Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Svátek brněnských pejskařů se blíží. Víkend bude v Brně patřit čtyřnohým miláčkům

 
čtvrtek, 13. července 2017, 12:15

Všichni pejskaři z Brna a okolí pozor! Již tuto sobotu a neděli se budete moci na fotbalovém hřišti v Brně za Anthroposem sejít s dalšími stovkami přátel pejskaření a jejich čtyřnohými miláčky. V pořadí již sedmé Brněnské psí dny nabídnou velmi pestrý program, od ukázek a soutěží v řadě disciplín psích sportů, přes doprovodný program až k večerní párty. Brněnské psí dny nabídnou zábavu, možnost pomoci i cenné chovatelské zkušenosti.

„Rádi bychom ukázali všem, že se psy se dá dělat spousta zajímavého a že pes není pouze na hlídání nebo jako domácí mazlíček, ale že život se psem může být velká zábava," říká hlavní organizátorka Lucie Seďová. Důkazem toho bude přehlídka a soutěže v celé řadě disciplín psích sportů. Páničci a jejich čtyřnozí závodníci se utkají ve disciplínách flyball, agility, treibball, dogdancing, trickdogging nebo dogfrisbee. 

Přednášky, soutěže i pomoc útulkům

„Dětem i dospělým bychom rádi ukázali, co všechno takový pes potřebuje, jak se k němu správně chovat a co všechno se dá se psem dělat. Že neexistuje jen klasický výcvik poslušnosti, ale spoustu dalších zajímavých psích sportů a každý si může vybrat to své, co bude bavit jeho i pejska," slibuje organizátorka. Brněnské psí dny tak návštěvníkům nabídnou řadu přednášek ohledně chovatelství a cvičení psů. 

V poledne pak proběhne i soutěž o Nej psa. Soutěžit se bude v kategoriích Nejmenší, Největší, Nejušatější, Nejflekatější, Nejchlupatější, Nejelegantnější, Nejlegračnější pejsek.

Účastníci Brněnských psích dnů budou mít šanci pomoci soukromému neziskovému azylu pro handicapované pejsky a kočičky Tibet. Na místě bude probíhat bazárek věcí, do kterého můžou návštěvníci věci i darovat. Za každých utracených 20,- Kč zároveň obdrží los do tomboly. Ta se bude losovat v neděli v poledne.

Zejména mužské osazenstva potěší klání v ryze mužských disciplínách - páka a pití piva. Svou výdrž pak budou moci potvrdit i na večerní párty s DJ. „Zveme všechny milovníky pejsků, kteří si chtějí zasoutěžit, dozvědět se něco nového, potřebují s pejskem poradit či si chtějí vyzkoušet nějaký psí sport," uzavírá Seďová.

Podrobný program a vešekré doplňující informace najdete na webových stránkách akce.

Kam dál?

Přesunutí tramvajové zastávky do Plotní se přiblížilo. Projekt za...

čtvrtek, 13. července 2017, 11:31

Brno čeká zahájení přesunu tramvajové tratě z ulice Dornych na Plotní za více než miliardu korun. Dornych se tím uvolní...

Opil se a boural. Autem sundal Ježíše na kříži

čtvrtek, 13. července 2017, 11:02

Alkohol a řízení. Dvě činnosti, které by se nikdy neměly potkávat. Přesto se tak děje a výsledky bývají nešťastné až...

V Bruselu se prezentovali jihomoravští vinaři

čtvrtek, 13. července 2017, 10:47

Představitelé Evropské unie měli v úterý možnost ochutnat jihomoravská vína. U českého velvyslance v Bruselu Martina...

Brno chce víc parkovacích míst u zoo. Za padesát sedm milionů opraví...

středa, 12. července 2017, 13:28

U brněnské zoologické zahrady bude víc prostoru k parkování. Brno za 57 milionů korun zrekonstruuje ulici Palcary,...

 

Komentáře

Alena Kol

Jdeme již na nekolikaty ročnik....můžu jen doporučit :-)

pátek, 14. července 2017, 02:15
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kulturní akce na Svoboďáku nesmí být hlučné....

  • Spíte s oknem otevřeným na ventilačku? Na...

  • Schváleno: rezidentní parkování začne v Brně...

  • Nezaplatil nájem, tak letí. Naštvaný...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha 1 omezí kola v centru do začátku letní turistické sezony

Radnice Prahy 1 do začátku hlavní prázdninové turistické sezony omezí jízdu na kole v centru metropole. Impulzem je fakt, že soud zamítl návrh na předběžné opatření, které by platnost omezení pozastavilo. Soud bude ještě rozhodovat o návrhu úplného zrušení omezení, na to však podle radnice není nutné čekat. Zákaz pohybu na kolech se má mezi 10:00 a 17:00 týkat pěších zón zejména kolem spodní části Václavského náměstí, náměstí Republiky a Staroměstského náměstí.

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.