Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Všichni do podchodu. Na hlavním nádraží už neprojdete 'dírami' mezi zábradlími

 
pátek, 8. prosince 2017, 15:17

Je to denní chleba tisíců Brňanů. Místy je to sice nebezpečné pro chodce i pro řidiče, ale při rozumné dávce opatrnosti se člověk bezpečně a rychle dostane z jednoho nástupiště na druhé. Řeč je o mezerách mezi zábradlími na obou stranách nástupních můstků na hlavním nádraží. Těmto "zkratkám" dnes odzvonilo. Policejní ředitelství nechalo do mezer nainstalovat další zábradlí. Lidé musí podchodem, náměstek primátora Martin Ander (Zelení) zuří.

Své rozhořčení na instalaci vyplňujícího zábradlí už dnes vyjádřil primátorův náměstek Martin Ander. „NEUVĚŘITELNÉ, místo toho, aby se veřejný prostor před brněnským nádražím stal průchodnější a přívětivější, dělníci dnes ráno nainstalovali zábradlí na kraj ostrůvků tak, že zacpali i tu poslední díru, kterou se vždy dalo projít z nástupiště přímo k hlavnímu nádraží," uvedl v komentáři na své facebookové stránce náměstek.

Podle jeho tvrzení za akcí stojí krajské ředitelství policie. „Jsme snad policejní stát? Proč se máme v řešení veřejného prostoru vracet k "výdobytkům" socialistického urbanismu, kdy se pěší pomocí zábradlí hnali do podchodů a nadchodů. Tvář veřejného prostoru přece nemůže městu diktovat policie," zuřil Ander.

Zábradlí je dle Andera odmontovatelné. Tuto skutečnost autorovi tohoto článku potvrdili i dělníci, kteří zábradlí u ostrůvku na hlavním nádraží právě montovali. Na vyjádření policie redakce čeká.

Ander však chce co nejrychleji prosadit zrušení policejního opatřní. „Požádám primátora, aby jednání s policií v této věci co nejrychleji inicioval," uzavřel náměstek.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Martin Šeda
 


 

Kam dál?

VIDEO: Brněnští strážníci zachránili jezevčíka uvízlého mezi paletami

pátek, 8. prosince 2017, 12:25

Brněnští strážníci si zase o trochu vylepšili karmu. Tento týden je přivolali pracovníci jedné firmy na jihu Brna. Mezi...

Nejúspěšnější český startup Kiwi.com je na prodej. Cena? Nejméně...

pátek, 8. prosince 2017, 12:14

Český start-up Kiwi.com je na prodej za nejméně deset miliard korun. O prodeji prodejce letenek se spekuluje delší...

V Břeclavi hořely během dne dva byty, šest lidí skončilo v péči...

pátek, 8. prosince 2017, 11:32

Hasiči ve čtvrtek ráno bojovali s plameny ve dvou bytech v Břeclavi. První požár vypukl ráno před sedmou hodinou v...

Program Vánoc na brněnských trzích: Pátek 8. 12.

pátek, 8. prosince 2017, 11:07

Svařáček, turbomošt a něco dobrého na zub je už klasikou vánočních trhů. Brno si však na adventní čas připravilo také...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Majitelce se ztratil pejsek Shiba-Inu. Nyní...

  • Na jižní Moravě se pohybují komáři...

  • Devětadvacetiletý muž v Mariánském údolí...

  • Lidl se po drsné reportáži České televize...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Český hokej slaví 110 let a mění tvář. Na dresech reprezentace bude lev

Český svaz ledního hokeje mění u příležitosti 110 let od svého založení svou tvář. A změny budou velké. Nově bude bude oficiálně používat název Český hokej, nové logo a výrazné obměny se dočkají i reprezentační dresy všech týmů. Zmizí z nich velký státní znak, který nahradí lev.

Bez peněz do ciziny nelez. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Protože si Česká republika stále zachovává svoji jedinečnou měnu, před každou cestou do zahraničí musíme vyřešit otázku, jak a čím tam budeme platit. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

PŘEHLEDNĚ: Škoda ukáže v roce 2020 první model vyvíjený a vyráběný v Indii

Automobilka Škoda Auto přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem projektu je dlouhodobé posílení pozice koncernu Volkswagen na tomto trhu. Škoda zároveň přebírá zodpovědnost za platformu, na které budou založené nové vozy. V roce 2020 představí firma první model, který se bude vyvíjet a vyrábět v Indii. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.