Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Staveniště nového sálu zažilo svůj první opravdový koncert

 
úterý, 6. června 2017, 16:15

Ze stavební jámy v místech, kde má vyrůst nový brněnský koncertní sál, se dnes ozvaly tóny skladby Bugatti step od Jaroslava Ježka. Na první pohled se mohlo zdát, že muzicírují dělníci. Helmy a reflexní vesty však maskovaly hudebníky z Filharmonie Brno, kteří natáčeli spot na podporu koncertního sálu.

„Bugatti step jsme vybrali proto, že je tam dominantní klavír a chtěli jsme zapojit sólistu sezony, klavíristu Igora Ardaševa," řekla Kateřina Konečná, PR manažerka projektu Sál pro Brno. Druhým důvodem pro volbu skladby je volná vazba na Brno. Ježek se nechal inspirovat vozem značky Bugatti, ve kterém vyhrál francouzský automobilový závodník Louis Chiron závod na Masarykově okruhu.

Na dno jámy, kde zatím stavbaři budují podzemní garáže, dnes jeřáb nejprve spustil klavír, poté jej přiklopil velkou bednou. Do následného provedení Ježkovy skladby se zapojila třicítka hudebníků, shora je sledovaly desítky zvědavců.

Brněnská radnice očekávala, že vláda do konce května definitivně rozhodne o peněžní podpoře nového koncertního sálu. Zatím se to ale nestalo, čekání pokračuje. Pokud stát peníze neposkytne, uvažuje město také o úvěru. Podle uzavřeného memoranda má stát vynaložit 600 milionů korun, celkové náklady 1,256 miliardy korun dorovná Brno s přispěním kraje.

Město zároveň pokračuje v hledání projekčního týmu pro nadzemní část stavby včetně sálu a jeho akustiky. Do soutěžního kola se kvalifikovaly dva mezinárodní týmy.

Zdroj: ČTK

Foto: ČT Brno
 

 


 

Kam dál?

Špičky oboru z celého světa v Brně. Hvězdárna hostí soutěžní festival...

úterý, 6. června 2017, 13:26

Špička v oboru tvorby digitálních pořadů pro digitária z celého světa se sejde a zasoutěží v Brně. Tři desítky filmů...

Studenti architektury vystavují svoje vize podoby města

pondělí, 5. června 2017, 18:00

Výstava Studenti pro Brno představuje dvacet vybraných studentských prací z posledních let zaměřených na různé lokality...

Vydal knihu Recepty z konopí. Podlou soudu šíří toxikomanii

pondělí, 5. června 2017, 11:06

Ředitel nakladatelství Naše vojsko Emerich Drtina neuspěl s ústavní stížností proti podmínce uložené za vydání dvou...

Víc než tisíc lidí podpořilo v Lužánkách útulky pro pejsky v nouzi

neděle, 4. června 2017, 18:54

Zaběhat si a pomoci našim věrným čtyřnohým kamarádům. Takový plán na nedělní odpoledne zvolilo na dvanáct set Brňanů....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V celém Německu se ráno zastavila dálková železniční doprava

V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který by měl mít dopady i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení jsou i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

VIDEO: Miloš Zeman jako Albus Bumbal. Brněnští kouzelníci Orsava a Lovecká vytvořili další geniální video

Příběh Harryho Pottera zná celý svět. Věděli jste však, že mladý Harry zápasil o Kámen mudrců také v Česku? Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než Albus Bumbal, v českém podání s prezidentem Zemanem. Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava spojil síly s talentovanou tvůrkyní Michaelou Loveckou a výsledkem je vtipem nadupané dílo, které má potenciál stát se dalším celorepublikovým virálem.

Čeští hokejisté si zahráli proti Tatarstánu, do zápasu nastoupil i prezident

Česká veteránská reprezentace se koncem prvního adventního týdne vypravila do Kazaně, více než milionové metropole Tatarstánu a jednoho z největších měst v evropské části Ruska. Tam odehrála přátelský zápas proti domácímu výběru, který byl sportovní kulisou k rusko – českému ekonomickému fóru.