Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Studenti architektury vystavují svoje vize podoby města

 
pondělí, 5. června 2017, 18:00

Výstava Studenti pro Brno představuje dvacet vybraných studentských prací z posledních let zaměřených na různé lokality ve městě Brně, například na oblast brněnského Bronxu, transformaci továren, střed města, řešení stadionu na Ponavě, využití krytů ve městě, návrat bydlení do centra měst, možná podoba areálu Zbrojovky, a také Jižní centrum. Výstavu organizuje  statutární město Brno ve spolupráci s Fakultou architektury Vysokého učení technického v Brně. K vidění je ode dneška.

Výstava potrváod pondělí 5. do neděle 11. června 2017 v 1. patře Místodržitelského paláce na Moravském náměstí. V rámci doprovodného programu se ve středu 7. 6. od 17:00 uskuteční prezentace studentů mezinárodní soutěže MUNISS, kteří pro město Brno vytvářeli koncepce využití areálu Výstaviště Brno a Pavilonu Morava.

Nápady studentů této soutěže, jejíž 6. ročník byl slavnostně ukončen 31. května v Bratislavě, předčily očekávání. Studenti přišli se spoustou kreativních nápadů, např. vybudování kluziště a dráhy kolem pavilonu A v zimním období, autokino či letní kino za teplého počasí, venkovní posilovna, horolezecká stěna, grill pointy, trhy, jarmarky, naučná stezka z centra města či běžecká dráha kolem areálu výstaviště s napojením na budoucí sportovně-rekreační areál na Riviéře.

Zdroj: MMB

 


 

Kam dál?

Vydal knihu Recepty z konopí. Podlou soudu šíří toxikomanii

pondělí, 5. června 2017, 11:06

Ředitel nakladatelství Naše vojsko Emerich Drtina neuspěl s ústavní stížností proti podmínce uložené za vydání dvou...

Víc než tisíc lidí podpořilo v Lužánkách útulky pro pejsky v nouzi

neděle, 4. června 2017, 18:54

Zaběhat si a pomoci našim věrným čtyřnohým kamarádům. Takový plán na nedělní odpoledne zvolilo na dvanáct set Brňanů....

FOTOGALERIE: Jack Sparrow rozzářil oblohu. Ohňostroj sledoval sto...

neděle, 4. června 2017, 13:42

První soutěžní ohňostroj na hladině Brněnské přehrady v podání domácího Česka sledovalo podle odhadů policie 190 tisíc...

VIDEO: Po okraji Brna se procházel velbloud, utekl ze svatby

neděle, 4. června 2017, 10:42

Plejáda exotických zvířat, kterou již odchytávali brněnští strážníci, se v sobotu odpoledne rozrostla o dalšího...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.