Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Psi v nouzi zaplní v sobotu brněnské Lužánky

 
pondělí, 9. října 2017, 11:24

Zbavení se nechtěného psa uvázáním u stromu, vyhozením z auta, snaha vydělat na množení štěňat, chov v hrozných podmínkách – s tímto se potýkají útulky a spolky na záchranu týraných psů. Svoje psí svěřence, kterým touží konečně nalézt tu správnou a milující rodinu, přivezou lidem ukázat do brněnského parku Lužánky. Kromě možnosti adopce psů bude k vidění i ukázka nevšedních psích sportů nebo výcviku psů městských strážníků.

Rájem pro milovníky psů se v sobotu 14. října stane lužánecký park v Brně. Bezmála dvacítka útulků a spolků z celé České republiky totiž přijede představit téměř padesátku psů, kteří hledají domov. Cílem umísťovací výstavy s názvem Chcete nás?, která je vůbec první takovou akcí na jižní a střední Moravě, je nejen nabídnout návštěvníkům, aby domů odešli s novým psím kamarádem, ale také je zábavnou formou seznámit s činností lidí, kteří svůj život zasvětili záchraně zvířat. Umísťovací výstava a promenáda již osvojených psů bude trvat od 10 do 16 hodin a vstupné je dobrovolné.

Opuštění psi mají právo na druhou šanci

Útulky a spolky v České republice jsou přeplněné tisícovkami nezaopatřených psů. Lidé si přesto stále pořizují další štěňata tzv. „čistokrevná bez PP“ z inzerátů a situace se tak dlouhodobě nezlepšuje. „Lidé si myslí, že útulkoví psi jsou jen staří, nemocní, bázliví a nezvladatelní. Hlavní myšlenkou této akce je ale ukázat opak, takoví psi nemusí mít žádnou chybu, člověk se jich prostě jen zbavil, protože se mu nehodili do života,“ vysvětluje hlavní organizátorka akce Andrea Černá, předsedkyně spolku DOČASKY.cz.

Žádný zajíc v pytli

Odkud si vlastně psa pořizujeme, by podle Černé mělo být jednou z hlavních věcí, na které by se budoucí majitelé měli zaměřit. „Psí spolky podrobně znají každého psa, jejich členové s nimi totiž většinou žijí ve společné domácnosti. Doporučí, který pejsek se k vám nejlépe hodí, dají vám o něm maximum informací a vy tak nekupujete zajíce v pytli,“ vypočítává Černá důvody, proč by lidé neměli mít obavy pořídit si zvíře „z druhé ruky“. „Chtěli bychom v praxi šířit heslo Nekupuj, adoptuj! a hlavně ukázat, že adopce má skutečně smysl,“ uzavírá pořadatelka s tím, že návštěvníci, kteří nemají zájem přímo o nového člena rodiny, mohou pomoct spolkům a útulkům přinesením materiální pomoci ve formě již nevyužitých potřeb pro psy, dek, desinfekčních přípravků nebo třeba i rýže.

Voříšci i plemena z cizích krajů

Nejen kříženci a voříšci budou v Lužánkách hledat svůj nový domov. Kromě psů ze sdružení Buldočí naděje nebo Chrti v nouzi uvidíte i svěřence pražského spolku Lanzpodenco, který se zaměřuje na záchranu psů plemene Kanárský podenco. „V zemi svého původu nejsou tito psi bráni jako společníci, ale jen jako pomocníci lovců. Když pak lovci už psa nepotřebují, v lepším případě jej odvezou mimo ostrov, v tom horším třeba ubijí,“ popisuje zacházení se psy na Kanárských ostrovech jedna ze zakladatelek spolku Veronika Křimská. Ve spolupráci s tamějším útulkem tak dováží zástupce tohoto u nás velmi vzácného plemene do českých adoptivních rodin. „Jsou to absolutně neagresivní psi, jedineční svou oddaností a schopností se přizpůsobit téměř jakýmkoliv podmínkám. Do Brna přivezeme dva z našich psů, kteří hledají novou rodinu,“ dodává Křimská.

