Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Den Brna oslaví moravská metropole bitvou na Kraví hoře

 
úterý, 18. července 2017, 11:33

Rok 1645, poslední fáze třicetileté války. 112 dní obléhání Brna švédskými vojáky, kteří byli v několikanásobné převaze. Generální útok pod vedením generála Torstensona na šesti místech hradeb. A vítězství brněnské obrany sjednocené a pod vedením plukovníka Jean-Luise Raduita de Souches.

Jednu z nejslavnějších kapitol města připomene i letos akce „Den Brna“. Přijďte 11. a 12. srpna oslavit 372. výročí úspěšné obrany před švédským vojskem. Přitažlivou a prázdninově laděnou odpočinkovou formou se Brno a jeho návštěvníci přenesou o několik století nazpět.

V pátek můžou návštěvníci navštívit na Kraví hoře dobový jarmark. Čeká je tam vystoupení dvou skupin historického šermu a večer kapela Lucrecia Borgia. Z prohlídek Labyrintu pod Zelným trhem, které začínají v 19 hodin a budou se opakovat v půlhodinových intervalech až do půl desáté, si návštěvnci odnesou černou kouli generála Torstenssona. V 19 hodin také vyrazí od katedrály sv. Petra a Pavla průvod se světly, jehož součástí bude položení věnců na památku padlých obránců Brna.

Sobotní dopoledne začne uctěním památky velitele obránců Radouita de Souches u jeho náhrobku v kostele sv. Jakuba. Po něm bude následovat nástup historických vojsk na náměstí Svobody a pochod na Kraví horu. Tam se, kromě pokračování dobového jarmarku, názorně pedvede život ve vojenském polním táboře, vystoupení šermířů, kejklířů, ukázku z bitvy, jezdeckou exhibici či hudební skupinu Codex. Den Brna ukončí slavnostní ohňostroj nazvaný Ohnivé nebe nad Brnem.

„Oslavy Dne Brna jsou tradiční městskou slavností, která se letos o zmíněném víkendu navíc prolne s dalšími festivaly. Maratonem hudby Brno a festivalem Na prknech, dlažbě i trávě,“ zve na akce ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková. Další informace a podrobný program najdete na webových stránkách

Tisková zpráva | Foto TIC Brno

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

  • Na jihu Moravy si od pátku zalyžujete jen v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Odborníci se shodují: Nastal kolaps na brněnském trhu s bydlením

úterý, 18. července 2017, 09:54

V letošním prvním pololetí se propadly prodeje nových bytů v Brně. Zájem o bydlení lidé stále mají, ale byty skoro...

Na Zelňáku dnes otevřela první krytá tržnice v republice. Co všechno nám nabídne?

pondělí, 17. července 2017, 18:37

Od dnešního dne mohou Brňané nakupovat v městské tržnici na Zelném trhu. Rekonstrukcí pozdně funkcionalistické budovy...

Špilas projde očekávanou rekonstrukcí. Směrem od Husovy ulice už se na něj nedostanete

pondělí, 17. července 2017, 12:53

Začíná dlouho očekávaná rekonstrukce vodojemů a severního přístavku na hradě Špilberku. Jejím výsledkem bude nová...