Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Všichni do podchodu. Na hlavním nádraží už neprojdete 'dírami' mezi zábradlími

 
pátek, 8. prosince 2017, 15:17

Je to denní chleba tisíců Brňanů. Místy je to sice nebezpečné pro chodce i pro řidiče, ale při rozumné dávce opatrnosti se člověk bezpečně a rychle dostane z jednoho nástupiště na druhé. Řeč je o mezerách mezi zábradlími na obou stranách nástupních můstků na hlavním nádraží. Těmto "zkratkám" dnes odzvonilo. Policejní ředitelství nechalo do mezer nainstalovat další zábradlí. Lidé musí podchodem, náměstek primátora Martin Ander (Zelení) zuří.

Své rozhořčení na instalaci vyplňujícího zábradlí už dnes vyjádřil primátorův náměstek Martin Ander. „NEUVĚŘITELNÉ, místo toho, aby se veřejný prostor před brněnským nádražím stal průchodnější a přívětivější, dělníci dnes ráno nainstalovali zábradlí na kraj ostrůvků tak, že zacpali i tu poslední díru, kterou se vždy dalo projít z nástupiště přímo k hlavnímu nádraží," uvedl v komentáři na své facebookové stránce náměstek.

Podle jeho tvrzení za akcí stojí krajské ředitelství policie. „Jsme snad policejní stát? Proč se máme v řešení veřejného prostoru vracet k "výdobytkům" socialistického urbanismu, kdy se pěší pomocí zábradlí hnali do podchodů a nadchodů. Tvář veřejného prostoru přece nemůže městu diktovat policie," zuřil Ander.

Zábradlí je dle Andera odmontovatelné. Tuto skutečnost autorovi tohoto článku potvrdili i dělníci, kteří zábradlí u ostrůvku na hlavním nádraží právě montovali. Na vyjádření policie redakce čeká.

Ander však chce co nejrychleji prosadit zrušení policejního opatřní. „Požádám primátora, aby jednání s policií v této věci co nejrychleji inicioval," uzavřel náměstek.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Martin Šeda
 


 

Kam dál?

VIDEO: Brněnští strážníci zachránili jezevčíka uvízlého mezi paletami

pátek, 8. prosince 2017, 12:25

Brněnští strážníci si zase o trochu vylepšili karmu. Tento týden je přivolali pracovníci jedné firmy na jihu Brna. Mezi...

Nejúspěšnější český startup Kiwi.com je na prodej. Cena? Nejméně...

pátek, 8. prosince 2017, 12:14

Český start-up Kiwi.com je na prodej za nejméně deset miliard korun. O prodeji prodejce letenek se spekuluje delší...

V Břeclavi hořely během dne dva byty, šest lidí skončilo v péči...

pátek, 8. prosince 2017, 11:32

Hasiči ve čtvrtek ráno bojovali s plameny ve dvou bytech v Břeclavi. První požár vypukl ráno před sedmou hodinou v...

Program Vánoc na brněnských trzích: Pátek 8. 12.

pátek, 8. prosince 2017, 11:07

Svařáček, turbomošt a něco dobrého na zub je už klasikou vánočních trhů. Brno si však na adventní čas připravilo také...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.