Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nástupiště před hlavním nádražím mají novou dlažbu. Dopravní podnik nad nimi zároveň zvýší dohled

 
pondělí, 14. srpna 2017, 11:19

Od začátku letních prázdnin stihli dělníci předláždit tři nástupiště před hlavním nádražím. Pracovníci Dopravního podniku teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek.

Práce na předláždění nástupišť u hlavního nádraží jsou hotové, zbývá už jen instalace nového zábradlí. Šestitýdenní opravy vyšly na téměř 5 milionů korun. Jejich cílem bylo zlepšit prostředí důležitého přepravního uzlu, přes který denně projedou tisíce cestujících. Vedení DPMB se také rozhodlo, že na zastávce Hlavní nádraží zvýší dohled nad udržováním pořádku.

„Nově zde bude mít v ranní a odpolední směně nepřetržitý dohled naše pořádková služba. V případě potřeby se budou obracet na městskou či státní policii, “ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Pořádková služba bude dohlížet na to, aby se na zastávkách nescházeli bezdomovci a cestující neodhazovali odpadky. Na místě budou přítomni od 6:00 – 22:00 hodin.

Nově se také budou pravidelně konat akce zaměřené na dodržovaní Smluvních přepravních podmínek IDS JMK. Budou se jich účastnit preventisté a revizoři DPMB. „Tyto akce budou zaměřeny především na zamezení přístupu do vozidel MHD osobám bez platného jízdního dokladu a osobám nedodržujícím přepravní řád, tedy cestujícím, kteří do vozů vstupují ve špinavém či zapáchajícím oděvu nebo ve vozech konzumují potraviny,“ popsal vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl.

Podobná preventivní akce se naposledy konala na začátku června, kdy pracovníci DPMB během dvou dnů zkontrolovali 423 vozů a vykázali 758 cestujících, kteří porušili přepravní řád.

 

Tisková zpráva | Foto MMB
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Muž se chtěl zabít skokem z hradeb na Denisových sadech. Zachránili ho kolemjdoucí

pondělí, 14. srpna 2017, 10:30

Velkou duchapřítomnost projevil pětadvacetiletý muž společně se svými kamarády. Jejich pohotovost dost možná zachránila...

FOTOGALERIE: Dobová vojska na Kraví Hoře ukázala bitvu na motivy obléhání Brna

neděle, 13. srpna 2017, 19:45

Brno si o tomto víkendu opět připomnělo jedno z nejvýznamnějších výročí své historie – konec obléhání švédskými vojsky...

Bazén na Kraví hoře modernizuje. Vstupenky i permanentky nově vyřešíte přes web

sobota, 12. srpna 2017, 13:19

Sportovní a rekreační areál Kraví hora připravuje řadu novinek pro své návštěvníky. Ty se budou týkat hlavně...