Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravští hasiči ovládli světové hasičské hry v Los Angeles

 
úterý, 22. srpna 2017, 10:50

Čtveřice jihomoravských hasičů se vrátila ze Světových policejních a hasičských her v Los Angeles hned s celou řadou medailí. Hasiči bodovali napříč disciplínami.

Vít Malenovský z brněnské stanice v Líšni obsadil 2. místo v soutěži TFA (hasičský silový víceboj simulující činnosti u zásahu) v kategorii od 18-30 let. V TFA vybojovalo zlatou medaili v kategorii 18+ reprezentační družstvo České republiky ve složení Malenovský, Moleš Kalvoda (všichni z Jihomoravského kraje) a Haderka ze Zlína.

                    

Malenovský obsadil také druhé místo v soutěži Stair Race (výběh do cca 62 pater) opět v kategorii 18+. V této disciplíně české družstvo (Malenovský, Moleš, Haderka, Kouřík z Plzeňského kraje) zvítězilo s náskokem téměř dvou minut v kategorii 18+.

 

Stanislav Kalvoda slouží na brněnské stanici Lidická. V Los Angeles bodoval také on. Vybojoval zlato v atletice v běhu na 400m s překážkami a v individuální soutěži TFA obsadil stříbrnou pozici v kategorii 40+. Stal se také členem zlatého českého týmu v TFA.

             

Vyškovský hasič Petr Moleš se kromě již zmíněných týmových úspěchů stal mistrem světa v disciplíně TFA a jako jediný dokončil trať pod 5 minut.  Soutěžil v kategorii 30+, ale byl současně nejrychlejším závodníkem celé soutěže.

               

Radek Málek slouží stejně jako Vít Malenovský v Brně-Líšni a již řadu let boduje v soutěžích naturální kulturistiky. V Los Angeles soutěžil ve dvou kategoriích. V disciplíně Bodybuilding 40+ obsadil třetí místo a stříbro vybojoval v kategorii Bodybuilding Physique. Vzhledem k tomu, že nebylo jasné, jak dopadne jeho příprava po operaci z listopadu loňského roku, jsou tato umístění o to cennější.  Na podzim bude bojovat o postup na Mistrovství Evropy. 

Foto HZS JMK | Zdroj HZS JMK
 


 

Kam dál?

Srpnové dny roku 1968 se do brněnské historie zapsaly krví

pondělí, 21. srpna 2017, 18:36

Od invaze vojsk Varšavské smlouvy do tehdy nic netušícího Československa 21. srpna 1968 uplynulo přesně devětačtyřicet...

Brno si připomnělo oběti srpnových událostí

pondělí, 21. srpna 2017, 13:31

Brno si pietními akty připomnělo oběti tragických událostí z 21. srpnů 1968 a 1969, kdy v jeho ulicích při invazi vojsk...

Na růžovém tanku se jako připomínka invaze objevily bílé pruhy

pondělí, 21. srpna 2017, 13:20

Na růžovém tanku instalovaném na Komenského náměstí v Brně přibyly v noci na dnešek bílé papírové pruhy odkazující ke...

Odborníci posoudí, jestli zastávka na Obilňáku zůstane památkou

pondělí, 21. srpna 2017, 11:22

Odborníci v rámci místního šetření posoudí aktuální podobu unikátní funkcionalistické zastávky MHD v Brně na Údolní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.