Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé se v Tišnově dočkají prvního městského parku

 
čtvrtek, 13. dubna 2017, 12:40

Tišnov na Brněnsku bude mít nový park, který městu s téměř 10.000 obyvateli dosud chyběl. Město letos a příští rok zrevitalizuje a zpřístupní pustnoucí Velkou zahradu a Farskou zahradu, které se nacházejí mezi Kostelní a Brněnskou ulicí, dohromady přes 17.000 metrů čtverečních. Park bude navazovat na historické centrum. Město za revitalizaci zaplatí 15,5 milionu korun.

„Mluvilo se o tom už dlouho, protože žádný park ve městě nemáme. Maminky s kočárky chodily nejvýše okolo nemocnice," řekl Zbyněk Košťál z Odboru investic a projektové podpory. Město chtělo spojit Velkou zahradu a Farskou zahradu do jednoho celku, nepodařilo se však domluvit s majitelem zahrady, proto zůstanou části předělené. Velká zahrada bude přístupná z Brněnské a Bezručovy ulice, Farská zahrada z Kostelní a Radniční.

V minulých dnech začali pracovníci specializované firmy kácet nevyhovující stromy ve Velké zahradě, která sousedí se hřbitovem, hotovo má být do listopadu. „Kromě parkové úpravy zde budou toalety, občerstvení, dětské hřiště a také amfiteátr pro menší kulturní akce," řekl Košťál. Ve druhé části, tedy ve Farské zahradě se počítá pouze s tradiční parkovou úpravou. Její dokončení se předpokládá příští rok v červnu.

Zdroj: ČTK, Město Tišnov
 

 


 

Kam dál?

Zápasy Komety o titul mistra ligy se budou promítat na Zelňáku

čtvrtek, 13. dubna 2017, 12:12

Finálovou série zápasů brněnské Komety, která si zahraje o titul mistra extraligy s Bílými tygry z Liberce, mohou...

Velikonoce si děti v Brně mohou užívat již od Zeleného čtvrtka

středa, 12. dubna 2017, 18:14

Velikonoční svátky se kvapem blíží. Nejvýznamnější křesťanské svátky si děti - a nejen oni - mohou v Brně užít už od...

Prodejce letenek Kiwi.com otevře pobočky na Filipínách, Jamajce či v...

středa, 12. dubna 2017, 13:51

Brněnský prodejce letenek Kiwi.com plánuje letos otevřít pobočky ve filipínské Manile, v jihoafrickém Durbanu a plánuje...

Hasiči zachránili dva lidi z hořícího bytu v Pohořelicích, dalších...

středa, 12. dubna 2017, 12:35

Jihomoravští hasiči zasahovali v úterý při požáru panelového domu v Pohořelicích. Z hořícího bytu zachránili starší pár...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.