Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Slavný brněnský neexistující bar má nového bráchu. Libuje si ve whiskey a tataráku

 
pondělí, 29. ledna 2018, 10:49

Pokud jste v minulých pětadvaceti letech v Brně řekli: „Jdeme na whisky a ten nejlepší tatarák“, neznamenalo to nic jiného než zamířit do vyhlášeného Whiskey baru v Gorkého ulici. Legendární místo loni na podzim po dlouhodobějším ústupu do ústraní osiřelo, nyní zde od 1. února začne nově fungovat Whiskey Bar, který neexistuje.

Jak už jeho název napovídá, jde o další podnik patřící stejně jako Super Panda Circus a 4pokoje k Baru, který neexistuje. „Chceme navázat na již vybudovanou tradici a vytvořit z baru v Gorkého ulici to nejlepší místo k popíjení whisky v Brně. Troufám si tvrdit, že po pěti letech fungování v oboru s tímto destilátem již umíme pracovat,“ uvádí zakladatel Baru, který neexistuje Honza Vlachynský.

200 druhů celého světa

Podnik v posledních lednových dnech fungoval v testovacím provozu, oficiální otevření je naplánované na čtvrtek 1. února. Ve Whiskey Baru, který neexistuje nabízejí kolem 200 lahví whisky z celého světa, 90 lahví ostatních destilátů a likérů, tři piva typu ležák, ejl a stout na čepu či koktejlové menu. K dostání bude také tatarák (volitelně obohacený o kapku whisky), domácí brambůrky s octem, škvarková pomazánka, polévky nebo ústřice.

„Naším konceptem je dobře udělaný Irish pub – tmavší a dřevěný interiér, spousta whisky a zajímavá piva. Nemáme ambici vymýšlet nové kategorie jako v případě Super Panda Circusu nebo 4pokojů,“ upřesňuje provozní podniku Adam Křemenák.

Whiskey není jen pro snoby

Ústřední myšlenku baru jeho provozovatelé shrnují do sloganu „Whiskey pro všechny“. Narážejí na to, že tento druh destilátu má značná část veřejnosti zaškatulkovaný jako snobské, předražené, nedostupné či příliš komplikované pití. Chtějí proto své hosty přesvědčit, že tomu tak není.

„Whisky je ve skutečnosti úžasně rozmanitou pálenkou opředenou mnoha více či méně pravdivými příběhy a legendami. Znalci dokáží hledat vůně a chutě obsažené v malém panáku vzácného exempláře klidně půl večera, to ale neznamená, že je takový styl degustace normou. A především, za kvalitní whisky nemusíte ani dát majlant, a přesto vám poskytne nevšední zážitek,“ zdůrazňuje provozní Whiskey Baru, který neexistuje Vojtěch Sláma s tím, že v baru si samozřejmě užijí večer i hosté, jimž whisky není vůbec po chuti.

Další podnik v dohlednu

Whiskey Bar, který neexistuje není jedinou letošní novinkou této brněnské gastronomické skupiny. Už v létě začne na Zelném trhu fungovat její pátý podnik, který bude fúzí koktejlové restaurace a hudebního klubu.

Zdroj Whiskey Bar, který neexistuje
 


 

Kam dál?

Masarykův onkologický ústav chystá historicky první den otevřených...

neděle, 28. ledna 2018, 16:42

Masarykův onkologický ústav (MOÚ) v Brně poprvé uspořádá den otevřených dveří, aby se zájemci mohli podívat, jak se...

Jihomoravští hasiči vyjížděli v sobotu k jedenácti nehodám, čtrnáct...

neděle, 28. ledna 2018, 16:29

Pořádně napilno měli o víkendu jihomoravští hasiči. Vyjížděli dohromady k 11 nehodám, při kterých se zranilo 14 lidí.

Dobrovolníci v brněnské zoo loni odpracovali 1500 hodin

neděle, 28. ledna 2018, 13:38

Dobrovolníci v brněnské zoo loni odpracovali bezmála 1500, přibližně stejně jako o rok dříve. Nejpilnější dobrovolník...

Člen volební komise v Brně se v průběhu voleb soustavně opíjel,...

sobota, 27. ledna 2018, 09:14

První den druhého kole prezidentských voleb se v Brně obešel bez závažnějších incidentů. Tedy až na jednoho člena...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.