Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Deštníky z České znovu pomůžou potřebným. Prodávat se budou na zápase Komety

 
úterý, 14. listopadu 2017, 14:42

Zavěšené deštníky z brněnské České ulice znovu pomůžou potřebným. Prodávat se budou na zápase Komety, a to s podpisy místních hokejistů. Výtěžek bude věnován lidem bez domova. Za aktivitou stojí, stejně jako loni, Nadace DRFG a Diecézní charita Brno.

Po sto šesti dnech se deštníky v italských národních barvách stěhují z České ulice. Tentokrát do hokejové DRFG Areny, kde si je zájemci pod tribunami A a B mohou koupit při zápase mezi domácí Kometou a Pardubicemi, který se uskuteční 15. listopadu. Brněnští hokejisté podpořili tento dobročinný projekt podepsáním deštníků. Za jeden zájemci zaplatí tři sta korun. „Výtěžek předáme Dennímu centru pro lidi bez domova, jehož součástí je i azylový dům a noclehárna. Chápeme tyto deštníky jako symbolické přístřeší, které pomůže potřebným lidem k opravdové střeše nad hlavou,“ řekl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Instalaci deštníků v České připravila již podruhé Nadace DRFG. Loňská i letošní expozice měly kromě oživení a zkrášlení veřejného prostoru za cíl upozornit na Brno jako na místo setkávání. Letos deštníky díky svému barevnému provedení poukazovaly i na upevňování přátelských vztahů mezi Moravou a Itálií. „Poslední dobou můžeme v Brně sledovat navazování užší česko-italské spolupráce. Vznikají zde italské projekty, letos byl dokonce v Brně otevřen italský konzulát. Právě honorární konzulát Itálie spolu s Novou Mosilanou, Regionální hospodářskou komorou Brno a platformou Živé město byly partnery expozice,“ uvedl ředitel Nadace DRFG David Macek.

Protože některé deštníky v České letos poškodil vítr, podepsali hokejisté Komety také ty z loňské instalace. Na každého zájemce by se tak mělo dostat. Na deštníky svůj podpis přidali například hokejisté Martin Dočekal, Lukáš Nahodil, Tomáš Svoboda, Alexandre Mallet nebo Michal Barinka.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Brněnské studentky obdržely ocenění České hlavičky

úterý, 14. listopadu 2017, 13:54

Studentky Gymnázia Brno-Řečkovice Kateřina Kudličková a Magdaléna Kadlecová převzaly v pondělí večer v Sonu Centru cenu...

Lidé v Česku darovali do Národní potravinové sbírky nejvíce jídla v...

úterý, 14. listopadu 2017, 11:11

Dvanáct hodin žilo v sobotu 11. listopadu celé Česko Národní potravinovou sbírkou. Sbírka již tradičně na prahu adventu...

Majitel Komety Libor Zábranský předal primátorovi výsledky studií...

úterý, 14. listopadu 2017, 10:03

Majitel Komety Libor Zábranský se v pondělí setkal s primátorem statutárního města Brna Petrem Vokřálem, aby mu...

Patnáctiletý výtržník na Cejlu zmlátil a okradl o osm let staršího...

pondělí, 13. listopadu 2017, 10:36

Minulý týden vyjížděli policisté na Bratislavskou ulici. Třiadvacetiletého muže tam přepadl patnáctiletý výrostek. Ten...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Požár na Vysoké po dvou týdnech: Odklízení škod a nesmírná solidarita

Jsou to dva týdny, kdy na farmě Vysoká došlo k ničivému požáru. Shořela část jižního křídla s hotelem a bytovými jednotkami. Dvě rodiny, které farmu provozují, museli své domovy opustit. Už nyní ale pracují na tom, aby se mohli vrátit a farma mohla opět začít fungovat jako před požárem.

Aktualizováno před 2 hodinami

Na Příbramsku havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

Ve Staré Huti nedaleko Dobříše na Příbramsku dnes před 5:00 ráno havaroval vrtulník záchranářů. Nikdo se nezranil. Stroj je značně poškozen. Nehoda se stala při přistání na místním fotbalovém hřišti, vrtulník letěl k vážně zraněnému pacientovi, na palubě byla v době nehody pouze posádka.

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.