Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské vánoční trhy navštěvovalo dvacet osm tisíc lidí denně. Dohromady vypili téměř milion nápojů

 
středa, 10. ledna 2018, 11:54

Letošní brněnské adventní trhy byly, co se týče návštěvnosti, opravdovým trhákem. Přesvědčil se o tom každý, který tam zavítal v libovolný den mezi pátou a osmou hodinou večerní. Průměrně totiž trhy každý den navštívilo zhruba 28 tisíc lidí. Za měsíc adventních trhů tak vypili téměř milion nápojů.

Statistiky posledních adventních trhů zveřejnila Tiskové a informační centrum. Podle mluvčí Gabriely Peringerové se díky vratným odpadům v podobě kelímků a hrníčků ušetřilo 190 tisíc litrů odpadu. Nevratné plastové kelímky by zaplnily 3800 odpadkových košů. Brňanům totiž svařáky a turbomošty chutnaly. „V oběhu kolovalo 250 000 vratných obalů, u stáncích bylo vydáno 950 tisíc porcí," uvedla v tiskové zprávě Peringerová.

Kelímky vedly na počet, domů si však lidé odnášeli více hrníčky

Poměr zakoupených kelímků s vánoční tématikou byl oproti hrníčkům markantní. Na jeden zakoupený hrníček připadá 99 kelímků. Každý třetí člověk si však nechal hrníček jako suvenýr, zato u kelímků šlo zhruba 94% zpátky do oběhu.

Téměř 700 tisíc na charitu

Brňané byli před Vánocemi velmi štědří. Ve sbírce pod vánočním stromem na náměstí Svobody se vybralo celkem 680 000 korun. Tedy skoro o 150 tisíc korun víc, než loňský rok, kdy částka činila 543 000 korun. Finanční pomoc půjde na dětské SOS vesničky, do dětských domovů a zařízení, které se starají o lidi v nouzi.

Souběžně se sbírkou pod vánočním stromem mohli lidé přispět na tzv. charitativních středách. Dobrovolníci zde prodávalicharitativní donuty a vybrali 34 000 korun. Částka bude rozdělena mezi Chráněné bydlení sv. Michala, Dětský domov Dagmar, azylový dům a Sdružení Vodicí pes.

Letošní trhy i mezi svátky?

Vánoční trhy začnou příští rok 23. 11.  listopadu a potrvají do 23. prosince. „V příštích letech budeme opět plánovat vánoční trhy pro celé náměstí Svobody i Dominikánské náměstí. Počítáme i s podobným charakterem trhů – designové Vánoce, moderní prvky i gurmánské trhy na Dominikánském náměstí zachováme a budeme tento koncept i nadále rozvíjet. Také plánujeme a uvažujeme o prodloužení a umožnění prodeje k mezi vánočními svátky," uzavřela Peringerová.

Napsal Brněnská Drbna | Foto TIC Brno, MMB | Zdroj TIC Brno
 


 

Kam dál?

Za měsíc se v Brně otevřou brány olympijského parku. Nabídne víc jak...

středa, 10. ledna 2018, 07:54

Necelý měsíc zbývá do otevření olympijského parku v Brně. Od 9. do 25. února v němu bude probíhat Olympijský festival,...

Konečné rozhodnutí o nádraží se rýsuje. Kraj i městský architekt...

úterý, 9. ledna 2018, 15:44

Kam přesunout brněnské nádraží? Městský architekt a jeho tým mají jasno, doporučují variantu u řeky. Tato varianta je...

Nová možná směna za pozemky ke stadionu: Dům pánů z Kunštátu či krytá...

úterý, 9. ledna 2018, 15:22

Brno nechá ocenit pět budov v centru města, u kterých pak zváží jejich směnu za nemovitosti bránící výstavbě nového...

Sbírka pod vánočním stromem vynesla téměř sedm set tisíc korun....

úterý, 9. ledna 2018, 12:10

Brňané byli před Vánocemi velmi štědří! Ve sbírce pod vánočním stromem na náměstí Svobody se vybralo celkem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.