalu se účastní 12 škol, Rumuni nepřijedou

pátek, 19. dubna 2013, 10:03Vzdělání
 

Tucet divadelních škol se účastní 23. ročníku mezinárodního festivalu Setkání/Encounter. Do města se postupně sjíždějí mladí umělci z Evropy, Číny, Jižní Afriky, Mexika nebo Kazachstánu. Přehlídka potrvá do zítřka. Odborná porota na závěr ocení...

 

Školy nově učí světelný design nebo městské inženýrství

neděle, 24. března 2013, 11:06Vzdělání
 

Světelný design nebo městské inženýrství patří k oborům, které lze od příštího akademického roku nově studovat na brněnských vysokých školách. Univerzity každoročně rozšiřují nabídku o nové bakalářské, magisterské i doktorské programy.

 

Ve městě vzniklo Centrum vzdělávání všem, pomůže v kariéře

úterý, 19. března 2013, 14:41Vzdělání
 

Projekt má pomoci zaměstnanosti v Jihomoravském kraji. Centrum poskytne lidem zdarma nejen kariérní poradenství, ale také pomůže zprostředkovat zahraniční stáže a bude poskytovat databázi celoživotního vzdělávání v kraji.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.