Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Ježiš, on mě zabije! říká na nejnovějším videu Tereza zadržená za pašování heroinu

 
úterý, 16. ledna 2018, 12:46

Na internetu se objevila další videa, na kterých mluví zadržená Češka Tereza H. z Uherského Hradiště s celníky těsně po zadržení. Zatímco v předchozím videu přiznala, že věděla, že "něco" veze, na nejnovějším videu mluví anglicky s vyšetřovateli a mezitím si v češtině hlesne "Ježiš, on mě zabije". Oním mužem, kterého se Tereza bojí, může být obchodní partner Tarik, kterého Tereza prozradila pákistánské policii.

Na veřejnost se v posledních dvou dnech dostala hned dvě videa. Na jednom rozbalují celníci kufr, kde je pod dvojitým dnem schovaných 8,5 kilogramů heroinu. Tereza přitom sedí na gauči a nemá do breku daleko.

Ježiš, on mě zabije

Na druhém videu mluví Tereza co fotce nějakého muže, kterou má. Nejspíše jde o spojku, které měla kufr předat. „Mám jeho fotku někde v konverzaci. Fotku toho chlápka z Anglie," říká v angličtině Tereza. Následuje chvíle ticha, po které se Tereza chytne za hlavu a v češtině vydechne "Ježiš, on mě zabije".

Kdo je tím mužem, kterého se Tereza bojí, můžeme jen spekulovat. Při vyšetřování však Češka uvedla, že se v Pákistánu stýkala s jistým Tarikem TT. Na základě její výpovědi provedla pákistánská policie po městě okamžitě několik razií.

Věděla jsem, žě něco vezu

„Věděla jsem, že vevnitř něco je. Řekli mi, že je tam něco, do čeho když přimícháte další něco dalšího, vyrobíte z toho drogy," přiznala na videu Tereza H. „Ani jsem nevěděla, kde v zavazadle je to ukryté," dodala.

Myslela jsem, že to jsou dárky

Podle serveru Novinky.cz sdělila Tereza pákistánské televizi, že ji někdo do kufru zabalil tři sošky. „Přibalili mi něco do kufru, takové tři sošky, a řekli mi, že to jsou dárky. Prošla jsem normálně kontrolami. Až pak tady na odbavení jsem najednou měla problém. Vzali mé zavazadlo stranou a musela jsem ho otevřít. Bylo na něm něco jako lepidlo, říkala jsem si, že ho musel někdo mezitím otevřít, a začala jsem tušit, že mi tam někdo asi něco dal,“ tvrdila Tereza. 

Těhotná Britka dostala za šedesát kilo heroinu v Pákistánu doživotí

Tereza se podle ministerstva zahraničí nachází již ve vazbě v lauhárské věznici Kotlakhpat. Až skončí vyšetřování, čeká ji soud. Konkrétní termín podle ministerstva zatím stanoven nebyl.

V Pákistánu sice hrozí za obchod s drogami trest smrti, cizinci však zpravidla dostávají vysoké tresty vězení v nesmírně tvrdých vězeňských podmínkách. Jedním z takových případů je příběh Britky Khadiji Shah. Pětadvacetileté ženy v pokročilém stádiu těhotenství, kterou v roce 2012 zadrželi pákistánčtí policisté se 63 kilogramy heroinu. Shah dostala doživotí. Své dítě musela přitom porodit ve věznici, kde se tlačila v jedné místnosti s dalšími šesti ženami. Dítě prý porodila bez lékařské pomoci.

V Pákistánu již počtvrté

Podle deníku The Nation byla Češka v Pákistánu již počtvrté. České ministerstvo zahraničí zatím stále neobdrželo žádnou žádost o asistenci, Tereza H. je zatím nekontaktovala. 

 


 

Kam dál?

Kraj prodá pozemky v Pasohlávkách Číňanům. Ti se musí zavázat k...

úterý, 16. ledna 2018, 12:04

Zastupitelé Jihomoravského kraje v pondělí schválili záměr prodat pozemky, na kterých chce vybudovat čínská společnost...

Ve věku nedožitých 89 let zemřela významná osoba brněnské kulturní...

úterý, 16. ledna 2018, 11:38

Ve věku 89 let zemřel koncem minulého týdne literární vědec, překladatel, teatrolog a divadelní kritik Viktor Kudělka....

Brno nechá u víc než dvaceti škol upravit dopravní značení kvůli...

úterý, 16. ledna 2018, 10:36

U 25 škol v osmi brněnských městských částech nechá město v březnu upravit dopravní značení nebo i vytvořit nová...

Brněnští nadšenci se rozhodli zachránit chátrající lokomotivu....

pondělí, 15. ledna 2018, 18:13

Nadšencům z brněnského Klubu přátel kolejových vozidel se podařilo pomocí sbírkového portálu získat od veřejnosti...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté nachytali v brněnském klubu...

  • Na Veveří u Albertu bourají staré vojenské...

  • FOTO: Poznáte tohoto zloděje? Krade kabelky...

  • Mladíci vykradli z automatu třicet litrů...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Čech zahynul na thajském ostrově Samui. Zřítil se ze srázu...

Dvaatřicetiletý český turista přišel o život na thajském prázdninovém ostrově Samui. Při...

Češi by z EU nevystoupili, skepse vůči unii je ale výrazná

Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal...

Amnesty International kritizuje Česko za odmítání uprchlíků...

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu...