Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pisárky čekají projekty za miliardu. Město postaví parkovací dům, lanovku a tramvajovou smyčku

 
středa, 22. listopadu 2017, 16:18

Brno plánuje v městské čtvrti Pisárky v příštích letech tři velké investiční akce za miliardu korun. Chce postavit parkovací dům s 800 místy, lanovou dráhu z ulice Hlinky k univerzitnímu kampusu a tramvajovou smyčku. Městští radní schválili investiční záměr, který tyto tři stavby obsahuje.

Rada projekty zařadila do operativního plánu investic, které je možné spolufinancovat z evropských dotací. „Jde o tři projekty, které jsou na sobě provozně a realizačně nezávislé, ale je nutná jejich společná předprojektová a projektová příprava, protože se pohybujeme v jednom území a je nutný soulad těchto tří projektů," uvedl Mrázek.

Odhadované investiční náklady parkoviště jsou přes 380 milionů korun, dopravní napojení by mělo mít na ulici Lipová. Nacházet by se mělo na příjezdu z dálnice D1. Na něj má navázat přestup na MHD. Parkoviště by mělo být využitelné i pro potřeby brněnských veletrhů.

Lanovka má stát přes 430 milionů korun. Jejím cílem je zrychlit dopravní obsluhu v okolí univerzitního kampusu a připravované atletické haly i dopravního terminálu před Fakultní nemocnicí Brno. Lanovka by měla mít podobu kabiny pro osm lidí s přepravní kapacitou 200 lidí za hodinu a dobou jízdy pět minut. Vše by měla za více než 190 milionů korun doplnit tramvajová smyčka.

Foto Vizualizace, archiv MMB | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • VIDEO: Brněnský autor virálních videí zase...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

Reklama
 
 

Kam dál?

Policisté zachránili život sebevrahovi. Sestřelili ho taserem

středa, 22. listopadu 2017, 14:33

Dramatické chvíle zažili hodonínští policisté společně s mužem, který si rozhodl sáhnout na život. Sedmačtyřicetiletého...

Z Dominikánského náměstí natrvalo zmizí auta

středa, 22. listopadu 2017, 14:14

Konec bude autům na Dominikánském náměstí. To se nyní připravuje na nadcházející vánoční trhy, ani po nich se však na...

Duel o Brno: Přišli se vykřičet, tak se vykřičeli

středa, 22. listopadu 2017, 09:10

Měla to být debatní diskuze dvou názorových oponentů. Uvolněný zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund (Žít...