Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Staveniště nového sálu zažilo svůj první opravdový koncert

 
úterý, 6. června 2017, 16:15

Ze stavební jámy v místech, kde má vyrůst nový brněnský koncertní sál, se dnes ozvaly tóny skladby Bugatti step od Jaroslava Ježka. Na první pohled se mohlo zdát, že muzicírují dělníci. Helmy a reflexní vesty však maskovaly hudebníky z Filharmonie Brno, kteří natáčeli spot na podporu koncertního sálu.

„Bugatti step jsme vybrali proto, že je tam dominantní klavír a chtěli jsme zapojit sólistu sezony, klavíristu Igora Ardaševa," řekla Kateřina Konečná, PR manažerka projektu Sál pro Brno. Druhým důvodem pro volbu skladby je volná vazba na Brno. Ježek se nechal inspirovat vozem značky Bugatti, ve kterém vyhrál francouzský automobilový závodník Louis Chiron závod na Masarykově okruhu.

Na dno jámy, kde zatím stavbaři budují podzemní garáže, dnes jeřáb nejprve spustil klavír, poté jej přiklopil velkou bednou. Do následného provedení Ježkovy skladby se zapojila třicítka hudebníků, shora je sledovaly desítky zvědavců.

Brněnská radnice očekávala, že vláda do konce května definitivně rozhodne o peněžní podpoře nového koncertního sálu. Zatím se to ale nestalo, čekání pokračuje. Pokud stát peníze neposkytne, uvažuje město také o úvěru. Podle uzavřeného memoranda má stát vynaložit 600 milionů korun, celkové náklady 1,256 miliardy korun dorovná Brno s přispěním kraje.

Město zároveň pokračuje v hledání projekčního týmu pro nadzemní část stavby včetně sálu a jeho akustiky. Do soutěžního kola se kvalifikovaly dva mezinárodní týmy.

Zdroj: ČTK

Foto: ČT Brno
 

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Špičky oboru z celého světa v Brně. Hvězdárna hostí soutěžní festival filmů pro digitária

úterý, 6. června 2017, 13:26

Špička v oboru tvorby digitálních pořadů pro digitária z celého světa se sejde a zasoutěží v Brně. Tři desítky filmů...

Studenti architektury vystavují svoje vize podoby města

pondělí, 5. června 2017, 18:00

Výstava Studenti pro Brno představuje dvacet vybraných studentských prací z posledních let zaměřených na různé lokality...

Vydal knihu Recepty z konopí. Podlou soudu šíří toxikomanii

pondělí, 5. června 2017, 11:06

Ředitel nakladatelství Naše vojsko Emerich Drtina neuspěl s ústavní stížností proti podmínce uložené za vydání dvou...