Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské vánoční trhy navštěvovalo dvacet osm tisíc lidí denně. Dohromady vypili téměř milion nápojů

 
středa, 10. ledna 2018, 11:54

Letošní brněnské adventní trhy byly, co se týče návštěvnosti, opravdovým trhákem. Přesvědčil se o tom každý, který tam zavítal v libovolný den mezi pátou a osmou hodinou večerní. Průměrně totiž trhy každý den navštívilo zhruba 28 tisíc lidí. Za měsíc adventních trhů tak vypili téměř milion nápojů.

Statistiky posledních adventních trhů zveřejnila Tiskové a informační centrum. Podle mluvčí Gabriely Peringerové se díky vratným odpadům v podobě kelímků a hrníčků ušetřilo 190 tisíc litrů odpadu. Nevratné plastové kelímky by zaplnily 3800 odpadkových košů. Brňanům totiž svařáky a turbomošty chutnaly. „V oběhu kolovalo 250 000 vratných obalů, u stáncích bylo vydáno 950 tisíc porcí," uvedla v tiskové zprávě Peringerová.

Kelímky vedly na počet, domů si však lidé odnášeli více hrníčky

Poměr zakoupených kelímků s vánoční tématikou byl oproti hrníčkům markantní. Na jeden zakoupený hrníček připadá 99 kelímků. Každý třetí člověk si však nechal hrníček jako suvenýr, zato u kelímků šlo zhruba 94% zpátky do oběhu.

Téměř 700 tisíc na charitu

Brňané byli před Vánocemi velmi štědří. Ve sbírce pod vánočním stromem na náměstí Svobody se vybralo celkem 680 000 korun. Tedy skoro o 150 tisíc korun víc, než loňský rok, kdy částka činila 543 000 korun. Finanční pomoc půjde na dětské SOS vesničky, do dětských domovů a zařízení, které se starají o lidi v nouzi.

Souběžně se sbírkou pod vánočním stromem mohli lidé přispět na tzv. charitativních středách. Dobrovolníci zde prodávalicharitativní donuty a vybrali 34 000 korun. Částka bude rozdělena mezi Chráněné bydlení sv. Michala, Dětský domov Dagmar, azylový dům a Sdružení Vodicí pes.

Letošní trhy i mezi svátky?

Vánoční trhy začnou příští rok 23. 11.  listopadu a potrvají do 23. prosince. „V příštích letech budeme opět plánovat vánoční trhy pro celé náměstí Svobody i Dominikánské náměstí. Počítáme i s podobným charakterem trhů – designové Vánoce, moderní prvky i gurmánské trhy na Dominikánském náměstí zachováme a budeme tento koncept i nadále rozvíjet. Také plánujeme a uvažujeme o prodloužení a umožnění prodeje k mezi vánočními svátky," uzavřela Peringerová.

Napsal Brněnská Drbna | Foto TIC Brno, MMB | Zdroj TIC Brno
 


 

Kam dál?

Za měsíc se v Brně otevřou brány olympijského parku. Nabídne víc jak...

středa, 10. ledna 2018, 07:54

Necelý měsíc zbývá do otevření olympijského parku v Brně. Od 9. do 25. února v němu bude probíhat Olympijský festival,...

Konečné rozhodnutí o nádraží se rýsuje. Kraj i městský architekt...

úterý, 9. ledna 2018, 15:44

Kam přesunout brněnské nádraží? Městský architekt a jeho tým mají jasno, doporučují variantu u řeky. Tato varianta je...

Nová možná směna za pozemky ke stadionu: Dům pánů z Kunštátu či krytá...

úterý, 9. ledna 2018, 15:22

Brno nechá ocenit pět budov v centru města, u kterých pak zváží jejich směnu za nemovitosti bránící výstavbě nového...

Sbírka pod vánočním stromem vynesla téměř sedm set tisíc korun....

úterý, 9. ledna 2018, 12:10

Brňané byli před Vánocemi velmi štědří! Ve sbírce pod vánočním stromem na náměstí Svobody se vybralo celkem...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Mezi Židenicemi a hlavním nádražím budou...

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Kolemjedoucí řidič našel u silnice mrtvolu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.