Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sportovní den Never Give Up ukáže Brňanům kouzlo fenoménu superfood

 
středa, 7. června 2017, 15:00

Co znamená jídlo označované termínem superfood? A v čem je opravdu super? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky, ba co víc - i ochutnávku, dostanete v rámci sportovního dne Never Give Up. Za konceptem sportovního dne s cvičením všeho druhu, který se uskuteční v neděli 18.6. v líšeňském Mariánském údolí, stojí společnost HARERA Life, eshop s produkty RAW a BIO stravy.

Harmonie. Relax. Radost. To vše chce lidem přinášet internetový obchod HARERA, který nabízí více jak 800 produktů od kosmetiky po doplňky stravy. Vše z přírodních látek. „V současné době mám na eshopu cca 800 produktů, které se stále rozšiřují o spoustu novinek, jako je například lyofilizované ovoce, BIO aktivní mořský kolagen, černý sezam, březovou mízu či kokosovou vodu,"  uvedla spoluzakladatelka společnosti Hana Machalová.

Základem sortimentu HARERA jsou však tzv. superpotraviny. Právě s nimi se mohou návštěvníci setkat na sportovním dni Never Give Up. „Chtěla bych lidem přiblížit pojem superfood, ukázat jak opravdu tyto dobrůtky chutnají a také vypadají. Zároveň si budou lidé moci po celý den vyzkoušet různé druhy cvičení. Čekají nás zajímavé ochutnávky i od místních firem a také networking v příjemné atmosféře," prozradila Machalová.

 

Co jsou tedy superpotraviny zač? Obecně se jedná o potraviny potr či potravinové doplňky výjimečné svým obsahem živin důležitých pro lidský organismus nebo působením na něj. „Díky dřívějším drsným podmínkám, které se vyskytovaly například v pralesech, pouštích nebo nadmořských výškách v sobě musely plodiny své živiny co nejvíce zadržovat, aby si zajistili své přežití. Tento proces měl za následek udržení neskutečně velkého množství látek, které mají léčivý charakter a až abnormální množství nutričních hodnot. A tak se zrodily superfoods," vysvětlila Machalová.

Super jídlo, super sporty, super neděle! Více o akci Never Give Up najdete na facebookové události či stránkách HARERA Life.

Napsal Brněnská Drbna | PR text

Kam dál?

Nová výstava v Brně přibližuje americký venkov v době hospodářské...

středa, 7. června 2017, 10:27

Stovku fotografií z doby americké hospodářské krize, známých pod názvem Farm Security Administration, mohou návštěvníci...

Brno má akční plán, jak zlepšit kvalitu ovzduší

středa, 7. června 2017, 08:41

Radní Brna v úterý schválili akční plán pro zlepšení kvality ovzduší. Obsahuje dvacítku opatření. Hlavními čtyřmi úkoly...

Staveniště nového sálu zažilo svůj první opravdový koncert

úterý, 6. června 2017, 16:15

Ze stavební jámy v místech, kde má vyrůst nový brněnský koncertní sál, se dnes ozvaly tóny skladby Bugatti step od...

Špičky oboru z celého světa v Brně. Hvězdárna hostí soutěžní festival...

úterý, 6. června 2017, 13:26

Špička v oboru tvorby digitálních pořadů pro digitária z celého světa se sejde a zasoutěží v Brně. Tři desítky filmů...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kulturní akce na Svoboďáku nesmí být hlučné....

  • Spíte s oknem otevřeným na ventilačku? Na...

  • Schváleno: rezidentní parkování začne v Brně...

  • Nezaplatil nájem, tak letí. Naštvaný...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha 1 omezí kola v centru do začátku letní turistické sezony

Radnice Prahy 1 do začátku hlavní prázdninové turistické sezony omezí jízdu na kole v centru metropole. Impulzem je fakt, že soud zamítl návrh na předběžné opatření, které by platnost omezení pozastavilo. Soud bude ještě rozhodovat o návrhu úplného zrušení omezení, na to však podle radnice není nutné čekat. Zákaz pohybu na kolech se má mezi 10:00 a 17:00 týkat pěších zón zejména kolem spodní části Václavského náměstí, náměstí Republiky a Staroměstského náměstí.

TOP 09 chce vyšší tresty za týrání zvířat, míří i na množírny

Zpřísnění postihů za týrání zvířat, definici množíren a nový trest v podobě zákazu chovu zvířat obsahuje novela trestního zákoníku, kterou ve Sněmovně připravila TOP 09. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil na tiskové konferenci uvedl, že pro návrh novely začnou poslanci hledat podporu příští týden, dopředu už získali kolegy z klubu Pirátů a hnutí STAN. Přísnější postihy, včetně až osmi let odnětí svobody pro nejzávažnější činy, autoři novely navrhují i pro provozovatele množíren.

(NE)OBYČEJNÍ: Postavit školu bylo největší školou pro mě, říká Veronika Pospíšilová

Je jí 29 let. Narodila se v Českých Budějovicích, studuje na Karlově univerzitě, kde si dodělává doktorát a v rámci toho tam přednáší na vietnamistice a etnologii, učí v Budějcích jógu malé i velké, mluví vietnamsky, a staví školy v Kambodži. Ano, takhle drobná dívka s úsměvem od ucha k uchu se jednoho dne chopila příležitosti a rozhodla se udělat Zemi lepším místem pro žití.