Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Památkáři zakročili. Mercedes musí z kluziště do konce týdne zmizet

 
úterý, 12. prosince 2017, 17:07

Do týdne musí auto i reklamy pryč. Takovou výzvu poslali památkáři z brněnského magistrátu společnosti Meeting Zone, která má na starosti reklamu a pronájem stánků na Brusláku pod sochou Jošta. Stavba byla totiž kolaudována bez auta i reklamních nápisů. Podle vedoucího odboru památkové péče Martina Zedníčka nemá reklama v městské památkové rezervaci co dělat.

„V pondělí jsme odeslali výzvu tomu, kdo to tam umístil. Podle zákona má týden na odstranění. Pokud tak neudělá, zahájíme správní řízení, ve kterém hrozí pokuta, klidně i opakovaná," prohlásil na dnešním zasedání zastupitelstva Zedníček. „Nápisy i auto se tam navíc objevily až po kolaudaci," dodal Zedníček.

Reklamu a pronájem stánku u Jošta má na starosti firma Meeting Zone. Podle informací Brněnského Deníku však ještě dnes zástupci této firmy o žádné výzvě nevěděli. Provozovatelem Brusláku je městská příspěvková organizace Sportovní a rekreační areál Kraví hora. Podle smlouvy Brna-středu s firmou Meeting Zone, zodpovídá za obsah i podobu a dodržování právních předpisů s umístěním reklamy poskytovatel. Případnou pokutu by tak musela zaplatit společnost Meeting Zone.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Nevíte, co darovat k Vánocům? Adoptujte zvíře v brněnské zoo

úterý, 12. prosince 2017, 16:44

Netradiční dárek můžete vašim blízkým pořídit i v brněnské zoo. Adopcí zvířete přispějete na chov Vámi vybraného...

VIDEO: Namol opilý otec vrávoral a málem spadl do kolejiště. Vedl...

úterý, 12. prosince 2017, 15:34

Odsouzeníhodnou rodičovskou nezodpovědnost projevil v pondělí odpoledne šestatřicetiletý otec dvou malých dětí ve věku...

Zamítnuto. Brno byty v centru podnikateli Procházkovi neprodá

úterý, 12. prosince 2017, 15:06

Brněnští zastupitelé dnes schválili usnesení, v němž se postavili proti prodeji devíti bytových domů v historickém...

Katedrála na Petrově už má betlém. Ježíšek se v něm objeví až na...

úterý, 12. prosince 2017, 13:17

Kolorovaný dřevěný vyřezávaný betlém Heřmana Kotrby zdobí katedrálu sv. Petra a Pavla každé Vánoce už více než šedesát...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.