Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravští hasiči ovládli světové hasičské hry v Los Angeles

 
úterý, 22. srpna 2017, 10:50

Čtveřice jihomoravských hasičů se vrátila ze Světových policejních a hasičských her v Los Angeles hned s celou řadou medailí. Hasiči bodovali napříč disciplínami.

Vít Malenovský z brněnské stanice v Líšni obsadil 2. místo v soutěži TFA (hasičský silový víceboj simulující činnosti u zásahu) v kategorii od 18-30 let. V TFA vybojovalo zlatou medaili v kategorii 18+ reprezentační družstvo České republiky ve složení Malenovský, Moleš Kalvoda (všichni z Jihomoravského kraje) a Haderka ze Zlína.

                    

Malenovský obsadil také druhé místo v soutěži Stair Race (výběh do cca 62 pater) opět v kategorii 18+. V této disciplíně české družstvo (Malenovský, Moleš, Haderka, Kouřík z Plzeňského kraje) zvítězilo s náskokem téměř dvou minut v kategorii 18+.

 

Stanislav Kalvoda slouží na brněnské stanici Lidická. V Los Angeles bodoval také on. Vybojoval zlato v atletice v běhu na 400m s překážkami a v individuální soutěži TFA obsadil stříbrnou pozici v kategorii 40+. Stal se také členem zlatého českého týmu v TFA.

             

Vyškovský hasič Petr Moleš se kromě již zmíněných týmových úspěchů stal mistrem světa v disciplíně TFA a jako jediný dokončil trať pod 5 minut.  Soutěžil v kategorii 30+, ale byl současně nejrychlejším závodníkem celé soutěže.

               

Radek Málek slouží stejně jako Vít Malenovský v Brně-Líšni a již řadu let boduje v soutěžích naturální kulturistiky. V Los Angeles soutěžil ve dvou kategoriích. V disciplíně Bodybuilding 40+ obsadil třetí místo a stříbro vybojoval v kategorii Bodybuilding Physique. Vzhledem k tomu, že nebylo jasné, jak dopadne jeho příprava po operaci z listopadu loňského roku, jsou tato umístění o to cennější.  Na podzim bude bojovat o postup na Mistrovství Evropy. 

Foto HZS JMK | Zdroj HZS JMK
 


 

Kam dál?

Srpnové dny roku 1968 se do brněnské historie zapsaly krví

pondělí, 21. srpna 2017, 18:36

Od invaze vojsk Varšavské smlouvy do tehdy nic netušícího Československa 21. srpna 1968 uplynulo přesně devětačtyřicet...

Brno si připomnělo oběti srpnových událostí

pondělí, 21. srpna 2017, 13:31

Brno si pietními akty připomnělo oběti tragických událostí z 21. srpnů 1968 a 1969, kdy v jeho ulicích při invazi vojsk...

Na růžovém tanku se jako připomínka invaze objevily bílé pruhy

pondělí, 21. srpna 2017, 13:20

Na růžovém tanku instalovaném na Komenského náměstí v Brně přibyly v noci na dnešek bílé papírové pruhy odkazující ke...

Odborníci posoudí, jestli zastávka na Obilňáku zůstane památkou

pondělí, 21. srpna 2017, 11:22

Odborníci v rámci místního šetření posoudí aktuální podobu unikátní funkcionalistické zastávky MHD v Brně na Údolní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.