Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Brno má dostatek míst ve školkách, aby přijaly i tříleté děti

 
pátek, 19. května 2017, 09:37

Brno má ve školkách dostatek míst, aby v novém školním roce přijaly všechny děti tříleté a starší. Po zápisech je asi 4600 přihlášených dětí, z nich ale 1250 nedovrší do konce prázdnin tří let. Město bude mít k dispozici skoro 3500 volných míst.

Zatím Brno vypsalo 2800 volných míst pro elektronický zápis na stránkách města, ale další má v záloze. „Ředitelky mateřských škol mají rezervu deset procent kvůli nedořešeným odkladům školní docházky. Dalších sto míst je v logopedických třídách a skoro 250 míst bude nových díky rozšíření kapacit. V Bystrci to bude o 144 míst, v Žebětíně o 50 míst a ve Slatině a Komíně po 25 místech," řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). 

Rodiče tříletých dětí by proto neměli mít podle něj obavy, že se na ně nedostane, tvrdí Hladík. „I když jim rozhodnutí nepřijde hned, měli by být v klidu. Navíc další kapacity umožňují i soukromé objekty, takže se i do nich některé děti přihlásí, rodiče to přitom do městské školky vědět nedají, a proto se o uvolněném místě dozvíme až v září a můžeme ho rodičům nabídnout," řekl Hladík.

Právě díky soukromým školkám se může stát, že se pro děti mladší tří let uvolní kapacita i v městských zařízeních. „V mnoha městských částech se přijmou i děti, které se narodily do 31. prosince 2014," dodal náměstek.

Podle něj tak Brno už letos splní to, co bude zákon požadovat pro školní rok 2018/2019. Novela školského zákona, kterou poslanci schválili loni, zavádí, že zřizovatelé školek mají od školního roku 2017/2018 povinnost zajistit místa pro všechny čtyřleté děti. Od příštího roku to bude platit i pro tříleté děti.

Brno má skoro 140 mateřských škol, které navštěvuje kolem 11.000 dětí.

Zdroj: ČTK
  

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

  • Na jihu Moravy si od pátku zalyžujete jen v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Sokol opravuje památkově chráněný Stadion, vzniká Dětské centrum

pátek, 19. května 2017, 09:19

Interiéry památkově chráněného Sokolského Stadionu v Kounicově ulici v Brně dostávají modernější tvář. Za 40 milionů...

POČASÍ NA PÁTEK: Léto v květnu! Slunce po celý den a teploty se přiblíží třicítce

pátek, 19. května 2017, 01:04

Kraťasy či sukně, žabky a odpoledne na letní zahrádce. Takový je ideální plán na dnešní den. Počasí nám říká, že léto...

Nejhezčí nebo nejpohodlnější lavička? Rozhodněte sami, jaké lavičky chcete v brněnském centru

čtvrtek, 18. května 2017, 15:10

Jaké lavičky chcete v ulicích a parcích brněnského středu? Sami si je vyzkoušejte a podle toho rozhodněte. Pro lavičku,...