Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Palác na Zelňáku prochází rekonstrukcí. Bude v něm bar, restaurace i obrovská vertikální zahrada

 
středa, 5. července 2017, 17:12

Za 100 milionů korun rekonstruuje soukromý investor barokní palác žďárského opata na brněnském Zelném trhu. V domě, který sousedí s Divadlem Husa na provázku, bude bar, restaurant, kanceláře a byty, řekl dnes ČTK investor Robert Matuška. Rozsáhlá rekonstrukce objektu bude dokončena v dubnu 2018.

Dům bude zrekonstruován kompletně včetně prostorů rozsáhlých sklepení a repasování historicky cenných částí. „V domě budou jedny z nejlepších podniků v Brně. Ke spolupráci byli přizváni Bar, který neexistuje a restaurant Koishi. V konceptu je důležité, aby zákazník mohl vidět všechny, kteří se podílí na výrobě. Proto budou barokní prostory co nejvíce provzdušněny, a tak se naskytnou modernímu člověku pohledy přímo pod pokličku," uvedl Matuška. V domě budou i kanceláře a byty. Na nádvoří bude podle investora jedna z největších vertikálních zahrad v republice.

Dům je kulturní památkou od roku 1958. Nechal si jej postavit v 18. století opat žďárského kláštera jako reprezentativní sídlo. Některé části domu jsou však ještě starší. Podle památkářů objekt představuje významnou architektonickou památku a zásadní urbanistický prvek historického prostoru Zelného trhu.

Brňané dům znají spíše jako Lídlův dům, což je označení zpočátku 20. století, kdy dům zakoupil výrobce hudebních nástrojů Josef Lídl.

Foto Rentalkon | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na počest věrozvěstů dnes vyvěsilo moravskou vlajku přes tisíc tři...

středa, 5. července 2017, 16:17

Rekordních 1328 obcí vyvěsilo dnes moravskou vlajku na počest příchodu svatých Cyrila a Metoděje v roce 863 na Velkou...

Kraj dá deset milionů zdravotníkům a dětskému centru

středa, 5. července 2017, 13:39

Jihomoravský kraj dá na investice do břeclavské nemocnice, znojemského dětského centra a záchranné služby deset milionů...

Míříte na dovolenou? Zjistěte si, kdy volat k nehodě policii a kdy ne

středa, 5. července 2017, 09:17

V naprosté většině států EU28 platí, že nehody, které se obejdou bez zranění či dokonce usmrcení, nemusí být hlášeny...

Inspekce našla pesticidy v sušeném ovoci z Číny

úterý, 4. července 2017, 14:38

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala uvádět na trh sedm tun sušeného ovoce goji z Číny, známého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.