Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Kavárna Savoy v prosinci zavře, přesune se do ní veganská restaurace

 
pondělí, 12. června 2017, 18:21

Na brněnském Jakubském náměstí se letos v prosinci po téměř deseti letech zavře kavárna a restaurace Savoy. Místo ní se do prvorepublikových prostor Thonetova paláce nastěhuje veganská restaurace Forky´s, pro niž jsou už prostory v přilehlé Jezuitské ulici malé. Ze současné restaurace bufetového typu vznikne prodejna. Na Jakubském náměstí bude i kavárenský koutek a v patře restaurace s obsluhou a večerním barem, přiblížil plány majitel Lubomír Vidlička.

Na Jezuitské už podnik nemá možnosti k dalšímu rozvoji. „Chceme nabízet snídaně, budeme teď mít vlastního pekaře, vlastní cukrovinky, lahůdky, zaměříme se také více na jídlo s sebou. A v patře bude večer otevřený prostor barového či hospodského typu s možností živé hudby. K dispozici budou i prostory pro soukromé akce," přiblížil plány Vidlička. Předpokládá, že po drobných úpravách by se mělo otevřít v lednu či v únoru.

Současná bufetová restaurace na obědy bude fungovat v přízemí, bude však možné vynést si jídlo do prvního patra. „Tam chceme mít od odpoledních hodin trochu luxusnější restauraci s minutkami a obsluhou," vysvětlil Vidlička.

Thonetův dům v novorenesančním slohu vznikl na místě středověké krčmy pro známou nábytkářskou firmu. Interiér kavárny navrhl v roce 1928 architekt Jindřich Kumpošt, jeden z hlavních představitelů meziválečné moderny. Zvolil řadu funkcionalistických prvků, dominantou celého prostoru učinil originální středové schodiště. V kavárně prý kdysi bývalo až tisíc míst. Po druhé světové válce kavárna zanikla a lidé si zde pamatují například prodejnu textilu. V posledních letech Jakubské náměstí výrazně ožilo. Funguje zde pivnice Na stojáka, jejíž hosté posedávají v teplých večerech za kostelem a jsou zde i zahrádky dalších restaurací či cukrárny.

Veganská restaurace Forky´s se v Brně otevřela před dvěma lety a velmi rychle si našla klientelu, denně do ní míří několik set lidí. Proto se majitel chystá rozšířit ještě letos na Slovensko a do Prahy. Bude se jednat o franšízové restaurace.

Zdroj: ČTK
  

Foto Kavárna Savoy

Komentáře

s m

Prosím, naučte se správně používat apostrof místo našeho českého dlouhého nabodeníčka (čárky nad dlouhým písmenem). Na české klávesnici jde o znak, který napíšete většinou kombinací klávesy SHIFT+klávesa v rohu u pravého shiftu a enteru.

pondělí, 12. června 2017, 20:22
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • Všichni do podchodu. Na hlavním nádraží už...

  • Schváleno! Brněnská sportoviště se po...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

Reklama
 
 

Kam dál?

Voda na přehradě má krásných 22 stupňů a je vhodná ke koupání

pondělí, 12. června 2017, 13:33

Voda v Brněnské přehradě je ideální ke koupání. Teplota těsně pod hladinou v pátek v poledne přesahovala 22 stupňů...

TIPY NA TÝDEN: Street food festival, Ohňostroje, Finské léto, Nábřeží Svratky a dámská záležitost

neděle, 11. června 2017, 21:08

Dříve než se nadějeme, půlka června se přehoupne a s tím zmizí i možnost pokochat se výhledem na ohňostroje z břehů...

Zemřel vynálezce ananasové pizzy Hawaii

neděle, 11. června 2017, 18:37

Máte rádi pizzu? A máte rádi pizzu Hawaii? Milovníci tohoto gastronomického „zážitku“ smutní. Zemřel její vynálezce –...