Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Slavné brněnské vily nabídnou přes léto tančírny či letní kina

 
středa, 28. června 2017, 11:27

Léto ve známých brněnských vilách Löw-Beer a Stiassni se ponese na retro vlně, součástí programu bude hudba, tanec a film. Tři koncerty v zahradě vily Löw-Beer nabídnou skladby z 30. až 60. let minulého století. Zahradní lodžie vily Stiassni se promění v letní kino.

První koncert nazvaný Každý tančí swing se uskuteční 8. července. Vystoupí kapela Melody Gentlemen, Swingteam Dubňany předvede ukázky tanců, jako je charleston, lindy hop nebo boogie woogie. Zahrada vily Löw-Beer se pak 5.
srpna v pět hodin odpoledne promění v tančírnu na Tanečním čaji o páté. „Kdysi to byla tradice a podobné akce byly o víkendu v každé dědině," uvedla vedoucí vily Löw-Beer Petra Svobodová.

Ve vile Stiassni čeká návštěvníky letní kino. Na programu jsou komedie režiséra Martina Friče. V Hotelu modrá hvězda lidé uvidí 13. července Natašu Gollovou, Oldřicha Nového nebo Adinu Mandlovou. V srpnu je na programu Škola základ života.

Program vily chystají i na Hradozámeckou noc 26. srpna. "Ve vile Stiassni se večer do historických interiérů návštěvníci vypraví v roli detektivů. V příběhu zasazeném do 30. let nebude chybět vražda a dopředu je jasné jen to, že vrahem není zahradník," uvedl Petr Svoboda z Metodického centra moderní architektury, které vilu spravuje. Vila Löw-Beer na stejný termín plánuje módní přehlídku salonu první republiky.

Foto Vila Stiassni, Vila Löw-Beer | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Masarykův onkologický ústav se oficiálně zařadil mezi nejlepší...

středa, 28. června 2017, 09:26

Masarykův onkologický ústav v Brně se svojí kvalitou zařadil mezi špičková onkologická centra, jaká jsou ve Velké...

Židenická smuteční síň se bourat nebude. Radní zrušili rozhodnutí o...

středa, 28. června 2017, 09:00

Funkcionalistická obřadní síň od architekta Ivana Rullera dostala šanci na vzkříšení. Rada města Brna zrušila usnesení...

Řidič dodávky nejspíše přehlédl motorku, dva těžce zranění

středa, 28. června 2017, 08:31

Vážná nehoda dodávky a motocyklu zastavila v úterý asi na dvě hodiny provoz mezi Čejčí a Terezínem na Hodonínsku,...

Flamenco, paella, sherry či divoká magie Kolumbie. Zítra začíná...

úterý, 27. června 2017, 18:12

Galakoncert flamenkových hvězd pod širým nebem, unikátní tvůrčí dílny, gastronomická fiesta v centru města, filmová...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.