Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Deštníky z České znovu pomůžou potřebným. Prodávat se budou na zápase Komety

 
úterý, 14. listopadu 2017, 14:42

Zavěšené deštníky z brněnské České ulice znovu pomůžou potřebným. Prodávat se budou na zápase Komety, a to s podpisy místních hokejistů. Výtěžek bude věnován lidem bez domova. Za aktivitou stojí, stejně jako loni, Nadace DRFG a Diecézní charita Brno.

Po sto šesti dnech se deštníky v italských národních barvách stěhují z České ulice. Tentokrát do hokejové DRFG Areny, kde si je zájemci pod tribunami A a B mohou koupit při zápase mezi domácí Kometou a Pardubicemi, který se uskuteční 15. listopadu. Brněnští hokejisté podpořili tento dobročinný projekt podepsáním deštníků. Za jeden zájemci zaplatí tři sta korun. „Výtěžek předáme Dennímu centru pro lidi bez domova, jehož součástí je i azylový dům a noclehárna. Chápeme tyto deštníky jako symbolické přístřeší, které pomůže potřebným lidem k opravdové střeše nad hlavou,“ řekl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Instalaci deštníků v České připravila již podruhé Nadace DRFG. Loňská i letošní expozice měly kromě oživení a zkrášlení veřejného prostoru za cíl upozornit na Brno jako na místo setkávání. Letos deštníky díky svému barevnému provedení poukazovaly i na upevňování přátelských vztahů mezi Moravou a Itálií. „Poslední dobou můžeme v Brně sledovat navazování užší česko-italské spolupráce. Vznikají zde italské projekty, letos byl dokonce v Brně otevřen italský konzulát. Právě honorární konzulát Itálie spolu s Novou Mosilanou, Regionální hospodářskou komorou Brno a platformou Živé město byly partnery expozice,“ uvedl ředitel Nadace DRFG David Macek.

Protože některé deštníky v České letos poškodil vítr, podepsali hokejisté Komety také ty z loňské instalace. Na každého zájemce by se tak mělo dostat. Na deštníky svůj podpis přidali například hokejisté Martin Dočekal, Lukáš Nahodil, Tomáš Svoboda, Alexandre Mallet nebo Michal Barinka.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Brněnské studentky obdržely ocenění České hlavičky

úterý, 14. listopadu 2017, 13:54

Studentky Gymnázia Brno-Řečkovice Kateřina Kudličková a Magdaléna Kadlecová převzaly v pondělí večer v Sonu Centru cenu...

Lidé v Česku darovali do Národní potravinové sbírky nejvíce jídla v...

úterý, 14. listopadu 2017, 11:11

Dvanáct hodin žilo v sobotu 11. listopadu celé Česko Národní potravinovou sbírkou. Sbírka již tradičně na prahu adventu...

Majitel Komety Libor Zábranský předal primátorovi výsledky studií...

úterý, 14. listopadu 2017, 10:03

Majitel Komety Libor Zábranský se v pondělí setkal s primátorem statutárního města Brna Petrem Vokřálem, aby mu...

Patnáctiletý výtržník na Cejlu zmlátil a okradl o osm let staršího...

pondělí, 13. listopadu 2017, 10:36

Minulý týden vyjížděli policisté na Bratislavskou ulici. Třiadvacetiletého muže tam přepadl patnáctiletý výrostek. Ten...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUALIZOVÁNO: Řidička srazila chlapce,...

  • Řidička předjížděla sanitku a v protisměru...

  • Brněnští středoškoláci vymysleli projekt na...

  • FOTO&VIDEO: V Drnovicích na Vyškovsku hořel...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Koupili si v Brně rodinné auto. Za půl hodiny jim ho na Lesné někdo ukradl

Na redakci Brněnské Drbny se obrátila Alexandra L. s prosbou o pomoc. S přítelem si našetřili na auto a v brněnském autobazaru si vybrali Seat Alhambru. Z auta za 100 tisíc korun se však neradovali ani hodinu. Z parkoviště u Lidlu na Lesné jim ho totiž někdo záhy ukradl.

Mentální koučink není jen pomůckou pro byznysmeny. Budějckou TJ Karate nasměroval k úspěchům

Posouvání hranic, zlepšení komunikace, odstranění psychických bloků a nebo práce na vyrovnaných výsledcích. Práce mentálního kouče ve sportu je dnes už běžnou záležitostí nejen u mainstreamových odvětví, ale také v dalších sportech. Příkladem může být budějcké TJ Karate, které splnilo také díky spolupráci s mentálním koučem Leošem Kubíčkem a Ondřejem Chromým svůj dlouhodobý plán za polovinu odhadovaného období.

Sony chystá miniaturní verzi konzole PlayStation z roku 1994

Japonská společnost Sony se chystá uvést na trh miniaturní verzi své první herní konzole z roku 1994. Vybavena bude asi 20 retro hrami, včetně populárních Final Fantasy VII a Tekken 3, napsal server BBC.