Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Všichni do podchodu. Na hlavním nádraží už neprojdete 'dírami' mezi zábradlími

 
pátek, 8. prosince 2017, 15:17

Je to denní chleba tisíců Brňanů. Místy je to sice nebezpečné pro chodce i pro řidiče, ale při rozumné dávce opatrnosti se člověk bezpečně a rychle dostane z jednoho nástupiště na druhé. Řeč je o mezerách mezi zábradlími na obou stranách nástupních můstků na hlavním nádraží. Těmto "zkratkám" dnes odzvonilo. Policejní ředitelství nechalo do mezer nainstalovat další zábradlí. Lidé musí podchodem, náměstek primátora Martin Ander (Zelení) zuří.

Své rozhořčení na instalaci vyplňujícího zábradlí už dnes vyjádřil primátorův náměstek Martin Ander. „NEUVĚŘITELNÉ, místo toho, aby se veřejný prostor před brněnským nádražím stal průchodnější a přívětivější, dělníci dnes ráno nainstalovali zábradlí na kraj ostrůvků tak, že zacpali i tu poslední díru, kterou se vždy dalo projít z nástupiště přímo k hlavnímu nádraží," uvedl v komentáři na své facebookové stránce náměstek.

Podle jeho tvrzení za akcí stojí krajské ředitelství policie. „Jsme snad policejní stát? Proč se máme v řešení veřejného prostoru vracet k "výdobytkům" socialistického urbanismu, kdy se pěší pomocí zábradlí hnali do podchodů a nadchodů. Tvář veřejného prostoru přece nemůže městu diktovat policie," zuřil Ander.

Zábradlí je dle Andera odmontovatelné. Tuto skutečnost autorovi tohoto článku potvrdili i dělníci, kteří zábradlí u ostrůvku na hlavním nádraží právě montovali. Na vyjádření policie redakce čeká.

Ander však chce co nejrychleji prosadit zrušení policejního opatřní. „Požádám primátora, aby jednání s policií v této věci co nejrychleji inicioval," uzavřel náměstek.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Martin Šeda
 


 

Kam dál?

VIDEO: Brněnští strážníci zachránili jezevčíka uvízlého mezi paletami

pátek, 8. prosince 2017, 12:25

Brněnští strážníci si zase o trochu vylepšili karmu. Tento týden je přivolali pracovníci jedné firmy na jihu Brna. Mezi...

Nejúspěšnější český startup Kiwi.com je na prodej. Cena? Nejméně...

pátek, 8. prosince 2017, 12:14

Český start-up Kiwi.com je na prodej za nejméně deset miliard korun. O prodeji prodejce letenek se spekuluje delší...

V Břeclavi hořely během dne dva byty, šest lidí skončilo v péči...

pátek, 8. prosince 2017, 11:32

Hasiči ve čtvrtek ráno bojovali s plameny ve dvou bytech v Břeclavi. První požár vypukl ráno před sedmou hodinou v...

Program Vánoc na brněnských trzích: Pátek 8. 12.

pátek, 8. prosince 2017, 11:07

Svařáček, turbomošt a něco dobrého na zub je už klasikou vánočních trhů. Brno si však na adventní čas připravilo také...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO&VIDEO: V Drnovicích na Vyškovsku hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.