Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Brněnská zoo zahájila stavbu moderního výběhu pro šimpanze za čtyřicet milionů

 
středa, 13. září 2017, 14:17

Výstavba nového přírodního výběhu, který zabere část lesního pozemku přiléhajícího k pavilonu, začala dnes poklepem na základní kámen. Realizace stavby přijde na 39 779 740 korun bez DPH a potrvá přibližně 18 měsíců. Účelem moderního výběhu je posyktnout lidoopům podmínky co nejvíc podobné jejich přirozenému prostředí. Šimpanzi se v nové venkovní expozici budou pohybovat především v korunách stromů či na vysokých prolézačkách, na zem povětšinou sejdou, jen když pocítí potřebu napít se vody z napajedla.

Návštěvníci budou procházet po asi 100 m dlouhé lávce ve výšce 4 až 6 metrů nad zemí. Zhruba uprostřed expozice vznikne hlavní vyhlídka. Venkovní prostory zaujmou plochu téměř 2 000 m2, ohraničovat je bude 5 m vysoká zeď upravená jako umělá skála.

V další fázi zrekonstruujeme také současný pavilon. Na střeše vyroste prosklená nástavba a šimpanzi tak budou mít i v chladnějším období roku k dispozici minimálně 11 m vysoký prostor ke šplhání,“ dodal ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

V současné době jsou v Zoo Brno tři šimpanzi, kteří mají k dispozici venkovní prostory o rozloze 70 m2 a ty jsou z hlediska současného trendu zoologických zahrad nevyhovující. Dva pavilony opic, umístěné poblíž správní budovy, patří v Zoo Brno k nejstarším expozicím, které v 60. letech 20. století vyprojektoval významný brněnský architekt Otto Eisler. Díky novému výběhu by Zoo Brno mohla stavy šimpanzů zdvojnásobit.

Foto Zoo Brno | Zdroj Zoo Brno
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Favorit chce společně s městem postavit nový velodrom za několik stovek milionů

středa, 13. září 2017, 08:16

Cyklistický klub Favorit Brno je po šedesát let spjatý s velodromem na Křížkovského ulici v těsném sousedství...

Na brněnském výstavišti se představí elita tatérů z celého světa

středa, 13. září 2017, 06:30

Více než 150 tatérů z celého světa předvede své schopnosti na brněnském výstavišti. Nová akce nazvaná Tatoo Grand Prix...

Adam Ondra: Stupeň 9c+ je budoucnost, mám spoustu jiných výzev. Teď se těším do Moravského krasu

pondělí, 11. září 2017, 16:20

Brněnský rodák Adam Ondra je v současnosti nejspíš největší lezeckou hvězdou světa. Za jediný rok stihl jako teprve...