Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zítra se veřejnosti částečně otevře nová tržnice na Zelňáku. Na co se můžeme těšit?

 
pondělí, 19. června 2017, 20:12

Dlouho očekávaná událost je tu! V úterý se otevře nová tržnice na Zelňáku. Avšak zatím ne celá. Otevření zdržely práce na instalaci vnitřních kójí pro nájemce ve 3. podlaží. Od zítřka tak bude přístupný průchod mezi Zelňákem a Radničním náměstím Staré radnice. Otevření celého komplexu se očekává začátkem července. Na co se v nových prostorách můžeme těšit? Díky oblíbenému brněnskému blogu nám odpoví provozovatel nové tržnice Pavel Bartošek.

Slyšeli jste o Cool Brno Blogu? Pokud ne, rychle tuto chybu napravte! Stejně jako Drbna přináší Brňákům zajímavosti, tipy a rady z prostředí moravské metropole a okolí. A také zajímavé rozhovory. Jedním z nich je i povídání s Pavlem Bartoškem o nové (a dlouho očekávané) městské tržnici.


Centrum Brna, konkrétně Zelný trh, se brzy stane doslova gastronomickým rájem našeho města. Po vyhlášených “trzích na Zelňáku” se tu totiž brzy otevře unikátní a zcela ojedinělý koncept kryté tržnice, která zákazníkům nabídne spoustu služeb, obchody, kavárny, bistra, pekárnu, nebo třeba dětský koutek s hlídáním.

Dobrý den, pane Bartošku, předem Vám děkuji za rozhovor. Zkuste prosím nějak nastínit, prozradit, co v tržnici zákazníci najdou – bude to zde podobné např. zmiňovaným trhům na Zelňáku – složením zboží?

Vůbec ne. Cílem je trhy na Zelňáku doplňovat. Je to o tom, že celá tržnice je rozdělena na několik sekcí, pater, kdy v přízemí lidé najdou např. kavárnu Podobrazy, kde se budou mimo jiné podávat i snídaně. V levé části pasáže pak bude pekárna s “živým pečením”, následně zde bude dětský koutek s hlídáním a největší prostor budou “fresh věci” – lidé si tu budou moci rychle nakoupit věci s sebou.

V prvním patře – ze strany Starobrněnské se jedná o přízemí, tam bude “běžné nákupní patro”, budou zde kóje s nabídkou jednotlivých nájemců. Nájemci zde budou stálí, z velké části, budou zde ale i tzv. denní prodejci, kteří se budou měnit (nejmenší farmáři, jak znáte z trhů na Zelňáku).Bude zde “syrová strava”, sýry, nakládaná zelenina, ovoce, zelenina, maso, masné výrobky – vše zde bude opět v kójích. V čele bude velká pivotéka, 400 druhů světových piv, budou zde pivní show, ochutnávky, degustace… Na konci bude velká masna, ke které bude patřit i bistro.

Třetí patro – říkám mu “zážitkové”, budou zde bistra, slovenské speciality, cukrárna, kavárna, wine bar… Zkrátka pro delší trávení času.

Horní patro se bude otevírat o něco pozdějí, terasa se zpřístupní hned, návštěvníci tu zažijí krásný výhled na centrum Brna, bude zde “coworkingové centrum” s nejrychlejším internetem v centru Brna, ideální pro schůzky, práci, internet a posezení zde bude zdarma.

Jaká bude otevírací doba tržnice?

Otevírací doba cca od 07:00 do 22:00, ale každý z prodejců si bude otevírat podle toho, jak má svoje zákazníky – logicky, wine bar se neotevře hned brzy ráno, ale později, zato bude mít otevřeno do 22:00. Povinnost každého nájemce je mít otevřeno od 10:30 – co je před, je na každém nájemci individuálně.

Jak vím, v tržnici bude i dětský koutek s hlídáním dětí – kde přesně bude a jak bude fungovat?
Ten bude ve spodní části, směrem od Starobrněnské, je zde cca 50 m2, koutek bude prosklený, tak, aby maminky na děti viděly. Koutek bude s hlídáním, děti tu maminky mohou “odložit” na neurčitou dobu a budou si moct zajít kamkoliv – i mimo tržnici.

Máte představu, jak to zde bude s hlídáním cenově?

Přesnou cenu ještě neznám, ale rozhodně nebude nijak vybočovat z cen, jak je tomu jinde v koutcích na hlídání dětí, naopak, ceny zde budou spíše nižší. 

Stavbou tržnice dojde také k propojení několika ulic v centru Brna – jak to přesně bude?

Dnes už se odstranilo lešení a vidíte, že prostředkem domu vznikla široká průchozí pasáž, kdy se Zelný trh po X letech znovu propojí s Radničním náměstím, které tím přestane být izolovaným prostorem. Tržnice bude průchozí také ze Starobrněnské ulice. Spojuje město, Zelňák, Starobrněnskou, urychluje průchod, vznikne nový průchozí koridor, i k náměstí.


Dotkne se samotná nabídka tržnice nějak nabídky trhů na Zelňáku? Na jaké stravovací zařízení se mohou návštěvníci těšit? A co unikátní pekárna či raw bistro v prostorách tržnice?

Celý rozhovor s panem Bartoškem si můžete přečít na Cool Brno Blogu na tomto odkaze.

Napsal(a) Michaela Salačová, Cool Brno Blog | Foto Cool Brno Blog

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • VIDEO: Brněnský autor virálních videí zase...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Je fotovoltaika ekologická?

Jako obchodníka, který chce lidem nabízet skutečně smysluplné řešení, mě rozčiluje, že ačkoli...

Drbna

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Brno si nechá umělé hřiště, které vzniklo kvůli Mistrovství Evropy v malé kopané

pondělí, 19. června 2017, 15:14

Brno si nechá hřiště, které vzniklo za Lužánkami kvůli mistrovství Evropy v malé kopané. Bude ho pronajímat sportovním...

Brněnská zoo slaví narození velbloudího kluka a bizoní holky

pondělí, 19. června 2017, 09:51

Brněnská zoo se rozrostla o další dvě mláďata, světlo světa spatřil sameček velblouda dvouhrbého a samička bizona...

Nezapomněli jste? Dnes je den otců

neděle, 18. června 2017, 19:22

Den matek slavíme snad všichni. Na otce se ale často zapomíná i přes to, že i jejich role je důležitá a náročná. Mluvím...