Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Staveniště nového sálu zažilo svůj první opravdový koncert

 
úterý, 6. června 2017, 16:15

Ze stavební jámy v místech, kde má vyrůst nový brněnský koncertní sál, se dnes ozvaly tóny skladby Bugatti step od Jaroslava Ježka. Na první pohled se mohlo zdát, že muzicírují dělníci. Helmy a reflexní vesty však maskovaly hudebníky z Filharmonie Brno, kteří natáčeli spot na podporu koncertního sálu.

„Bugatti step jsme vybrali proto, že je tam dominantní klavír a chtěli jsme zapojit sólistu sezony, klavíristu Igora Ardaševa," řekla Kateřina Konečná, PR manažerka projektu Sál pro Brno. Druhým důvodem pro volbu skladby je volná vazba na Brno. Ježek se nechal inspirovat vozem značky Bugatti, ve kterém vyhrál francouzský automobilový závodník Louis Chiron závod na Masarykově okruhu.

Na dno jámy, kde zatím stavbaři budují podzemní garáže, dnes jeřáb nejprve spustil klavír, poté jej přiklopil velkou bednou. Do následného provedení Ježkovy skladby se zapojila třicítka hudebníků, shora je sledovaly desítky zvědavců.

Brněnská radnice očekávala, že vláda do konce května definitivně rozhodne o peněžní podpoře nového koncertního sálu. Zatím se to ale nestalo, čekání pokračuje. Pokud stát peníze neposkytne, uvažuje město také o úvěru. Podle uzavřeného memoranda má stát vynaložit 600 milionů korun, celkové náklady 1,256 miliardy korun dorovná Brno s přispěním kraje.

Město zároveň pokračuje v hledání projekčního týmu pro nadzemní část stavby včetně sálu a jeho akustiky. Do soutěžního kola se kvalifikovaly dva mezinárodní týmy.

Zdroj: ČTK

Foto: ČT Brno
 

 


 

Kam dál?

Špičky oboru z celého světa v Brně. Hvězdárna hostí soutěžní festival...

úterý, 6. června 2017, 13:26

Špička v oboru tvorby digitálních pořadů pro digitária z celého světa se sejde a zasoutěží v Brně. Tři desítky filmů...

Studenti architektury vystavují svoje vize podoby města

pondělí, 5. června 2017, 18:00

Výstava Studenti pro Brno představuje dvacet vybraných studentských prací z posledních let zaměřených na různé lokality...

Vydal knihu Recepty z konopí. Podlou soudu šíří toxikomanii

pondělí, 5. června 2017, 11:06

Ředitel nakladatelství Naše vojsko Emerich Drtina neuspěl s ústavní stížností proti podmínce uložené za vydání dvou...

Víc než tisíc lidí podpořilo v Lužánkách útulky pro pejsky v nouzi

neděle, 4. června 2017, 18:54

Zaběhat si a pomoci našim věrným čtyřnohým kamarádům. Takový plán na nedělní odpoledne zvolilo na dvanáct set Brňanů....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval premiér Andrej Babiš (ANO). Hrad už potvrdil, že ji prezident jmenuje. Část opozice pokládá odchod Kněžínka za vynucený a výměnu dává do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, v níž předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby.