Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lednicko-valtický areál se zařadil mezi nejkrásnější skryté turistické poklady Evropy

 
čtvrtek, 29. června 2017, 08:28

Lednicko-valtický areál s majestátnými zámky a rozlehlými zahradami byl vybrán do elitní skupiny 15 nejzajímavějších, málo známých a cenově dostupných míst evropského kontinentu, jejichž návštěva přináší turistům nezapomenutelné zážitky. Lednicko-valtický areál, od roku 1996 součást světového a kulturního dědictví UNESCO, se umístil na šestém místě v pořadí. Prestižní seznam vydala společnost Mastercard.

Na prvním místě z míst, k jejichž návštěvě je letní dovolená ideální, je Asturie, kraj na severu Španělska, a tamní dechberoucí ženský klášter Covadonga. Jedná se o skutečný klenot, který však ještě není zaplaven turisty a stále ještě nabízí rozumné ceny. V těsném závěsu na druhém místě je pak Malta se svým středověkým městem Zebugg, třetí se pak umístila oblast Salzkammergut v Rakousku s nádherným Halštatským jezerem.

Seznam nejlepších skrytých pokladů na evropském kontinentu byl sestaven s použitím dat společnosti Mastercard, informací od místních bloggerů zaměřených na cestování a informací od odborníků na cestovní ruch. Jednotlivé destinace se hodnotily podle přitažlivosti, množství návštěvníků, dostupných způsobů placení, nákladů na pobyt a podle komfortu.


15 nejlepších skrytých pokladů

1. Asturie a klášter Covadonga, Španělsko

2. Mdina a Zebbug, Malta

3. Region Salzkammergut, Rakousko

4. Azory, Portugalsko

5. Perast, Černá Hora

6. Lednicko-valtický areál, ČR

7. Ostrov Pag, Chorvatsko

8. Ostrov Saaremaa, Estonsko

9. Okolí města Volos s horou Pelion, Řecko

10. Velika Planina, Slovinsko

11. Kašubsko, Polsko

12. Naarden, Nizozemsko

13. Mys Kolka, Lotyšsko

14. Delta Dunaje, Rumunsko

15. Vysočina v okolí Balatonu, Maďarsko


 

Tisková zpráva | Foto UNESCO
 


 

Kam dál?

Jižní Morava má během pár dnů dalšího utonulého. Mrtvola muže plavala...

čtvrtek, 29. června 2017, 07:09

 V řece Moravě na Hodonínsku utonul osmačtyřicetiletý muž, policie nezjistila cizí zavinění. Muž v sobotu odešel z...

Náhradník už je doma. Policejní supersport se vrátil na jižní Moravu

čtvrtek, 29. června 2017, 06:59

Policie ČR získala nový hybridní vůz BMW i8 místo toho, který na konci května boural. Vůz, který si ve středu v Praze...

Slavné brněnské vily nabídnou přes léto tančírny či letní kina

středa, 28. června 2017, 11:27

Léto ve známých brněnských vilách Löw-Beer a Stiassni se ponese na retro vlně, součástí programu bude hudba, tanec a...

Masarykův onkologický ústav se oficiálně zařadil mezi nejlepší...

středa, 28. června 2017, 09:26

Masarykův onkologický ústav v Brně se svojí kvalitou zařadil mezi špičková onkologická centra, jaká jsou ve Velké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?