Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravští hasiči vyjížděli v sobotu k jedenácti nehodám, čtrnáct lidí se zranilo

 
neděle, 28. ledna 2018, 16:29

Pořádně napilno měli o víkendu jihomoravští hasiči. Vyjížděli dohromady k 11 nehodám, při kterých se zranilo 14 lidí.

U Vranovic na Brněnsku havarovalo v sobotu po jedenácté hodině auto. Během nehody se převrátilo na střechu a začal ohořet. Plameny dostali hasiči pod kontrolu za tři minuty po příjezdu první jednotky. Otřesenému řidiči poskytli první pomoc a následně jej předali do péče zdravotnické záchranné služby.

O hodinu později zase havaroval vůz na sjezdu z dálnice D1 ve Slatině. Auto po nehodě skončilo částečně mimo silnici a částečně na svodidlech. „Hasiči zabezpečili automobil proti vzniku požáru a pomohli s transportem zraněného řidiče do sanitky. Po vyšetření nehody vyprostili pomocí automobilového jeřábu havarovaný vůz a uklidili komunikaci," uvedl luvčí hasičů Filip Venclvský.

Napsal Brněnská Drbna | Foto HZS JMK | Zdroj HZS JMK
 


 

Kam dál?

Dobrovolníci v brněnské zoo loni odpracovali 1500 hodin

neděle, 28. ledna 2018, 13:38

Dobrovolníci v brněnské zoo loni odpracovali bezmála 1500, přibližně stejně jako o rok dříve. Nejpilnější dobrovolník...

Člen volební komise v Brně se v průběhu voleb soustavně opíjel,...

sobota, 27. ledna 2018, 09:14

První den druhého kole prezidentských voleb se v Brně obešel bez závažnějších incidentů. Tedy až na jednoho člena...

V Brně otevřeli druhý největší Impact Hub na světě

pátek, 26. ledna 2018, 15:14

Od čtvrtka se může Brno pyšnit největším evropským coworkingovým centrem sítě Impact Hub. S rozlohou 3450 m² se řadí...

Podmínky pro lyžování na svazích jižní Moravy jsou dobré

pátek, 26. ledna 2018, 11:59

Dobré podmínky pro lyžaře nabízejí areály v Jihomoravském kraji, v minulých dnech využily ochlazení a dosněžovaly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za hajlování na dubnové demonstraci hnutí SPD. Závozník z Kladna odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD.

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.