Sobota plná psí zábavy pro děti i dospělé

Charitativní akci zahájí brněnská fotbalová hvězda Petr Švancara, který spolek DOČASKY.cz podporuje, a kromě psů připravených k osvojení a promenády těch, kteří už dělají radost svým pánům v nových domovech, bude na návštěvníky čekat i bohatý doprovodný program a tombola. Bývalí svěřenci útulků přijedou předvést tanec se psem, agility nebo treibball a návštěvníci uvidí i ukázky stříhání a úpravy psí srsti. Děti si užijí skákací hrad, malování zvířátek na obličej, zkusí si proběhnout překážkovou dráhou na agility nebo ověří svoje vědomosti ve kvízech se psí tematikou. Na akci, která se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Petra Vokřála, také přijedou strážníci brněnské městské policie se svým odchytovým vozem.

Tisková zpráva | Foto Chcete nás?
 


 

Kam dál?

FOTO: Šílené pohledy, výstřely, krev a kusy lidských těl. Brnem se...

neděle, 8. října 2017, 13:20

Na sedm stovek zohyzděných kráčejících těl prošlo v sobotu večer Brnem. Před apokalypsou bránila Brno zuby nehty...

Místostarosta Bohunic přirovnal v obecních novinách migranty ke...

sobota, 7. října 2017, 13:04

Místostarosta brněnských Bohunic Milan Hrdlička (ČSSD), který v textu ve zpravodaji přirovnal migranty ke slimákům,...

V neděli začne mezi třetím a dvanáctým kilometrem oprava dálnice D2

sobota, 7. října 2017, 12:51

Silničáři začnou v neděli opravovat devět kilometrů dálnice D2 směrem na Brno mezi třetím a 12. kilometrem. Oprava má...

Za výbuchem tlakové lahve na rektorátu byla nejspíš nedbalost

sobota, 7. října 2017, 12:41

Za výbuchem tlakové lahve ve voze zaparkovaném na rektorátu Masarykovy univerzity v Brně byla nejspíš nedbalost. Uvedl...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • (NE)OBYČEJNÍ: Dobíhače vezmu, jenom když se...

  • Na Moraváku vyroste během vánočních trhů...

  • Muž zaparkoval bavorák u hlavního nádraží na...

  • Klidně bych ho i přeprala, říká odvážná...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Praze protestovali taxikáři, vládu vyzvali k řešení situace

Na pražském náměstí Jana Palacha se dnes ráno sešli taxikáři protestují proti poskytovatelům taxislužeb typu Uber či Taxify. Zhruba v 9:15 jich bylo na náměstí zhruba dvacet, o hodinu později došli přes Mánesův most ke Strakově akademii, kde na podatelně předali výzvu, ve které vládu žádají o nápravu podle nich nerovných podmínek v taxislužbě. Následně kolem 10:45 protest ukončili. Taxikáři protestovali v Praze na začátku letošního roku, kdy pomalými jízdami blokovali centrum města. Ústavní soud dnes vyhověl stížnosti taxislužby Lido Taxi Radio.

Hyenismus, komentuje chování novinářů Slonkové a Kubíka premiér Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes vyjádřil ke kauze týkající reportáže Seznam Zpráv, které našly jeho syna Andreje ve Švýcarsku. Novináři Sabina Slonková a Jiří Kubík podle jeho slov předvedli vrchol hyenismu tím, že skrytou kamerou natáčeli jeho nemocného syna, který novinářům řekl nová zjištění v kauze Čapí hnízdo. Celou kauzu komentuje jako účelovou a využívanou opozicí pro nátlak na orgány činné v trestním řízení.

Kryli Babišovi záda v Čapím hnízdě. Pak dcera Adriana dostala darem luxusní vilu a švagr Herodes nakoupil pozemky za miliony

Kauza údajného únosu syna Andreje Babiše znovu přitáhla pozornost k majetkovým přesunům v rámci premiérovy rodiny. Kvůli svému údajnému podílu na zmanipulování padesátimilionové dotace jsou spolu s Babišem stíháni i jeho syn Andrej, dcera Adriana a švagr Martin Herodes. Jejich další transakce už loni HlídacíPes.org podrobně zmapoval.