Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Deštníky z České znovu pomůžou potřebným. Prodávat se budou na zápase Komety

 
úterý, 14. listopadu 2017, 14:42

Zavěšené deštníky z brněnské České ulice znovu pomůžou potřebným. Prodávat se budou na zápase Komety, a to s podpisy místních hokejistů. Výtěžek bude věnován lidem bez domova. Za aktivitou stojí, stejně jako loni, Nadace DRFG a Diecézní charita Brno.

Po sto šesti dnech se deštníky v italských národních barvách stěhují z České ulice. Tentokrát do hokejové DRFG Areny, kde si je zájemci pod tribunami A a B mohou koupit při zápase mezi domácí Kometou a Pardubicemi, který se uskuteční 15. listopadu. Brněnští hokejisté podpořili tento dobročinný projekt podepsáním deštníků. Za jeden zájemci zaplatí tři sta korun. „Výtěžek předáme Dennímu centru pro lidi bez domova, jehož součástí je i azylový dům a noclehárna. Chápeme tyto deštníky jako symbolické přístřeší, které pomůže potřebným lidem k opravdové střeše nad hlavou,“ řekl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Instalaci deštníků v České připravila již podruhé Nadace DRFG. Loňská i letošní expozice měly kromě oživení a zkrášlení veřejného prostoru za cíl upozornit na Brno jako na místo setkávání. Letos deštníky díky svému barevnému provedení poukazovaly i na upevňování přátelských vztahů mezi Moravou a Itálií. „Poslední dobou můžeme v Brně sledovat navazování užší česko-italské spolupráce. Vznikají zde italské projekty, letos byl dokonce v Brně otevřen italský konzulát. Právě honorární konzulát Itálie spolu s Novou Mosilanou, Regionální hospodářskou komorou Brno a platformou Živé město byly partnery expozice,“ uvedl ředitel Nadace DRFG David Macek.

Protože některé deštníky v České letos poškodil vítr, podepsali hokejisté Komety také ty z loňské instalace. Na každého zájemce by se tak mělo dostat. Na deštníky svůj podpis přidali například hokejisté Martin Dočekal, Lukáš Nahodil, Tomáš Svoboda, Alexandre Mallet nebo Michal Barinka.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Brněnské studentky obdržely ocenění České hlavičky

úterý, 14. listopadu 2017, 13:54

Studentky Gymnázia Brno-Řečkovice Kateřina Kudličková a Magdaléna Kadlecová převzaly v pondělí večer v Sonu Centru cenu...

Lidé v Česku darovali do Národní potravinové sbírky nejvíce jídla v...

úterý, 14. listopadu 2017, 11:11

Dvanáct hodin žilo v sobotu 11. listopadu celé Česko Národní potravinovou sbírkou. Sbírka již tradičně na prahu adventu...

Majitel Komety Libor Zábranský předal primátorovi výsledky studií...

úterý, 14. listopadu 2017, 10:03

Majitel Komety Libor Zábranský se v pondělí setkal s primátorem statutárního města Brna Petrem Vokřálem, aby mu...

Patnáctiletý výtržník na Cejlu zmlátil a okradl o osm let staršího...

pondělí, 13. listopadu 2017, 10:36

Minulý týden vyjížděli policisté na Bratislavskou ulici. Třiadvacetiletého muže tam přepadl patnáctiletý výrostek. Ten...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Policista v Brně bez varování sundal...

  • Přestavba Zvonařky začne už v létě. Za rok...

  • FOTOGALERIE: Riviéra prošla parádní...

  • Se stavbou šaliny do kampusu se v Brně začne...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Aféra Poche, cui bono?

Kladný výsledek referenda v ČSSD byl v posledním týdnu poněkud zastíněn sporem o personálním obsazení ministerstva zahraničí. Komu tento spor prospěje a koho poškodí?

KOMENTÁŘ: O kouřové cloně z trenek a kohoutovi na čínském smetišti

Zemanova demonstrativní grilovačka spodního prádla byla chabým pokusem v dýmu z trenek zamaskovat schůzku s Andrejem Babišem a Danielem Benešem. Zemanovi se podařilo přinutit Babiše, aby nejmenoval ministrem zahraničí Miroslava Pocheho, má totiž v plánu na post šéfa české diplomacie protlačit lobbistu za čínské zájmy Jana Kohouta.

Počasí venku přímo vybízí ke grilování. Co při něm dělat a čemu se raději vyhnout?

Už několik týdnů venku panuje na jaro nadprůměrně teplé počasí, a tak je kromě koupání v plném proudu také grilovací sezona. V souvislosti s ní je dobré připomenout si několik základních zásad a doporučení.