Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ježiš, on mě zabije! říká na nejnovějším videu Tereza zadržená za pašování heroinu

 
úterý, 16. ledna 2018, 12:46

Na internetu se objevila další videa, na kterých mluví zadržená Češka Tereza H. z Uherského Hradiště s celníky těsně po zadržení. Zatímco v předchozím videu přiznala, že věděla, že "něco" veze, na nejnovějším videu mluví anglicky s vyšetřovateli a mezitím si v češtině hlesne "Ježiš, on mě zabije". Oním mužem, kterého se Tereza bojí, může být obchodní partner Tarik, kterého Tereza prozradila pákistánské policii.

Na veřejnost se v posledních dvou dnech dostala hned dvě videa. Na jednom rozbalují celníci kufr, kde je pod dvojitým dnem schovaných 8,5 kilogramů heroinu. Tereza přitom sedí na gauči a nemá do breku daleko.

Ježiš, on mě zabije

Na druhém videu mluví Tereza co fotce nějakého muže, kterou má. Nejspíše jde o spojku, které měla kufr předat. „Mám jeho fotku někde v konverzaci. Fotku toho chlápka z Anglie," říká v angličtině Tereza. Následuje chvíle ticha, po které se Tereza chytne za hlavu a v češtině vydechne "Ježiš, on mě zabije".

Kdo je tím mužem, kterého se Tereza bojí, můžeme jen spekulovat. Při vyšetřování však Češka uvedla, že se v Pákistánu stýkala s jistým Tarikem TT. Na základě její výpovědi provedla pákistánská policie po městě okamžitě několik razií.

Věděla jsem, žě něco vezu

„Věděla jsem, že vevnitř něco je. Řekli mi, že je tam něco, do čeho když přimícháte další něco dalšího, vyrobíte z toho drogy," přiznala na videu Tereza H. „Ani jsem nevěděla, kde v zavazadle je to ukryté," dodala.

Myslela jsem, že to jsou dárky

Podle serveru Novinky.cz sdělila Tereza pákistánské televizi, že ji někdo do kufru zabalil tři sošky. „Přibalili mi něco do kufru, takové tři sošky, a řekli mi, že to jsou dárky. Prošla jsem normálně kontrolami. Až pak tady na odbavení jsem najednou měla problém. Vzali mé zavazadlo stranou a musela jsem ho otevřít. Bylo na něm něco jako lepidlo, říkala jsem si, že ho musel někdo mezitím otevřít, a začala jsem tušit, že mi tam někdo asi něco dal,“ tvrdila Tereza. 

Těhotná Britka dostala za šedesát kilo heroinu v Pákistánu doživotí

Tereza se podle ministerstva zahraničí nachází již ve vazbě v lauhárské věznici Kotlakhpat. Až skončí vyšetřování, čeká ji soud. Konkrétní termín podle ministerstva zatím stanoven nebyl.

V Pákistánu sice hrozí za obchod s drogami trest smrti, cizinci však zpravidla dostávají vysoké tresty vězení v nesmírně tvrdých vězeňských podmínkách. Jedním z takových případů je příběh Britky Khadiji Shah. Pětadvacetileté ženy v pokročilém stádiu těhotenství, kterou v roce 2012 zadrželi pákistánčtí policisté se 63 kilogramy heroinu. Shah dostala doživotí. Své dítě musela přitom porodit ve věznici, kde se tlačila v jedné místnosti s dalšími šesti ženami. Dítě prý porodila bez lékařské pomoci.

V Pákistánu již počtvrté

Podle deníku The Nation byla Češka v Pákistánu již počtvrté. České ministerstvo zahraničí zatím stále neobdrželo žádnou žádost o asistenci, Tereza H. je zatím nekontaktovala. 

 


 

Kam dál?

Kraj prodá pozemky v Pasohlávkách Číňanům. Ti se musí zavázat k...

úterý, 16. ledna 2018, 12:04

Zastupitelé Jihomoravského kraje v pondělí schválili záměr prodat pozemky, na kterých chce vybudovat čínská společnost...

Ve věku nedožitých 89 let zemřela významná osoba brněnské kulturní...

úterý, 16. ledna 2018, 11:38

Ve věku 89 let zemřel koncem minulého týdne literární vědec, překladatel, teatrolog a divadelní kritik Viktor Kudělka....

Brno nechá u víc než dvaceti škol upravit dopravní značení kvůli...

úterý, 16. ledna 2018, 10:36

U 25 škol v osmi brněnských městských částech nechá město v březnu upravit dopravní značení nebo i vytvořit nová...

Brněnští nadšenci se rozhodli zachránit chátrající lokomotivu....

pondělí, 15. ledna 2018, 18:13

Nadšencům z brněnského Klubu přátel kolejových vozidel se podařilo pomocí sbírkového portálu získat od veřejnosti...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Mladý muž čekal v Bystrci na rozjezd....

  • Nadávky, plivání a bitka na Úřadu práce....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.