Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Svátek brněnských pejskařů se blíží. Víkend bude v Brně patřit čtyřnohým miláčkům

 
čtvrtek, 13. července 2017, 12:15

Všichni pejskaři z Brna a okolí pozor! Již tuto sobotu a neděli se budete moci na fotbalovém hřišti v Brně za Anthroposem sejít s dalšími stovkami přátel pejskaření a jejich čtyřnohými miláčky. V pořadí již sedmé Brněnské psí dny nabídnou velmi pestrý program, od ukázek a soutěží v řadě disciplín psích sportů, přes doprovodný program až k večerní párty. Brněnské psí dny nabídnou zábavu, možnost pomoci i cenné chovatelské zkušenosti.

„Rádi bychom ukázali všem, že se psy se dá dělat spousta zajímavého a že pes není pouze na hlídání nebo jako domácí mazlíček, ale že život se psem může být velká zábava," říká hlavní organizátorka Lucie Seďová. Důkazem toho bude přehlídka a soutěže v celé řadě disciplín psích sportů. Páničci a jejich čtyřnozí závodníci se utkají ve disciplínách flyball, agility, treibball, dogdancing, trickdogging nebo dogfrisbee. 

Přednášky, soutěže i pomoc útulkům

„Dětem i dospělým bychom rádi ukázali, co všechno takový pes potřebuje, jak se k němu správně chovat a co všechno se dá se psem dělat. Že neexistuje jen klasický výcvik poslušnosti, ale spoustu dalších zajímavých psích sportů a každý si může vybrat to své, co bude bavit jeho i pejska," slibuje organizátorka. Brněnské psí dny tak návštěvníkům nabídnou řadu přednášek ohledně chovatelství a cvičení psů. 

V poledne pak proběhne i soutěž o Nej psa. Soutěžit se bude v kategoriích Nejmenší, Největší, Nejušatější, Nejflekatější, Nejchlupatější, Nejelegantnější, Nejlegračnější pejsek.

Účastníci Brněnských psích dnů budou mít šanci pomoci soukromému neziskovému azylu pro handicapované pejsky a kočičky Tibet. Na místě bude probíhat bazárek věcí, do kterého můžou návštěvníci věci i darovat. Za každých utracených 20,- Kč zároveň obdrží los do tomboly. Ta se bude losovat v neděli v poledne.

Zejména mužské osazenstva potěší klání v ryze mužských disciplínách - páka a pití piva. Svou výdrž pak budou moci potvrdit i na večerní párty s DJ. „Zveme všechny milovníky pejsků, kteří si chtějí zasoutěžit, dozvědět se něco nového, potřebují s pejskem poradit či si chtějí vyzkoušet nějaký psí sport," uzavírá Seďová.

Podrobný program a vešekré doplňující informace najdete na webových stránkách akce.

 


 

Kam dál?

Přesunutí tramvajové zastávky do Plotní se přiblížilo. Projekt za...

čtvrtek, 13. července 2017, 11:31

Brno čeká zahájení přesunu tramvajové tratě z ulice Dornych na Plotní za více než miliardu korun. Dornych se tím uvolní...

Opil se a boural. Autem sundal Ježíše na kříži

čtvrtek, 13. července 2017, 11:02

Alkohol a řízení. Dvě činnosti, které by se nikdy neměly potkávat. Přesto se tak děje a výsledky bývají nešťastné až...

V Bruselu se prezentovali jihomoravští vinaři

čtvrtek, 13. července 2017, 10:47

Představitelé Evropské unie měli v úterý možnost ochutnat jihomoravská vína. U českého velvyslance v Bruselu Martina...

Brno chce víc parkovacích míst u zoo. Za padesát sedm milionů opraví...

středa, 12. července 2017, 13:28

U brněnské zoologické zahrady bude víc prostoru k parkování. Brno za 57 milionů korun zrekonstruuje ulici Palcary,...

 

Komentáře

Alena Kol

Jdeme již na nekolikaty ročnik....můžu jen doporučit :-)

pátek, 14. července 2017, 02:15
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.