Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Schváleno! Brněnská sportoviště se po Vánocích zdarma otevřou veřejnosti

 
středa, 6. prosince 2017, 13:17

Brňané dostanou od města pozdní vánoční dárek. V povánočním čase od středy 27. prosince do pátku 29. prosince otevřou své brány městská sportoviště zdarma.

Návrh předložil Radě města Brna první náměstek primátora Petr Hladík. Vysoká návštěvnost minulých let ukazuje, že Dny sportovišť města Brna táhnou. „Byli bychom rádi, aby se z toho stala vánoční tradice, aby lidé měli otevřená brněnská sportoviště a mohli si jít zasportovat. Užít si volný čas dohromady s celou rodinou, zaplavat si, případně zabruslit. Zároveň se jim představí sportoviště,“ přiblížil svou vizi Hladík, která má mezi zimními sporty jasného favorita. „Ideální pro mě je sport na sněhu a vždycky velmi rád vyrazím třeba na půl dne na běžky,“ prozradil.

Dny sportovišť města Brna pořádá společnost STAREZ – SPORT, a. s., které do nich zapojí všechny své provozy, samozřejmě vyjma koupališť.

Sauna, hala, posilovna, bazén, kluziště i minigolf

První náměstek primátora ovšem vyzval také ostatní sportoviště, která nespadají pod správu městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s., aby se ke Dnům sportovišť města Brna připojila. Takže se lidem otevřou také Stadion Sokola Brno I, Sportovní a rekreační areál Kraví hora s krytým bazénem i kluzištěm, Sportovní areál Tesla Brno, který otevře saunu, halu i posilovnu, Hudy lezecká stěna Brno nebo Minigolf One v Nákupním centru Královo Pole.

Rodiče i s dětmi mohou veškerá sportoviště navštívit zdarma, ovšem na některá potřebují zájemci rezervaci, kterou provedou na internetové adrese www.dnysportovist.cz , kde naleznou také podrobný program. „Spustili jsme webový portál, na kterém lze udělat dopředu rezervaci, jinak bychom způsobili kolaps provozů, kdyby se tam všichni návštěvníci nahrnuli,“ vysvětlil Hladík.

Vedle běžného vyžití nabídnou Dny sportovišť města Brna bohatý doprovodný program včetně soutěží o ceny. Aquapark Kohoutovice hostí Mistrovství Brna v jízdě na toboganu a lidé si tam vyzkouší také aquazorbing. Kraví Hora otevře své brány v bazénu i na kluzišti. V Městském plaveckém stadionu Lužánky zájemci okusí paddleboardy, trampolíny, nafukovací chobotnici na vodě nebo aquazorbing. Krytý bazén Ponávka připravil hodinové cvičení pro seniory, Stadion Sokola Brno I zase ukázky gymnastiky a zkušební lekce parkouru pod vedením dlouholetých trenérů.

Tisková zpráva | Foto MMB
 


 

Kam dál?

Program Vánoc na brněnských trzích: Středa 6. 12.

středa, 6. prosince 2017, 03:04

Svařáček, turbomošt a něco dobrého na zub je už klasikou vánočních trhů. Brno si však na adventní čas připravilo také...

Cena cukroví kvůli máslu stoupla až o třicet procent, zájem to ale...

úterý, 5. prosince 2017, 08:11

Vánoční cukroví kvůli vyšší ceně másla podražilo. Cena se podle jihomoravských cukrářů zvýšila o deset až 30 procent....

Program Vánoc na brněnských trzích: Úterý 5. 12.

úterý, 5. prosince 2017, 07:55

Svařáček, turbomošt a něco dobrého na zub je už klasikou vánočních trhů. Brno si však na adventní čas připravilo také...

Na lanovce nad propastí se zasekli cestující, hasiči cvičili...

úterý, 5. prosince 2017, 07:23

Na lanové dráze u propasti Macocha v pondělí dopoledne nacvičovali naši hasiči záchranu lidí ze zaseknuté kabiny....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Ženy dnes získají v desítkách podniků po...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • Brněnský strážník zneškodnil zloděje se...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.