Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Brněnské vánoční trhy navštěvovalo dvacet osm tisíc lidí denně. Dohromady vypili téměř milion nápojů

 
středa, 10. ledna 2018, 11:54

Letošní brněnské adventní trhy byly, co se týče návštěvnosti, opravdovým trhákem. Přesvědčil se o tom každý, který tam zavítal v libovolný den mezi pátou a osmou hodinou večerní. Průměrně totiž trhy každý den navštívilo zhruba 28 tisíc lidí. Za měsíc adventních trhů tak vypili téměř milion nápojů.

Statistiky posledních adventních trhů zveřejnila Tiskové a informační centrum. Podle mluvčí Gabriely Peringerové se díky vratným odpadům v podobě kelímků a hrníčků ušetřilo 190 tisíc litrů odpadu. Nevratné plastové kelímky by zaplnily 3800 odpadkových košů. Brňanům totiž svařáky a turbomošty chutnaly. „V oběhu kolovalo 250 000 vratných obalů, u stáncích bylo vydáno 950 tisíc porcí," uvedla v tiskové zprávě Peringerová.

Kelímky vedly na počet, domů si však lidé odnášeli více hrníčky

Poměr zakoupených kelímků s vánoční tématikou byl oproti hrníčkům markantní. Na jeden zakoupený hrníček připadá 99 kelímků. Každý třetí člověk si však nechal hrníček jako suvenýr, zato u kelímků šlo zhruba 94% zpátky do oběhu.

Téměř 700 tisíc na charitu

Brňané byli před Vánocemi velmi štědří. Ve sbírce pod vánočním stromem na náměstí Svobody se vybralo celkem 680 000 korun. Tedy skoro o 150 tisíc korun víc, než loňský rok, kdy částka činila 543 000 korun. Finanční pomoc půjde na dětské SOS vesničky, do dětských domovů a zařízení, které se starají o lidi v nouzi.

Souběžně se sbírkou pod vánočním stromem mohli lidé přispět na tzv. charitativních středách. Dobrovolníci zde prodávalicharitativní donuty a vybrali 34 000 korun. Částka bude rozdělena mezi Chráněné bydlení sv. Michala, Dětský domov Dagmar, azylový dům a Sdružení Vodicí pes.

Letošní trhy i mezi svátky?

Vánoční trhy začnou příští rok 23. 11.  listopadu a potrvají do 23. prosince. „V příštích letech budeme opět plánovat vánoční trhy pro celé náměstí Svobody i Dominikánské náměstí. Počítáme i s podobným charakterem trhů – designové Vánoce, moderní prvky i gurmánské trhy na Dominikánském náměstí zachováme a budeme tento koncept i nadále rozvíjet. Také plánujeme a uvažujeme o prodloužení a umožnění prodeje k mezi vánočními svátky," uzavřela Peringerová.

Napsal Brněnská Drbna | Foto TIC Brno, MMB | Zdroj TIC Brno

Kam dál?

Za měsíc se v Brně otevřou brány olympijského parku. Nabídne víc jak...

středa, 10. ledna 2018, 07:54

Necelý měsíc zbývá do otevření olympijského parku v Brně. Od 9. do 25. února v němu bude probíhat Olympijský festival,...

Konečné rozhodnutí o nádraží se rýsuje. Kraj i městský architekt...

úterý, 9. ledna 2018, 15:44

Kam přesunout brněnské nádraží? Městský architekt a jeho tým mají jasno, doporučují variantu u řeky. Tato varianta je...

Nová možná směna za pozemky ke stadionu: Dům pánů z Kunštátu či krytá...

úterý, 9. ledna 2018, 15:22

Brno nechá ocenit pět budov v centru města, u kterých pak zváží jejich směnu za nemovitosti bránící výstavbě nového...

Sbírka pod vánočním stromem vynesla téměř sedm set tisíc korun....

úterý, 9. ledna 2018, 12:10

Brňané byli před Vánocemi velmi štědří! Ve sbírce pod vánočním stromem na náměstí Svobody se vybralo celkem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Křivé jezero pod Pálavou se výjimečně otevře...

  • Od května se na rok uzavře Údolní ulice....

  • Klíště smrtelně nebezpečné pro psy....

  • Řidiči pozor! Zítra si policisté došlápnou...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.

Nové SUV Škody Auto pro čínský trh se jmenuje Kamiq

Nové městské SUV automobilky Škoda Auto určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Vůz byl dnes slavnostně představen na českém velvyslanectví v Pekingu. Na čínském trhu půjde již o třetí SUV v nabídce automobilky. Kamiq bude mít benzinový motor o objemu 1,5 litru a výkonu 81 kW. Veřejnosti se nové SUV poprvé představí 25. dubna na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu, uvedla automobilka Škoda Auto.

Soud začne řešit další kauzu bývalého ředitele Homolky Dbalého

Pražský městský soud začne projednávat druhou kauzu bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Případ se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011. Lékaři hrozí až dvanáctileté vězení za přijímání úplatků. Spolu s ním čelí obžalobě dalších pět lidí. Začátek hlavního líčení musela soudkyně opakovaně odkládat kvůli Dbalého zdravotním omluvenkám.