Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Na Moravu přijeli Putinovi Noční vlci. V Brně se střetli s odpůrci

 
neděle, 5. května 2019, 22:00

Kontroverzní motorkářský gang Noční vlci přijel na brněnský Ústřední hřbitov na vzpomínkovou akci k výročí 74. osvobození Československa od fašismu. Před hřbitovem se setkali se sympatizanty i odpůrci.

Členové motorkářského nacionalistického gangu Noční vlci, kteří jsou pověstní podporou ruského prezidenta Vladimira Putina, přijeli do České republiky. Na brněnském Ústředním hřbitově se zastavili cestou z Bratislavy položit věnce na pomník obětem padlým vojákům. 

Při příjezdu ke hřbitovu se však před branami setkali s protestujícími odpůrci z iniciativy BRNO za slušnost. Demonstranti přišli s vlajkou EU, České republiky a duhovou vlajkou LGBT. Krom nich u brány stáli ale také Putinovi a ruští příznivci, kteří již od počátku s demonstranty ostře diskutovali v čele s kontroverzním aktivistou Davidem Pazderou. Došlo i k ničení transparentů, sprostým nadávkám a fyzickému útoku.

Pietní akt s kontroverzními účastníky

Akce se stovkou účastníků začala dnes okolo půl sedmé. Krom ruských nočních vlků se mezi účastníky mihla také slovenská, česká a maďarská vlajka. 

Pietní akt trval okolo třiceti minut, zatímco uvnitř motorkáři poslouchali projev v ruštině i ruské písně a pokládali věnce, demonstranti i příznivci Nočních vlků zůstali před branou hřbitova zabraní do diskuze. Poté několik z nich odešlo.

V České republice má motorkářský gang spoustu nadšených fanoušků. Aktivně je podporuje například místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna nebo bývalý místopředseda této strany a brněnský politik Michal Hašek. Ten se pokládání věnců zúčastnil v roce 2016. Letos zůstal pietní akt bez účasti politiků. 

V Brně to nekončí

Motorkáři po přenocování v Brně plánují přejezd do Prahy, kde navštíví Olšanskéý hřbitov, zastavovat se po cestě chtějí u různých památníků, věnovaných Rudé armádě. Z Prahy se pak přesunou do Chomutova a dále k Německým hranicím. Celé turné po Evropě pro ruské nacionalisty znamená vzpomínku na sovětské vítězství ve 2. světové válce. 

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto Šárka Motyčková
 


 

Kam dál?

DRBNA NA CESTÁCH: Nejúžasnější podzemní místo na Zemi najdete tisíc...

neděle, 5. května 2019, 08:00

Turisticky „profláknutých“ destinací najdete na mapě Evropy nespočet. Drbna proto vyrazila za dobrodružstvím do země,...

Senior v Brně upadl na zem, na pomoc čekal dlouhé dva dny

sobota, 4. května 2019, 08:00

Dlouhé hodiny bezmoci zažil mezi středou a čtvrtkem senior z Bystrce. Devětaosmdesátiletý senior nešťastně upadl a...

Hrdinové v uniformách. Policisté na Blanensku seniorce zachránili...

pátek, 3. května 2019, 16:00

Pomáhat a chránit. Přesně podle těchto slov se v pondělí zachovali dva policisté na Blanensku. Starší ženě poskytli...

Stárneme. Průměrný věk Jihomoravského kraje stoupl od roku 1991 skoro...

pátek, 3. května 2019, 14:40

Průměrný věk obyvatel Jihomoravského kraje opět vzrostl. Na konci loňského roku se vyšplhal až na 42,2 let.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.