Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nový projekt termálních lázní v Pasohlávkách počítá s hotelem, nákupní zónou a čtyřicítkou nových domů

 
středa, 6. prosince 2017, 15:55

Jihomoravský kraj a obec Pasohlávky na Brněnsku dostaly projekt na výstavbu lázeňského komplexu v Pasohlávkách. V první etapě si vyžádá investici 1,2 miliardy korun. Obec i kraj nyní budou záměr posuzovat. Kraj chystá zvláštní jednání zastupitelstva v polovině ledna příštího roku. Projekt počítá se stavbou čtyřhvězdičkového hotelu, lázní, nákupní zóny, ale také 42 rodinných domů.

O projektu se v různých formách mluví deset let, kdy existuje společnost Thermal Pasohlávky. Kraj má ve společnosti dvě třetiny akcií, obec zbytek. Firma do projektu vloží pozemky oceněné na 366 milionů korun. Čínský investor RiseSun má zaplatit investice, které jsou nyní vyčíslené v první etapě na 1,2 miliardy korun.

Podle  zveřejněných informací bude na místě čtyřhvězdičkový hotel, lázně, nákupní zóna, ale také 42 rodinných domů v obci, která má 200 čísel popisných. Zástupce čínské společnosti Xu Jie v Brně uvedl, že čínská společnost už má 41 projektů po celém světě. „Některé z nich mají velmi dobré výsledky, zákazníci jsou s nimi spokojeni," uvedl Jie. RiseSun podle něj má po světě přes 6400 hotelových pokojů, Pasohlávky jsou ale její první projekt v Evropské unii. "Pro nás je to velice důležitý projekt," uvedl v Brně Jie.

Podle předsedy představenstva společnosti Thermal Pasohlávky Martina Intterheima má už firma memorandum na čerpání geotermální vody ze dvou pramenů. Trochu snížila kapacitu některých částí projektu, například počet stálých lůžek, kterých má být 240. Polovina jejich provozu bude financovaná přes pojišťovnu a polovina samoplátci. Cílem je, aby už v první etapě výstavby byl projekt kompletní. Investoři projekt nazvali Pasohlávky resort. Má vzniknout mezi obcí a silnicí spojující Brno a Mikulov. Poblíž už je rozsáhlý Aqualand Moravia a velký kemp Merkur. Pasohlávky leží asi 30 kilometrů od Brna. V blízkosti je CHKO Pálava a Lednicko-valtický areál. Okolí hojně navštěvují turisté.

Obec se podle starostky Pasohlávek Martiny Dominové nyní bude snažit co nejrychleji vyhodnotit rizika výstavby. „Nedokážu říci, na kterém zasedání zastupitelstva by padlo rozhodnutí," uvedla Dominová.
 

Foto Vizualizace Pam Arch | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

VIDEO: Dva muži ukradli z brněnského hotelu státní vlajku proto, že...

středa, 6. prosince 2017, 13:54

Vzali jsme ji, protože jsme vlastenci. Takové bylo vysvětlení dvou mladíků, proč z hotelu v centru Brna ukradli vlajku...

Schváleno! Brněnská sportoviště se po Vánocích zdarma otevřou...

středa, 6. prosince 2017, 13:17

Brňané dostanou od města pozdní vánoční dárek. V povánočním čase od středy 27. prosince do pátku 29. prosince otevřou...

Program Vánoc na brněnských trzích: Středa 6. 12.

středa, 6. prosince 2017, 03:04

Svařáček, turbomošt a něco dobrého na zub je už klasikou vánočních trhů. Brno si však na adventní čas připravilo také...

Cena cukroví kvůli máslu stoupla až o třicet procent, zájem to ale...

úterý, 5. prosince 2017, 08:11

Vánoční cukroví kvůli vyšší ceně másla podražilo. Cena se podle jihomoravských cukrářů zvýšila o deset až 30 procent....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Stánky mezi Tescem a podchodem u nádraží...

  • Po Dornychu se dnes večer projede poslední...

  • Mladý muž se pokusil o sebevraždu skokem z...

  • Nákladní vlak v neděli v Podivíně srazil a...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Za šizení do Vltavy aneb Jaké to bylo, když spotřebitele...

Máslo nastavené lojem, tlučený pepř chlebovou kůrkou, sůl vápnem. Uhynulí lososi obarvení krví...

Soud v Jihoafrické republice rozhodl, že Krejčíř může být...

Čech Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. V pátek 16. března o tom rozhodl soud v...

Dejte nám auto, zaplatíme pokuty. Známý „ochránce kuřáckých...

Kontroverzní podnikatel Petr Kocourek, který stojí za projekty jako je kuřácký klub Libertas,...