Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lednicko-valtický areál se zařadil mezi nejkrásnější skryté turistické poklady Evropy

 
čtvrtek, 29. června 2017, 08:28

Lednicko-valtický areál s majestátnými zámky a rozlehlými zahradami byl vybrán do elitní skupiny 15 nejzajímavějších, málo známých a cenově dostupných míst evropského kontinentu, jejichž návštěva přináší turistům nezapomenutelné zážitky. Lednicko-valtický areál, od roku 1996 součást světového a kulturního dědictví UNESCO, se umístil na šestém místě v pořadí. Prestižní seznam vydala společnost Mastercard.

Na prvním místě z míst, k jejichž návštěvě je letní dovolená ideální, je Asturie, kraj na severu Španělska, a tamní dechberoucí ženský klášter Covadonga. Jedná se o skutečný klenot, který však ještě není zaplaven turisty a stále ještě nabízí rozumné ceny. V těsném závěsu na druhém místě je pak Malta se svým středověkým městem Zebugg, třetí se pak umístila oblast Salzkammergut v Rakousku s nádherným Halštatským jezerem.

Seznam nejlepších skrytých pokladů na evropském kontinentu byl sestaven s použitím dat společnosti Mastercard, informací od místních bloggerů zaměřených na cestování a informací od odborníků na cestovní ruch. Jednotlivé destinace se hodnotily podle přitažlivosti, množství návštěvníků, dostupných způsobů placení, nákladů na pobyt a podle komfortu.


15 nejlepších skrytých pokladů

1. Asturie a klášter Covadonga, Španělsko

2. Mdina a Zebbug, Malta

3. Region Salzkammergut, Rakousko

4. Azory, Portugalsko

5. Perast, Černá Hora

6. Lednicko-valtický areál, ČR

7. Ostrov Pag, Chorvatsko

8. Ostrov Saaremaa, Estonsko

9. Okolí města Volos s horou Pelion, Řecko

10. Velika Planina, Slovinsko

11. Kašubsko, Polsko

12. Naarden, Nizozemsko

13. Mys Kolka, Lotyšsko

14. Delta Dunaje, Rumunsko

15. Vysočina v okolí Balatonu, Maďarsko


 

Tisková zpráva | Foto UNESCO
 


 

Kam dál?

Jižní Morava má během pár dnů dalšího utonulého. Mrtvola muže plavala...

čtvrtek, 29. června 2017, 07:09

 V řece Moravě na Hodonínsku utonul osmačtyřicetiletý muž, policie nezjistila cizí zavinění. Muž v sobotu odešel z...

Náhradník už je doma. Policejní supersport se vrátil na jižní Moravu

čtvrtek, 29. června 2017, 06:59

Policie ČR získala nový hybridní vůz BMW i8 místo toho, který na konci května boural. Vůz, který si ve středu v Praze...

Slavné brněnské vily nabídnou přes léto tančírny či letní kina

středa, 28. června 2017, 11:27

Léto ve známých brněnských vilách Löw-Beer a Stiassni se ponese na retro vlně, součástí programu bude hudba, tanec a...

Masarykův onkologický ústav se oficiálně zařadil mezi nejlepší...

středa, 28. června 2017, 09:26

Masarykův onkologický ústav v Brně se svojí kvalitou zařadil mezi špičková onkologická centra, jaká jsou ve Velké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.