Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské vánoční trhy navštěvovalo dvacet osm tisíc lidí denně. Dohromady vypili téměř milion nápojů

 
středa, 10. ledna 2018, 11:54

Letošní brněnské adventní trhy byly, co se týče návštěvnosti, opravdovým trhákem. Přesvědčil se o tom každý, který tam zavítal v libovolný den mezi pátou a osmou hodinou večerní. Průměrně totiž trhy každý den navštívilo zhruba 28 tisíc lidí. Za měsíc adventních trhů tak vypili téměř milion nápojů.

Statistiky posledních adventních trhů zveřejnila Tiskové a informační centrum. Podle mluvčí Gabriely Peringerové se díky vratným odpadům v podobě kelímků a hrníčků ušetřilo 190 tisíc litrů odpadu. Nevratné plastové kelímky by zaplnily 3800 odpadkových košů. Brňanům totiž svařáky a turbomošty chutnaly. „V oběhu kolovalo 250 000 vratných obalů, u stáncích bylo vydáno 950 tisíc porcí," uvedla v tiskové zprávě Peringerová.

Kelímky vedly na počet, domů si však lidé odnášeli více hrníčky

Poměr zakoupených kelímků s vánoční tématikou byl oproti hrníčkům markantní. Na jeden zakoupený hrníček připadá 99 kelímků. Každý třetí člověk si však nechal hrníček jako suvenýr, zato u kelímků šlo zhruba 94% zpátky do oběhu.

Téměř 700 tisíc na charitu

Brňané byli před Vánocemi velmi štědří. Ve sbírce pod vánočním stromem na náměstí Svobody se vybralo celkem 680 000 korun. Tedy skoro o 150 tisíc korun víc, než loňský rok, kdy částka činila 543 000 korun. Finanční pomoc půjde na dětské SOS vesničky, do dětských domovů a zařízení, které se starají o lidi v nouzi.

Souběžně se sbírkou pod vánočním stromem mohli lidé přispět na tzv. charitativních středách. Dobrovolníci zde prodávalicharitativní donuty a vybrali 34 000 korun. Částka bude rozdělena mezi Chráněné bydlení sv. Michala, Dětský domov Dagmar, azylový dům a Sdružení Vodicí pes.

Letošní trhy i mezi svátky?

Vánoční trhy začnou příští rok 23. 11.  listopadu a potrvají do 23. prosince. „V příštích letech budeme opět plánovat vánoční trhy pro celé náměstí Svobody i Dominikánské náměstí. Počítáme i s podobným charakterem trhů – designové Vánoce, moderní prvky i gurmánské trhy na Dominikánském náměstí zachováme a budeme tento koncept i nadále rozvíjet. Také plánujeme a uvažujeme o prodloužení a umožnění prodeje k mezi vánočními svátky," uzavřela Peringerová.

Napsal Brněnská Drbna | Foto TIC Brno, MMB | Zdroj TIC Brno
 


 

Kam dál?

Za měsíc se v Brně otevřou brány olympijského parku. Nabídne víc jak...

středa, 10. ledna 2018, 07:54

Necelý měsíc zbývá do otevření olympijského parku v Brně. Od 9. do 25. února v němu bude probíhat Olympijský festival,...

Konečné rozhodnutí o nádraží se rýsuje. Kraj i městský architekt...

úterý, 9. ledna 2018, 15:44

Kam přesunout brněnské nádraží? Městský architekt a jeho tým mají jasno, doporučují variantu u řeky. Tato varianta je...

Nová možná směna za pozemky ke stadionu: Dům pánů z Kunštátu či krytá...

úterý, 9. ledna 2018, 15:22

Brno nechá ocenit pět budov v centru města, u kterých pak zváží jejich směnu za nemovitosti bránící výstavbě nového...

Sbírka pod vánočním stromem vynesla téměř sedm set tisíc korun....

úterý, 9. ledna 2018, 12:10

Brňané byli před Vánocemi velmi štědří! Ve sbírce pod vánočním stromem na náměstí Svobody se vybralo celkem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Žít Brno chce pozvat do města několik...

  • Zfetovaný muž lezl na hlavním nádraží po...

  • VIDEO: Na Svoboďáku hrál světoznámý...

  • VIDEO: Muž unesl mladou ženu od vchodu domu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Přejezd ve Studénce bude bezpečnější. Auta už nebudou křižovat železniční trať

Nebezpečné křížení železniční trati a silnice ve Studénce, které bylo v roce 2015 svědkem tragické události, bude brzy bezpečnější. Správa železniční dopravní cesty připravila jeho modernizaci, kdy silnice nově povede pod železniční tratí a nebude ji tak přímo křižovat. Práce by měly začít v roce 2020.

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.