Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Masarykova univerzita otevírá na Moraváku první vegetariánskou a veganskou menzu

 
pondělí, 11. září 2017, 12:55

Nejen buchtičky s krémem nebo zeleninové rizoto čekají od pondělí 11. září v Akademické menze na Moravském náměstí pro studenty a akademiky, kteří dávají přednost bezmasému jídlu. Vegetariáni, ale i vegani či vitariáni budou mít pestřejší nabídku jídel díky novému Veggie baru, který v menze přes prázdniny vyrostl.

Správa kolejí a menz MU tak reaguje jednak na moderní trendy ve stravování, tak také na dlouhodobou poptávku strávníků. „Zrenovovali jsme prostory v patře, které v minulosti sloužily jako výdejna pro zaměstnance. Bude to také první samoobslužné stravovna ve vysokoškolských menzách, které spravujeme,“ uvedl manažer provozu stravovacích služeb Roman Tancoš.

Menza chtěla vyjít vstříc lidem, kteří dávají přednost bezmasé stravě, nabízet bude ale i jídla nízkokalorická. Denně se budou připravovat dvě polévky a po dvou jídlech pro vegetariány, pro vegany a také dvě raw speciality.

„Ve Veggie baru budeme nabízet jen tyto typy jídel. Mohou se ale objevit i v nabídce studentské výdejny v přízemí,“ vysvětlil Tancoš. Doplnil, že ceny budou podobné jako u ostatních jídel.

Aby kuchaři přípravu těchto jídel zvládli, absolvovali v červnu dvě víkendová školení ve spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů ČR. „Zúčastnili se ho klíčoví zaměstnanci všech čtyř hlavních menz, od šéfkuchařů a kuchařů, přes vedoucí provozu až po referentky zajišťujících nákup surovin. Celkem se proškolilo 19 lidí,“ přiblížil přípravu personálu Tancoš.

Tisková zpráva | Foto Archiv SKS MU
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Počet obyvatel jižní Moravy roste. Důvodem je hlavně migrace

pondělí, 11. září 2017, 10:46

V Jihomoravském kraji se letos v prvním pololetí zvýšil počet obyvatel o 1183. Je to především zásluhou stěhování. V...

Pálavské vinobraní v Mikulově zaznamenalo absolutní návštěvnický rekord

pondělí, 11. září 2017, 10:40

Rekordních 65 tisíc lidí navštívilo od pátku do neděle jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově na...

PRŮZKUM: Lidé stále raději platí kartou. Míst, kde by chtěli vidět platební terminál, přibývá

neděle, 10. září 2017, 13:54

Nárůst transakcí prostřednictvím platebních karet je zřejmý, lidé by je navíc chtěli využívat daleko častěji. Vyplývá...