Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Firmy z Technologického parku motivují zaměstnance, aby cestou do práce nechali auto doma

 
úterý, 4. dubna 2017, 14:27

Chůze, běh i jízda na všem nemotorovém – ať už jsou to inliny, koloběžka nebo skateboard. Těmito způsoby se snaží lidé pracující v  Technologickém parku během celého jara a léta dostat do práce. Od pondělí je k tomu vyzývá soutěž, která nejpilnější zaměstnance volící ekologický způsob dopravy do práce odmění.

gEKOn je mezi-firemní soutěž pro společnosti ležící v Technologickém parku v Brně a jejich zaměstnance. Název soutěže spojuje dvě výzvy "go ecological“ a „go economical". Cílem soutěže je motivovat zaměstnance, kteří mají často sedavá zaměstnání, aby nechávali auto i šalinkartu doma a do práce se dopravovali pohybem. Je to ekologičtější, ekonomičtější i zdravější.

Celá soutěž začíná v pondělí 3. dubna v 16:30 hodin. Účastníci startují od jezírka u budovy Red Hatu. Pro chodce a běžce je připravená pětikilometrová trasa, pro ekologicky pojízdné soutěžící pak desetikilometrová trasa. Na úvodní výběh není nutné se registrovat. Soutěžící se registrují na stránkách gekon.technologypark.cz, kde si povedou evidenci svých cest. Započítávat si můžou cesty o minimální délce dvou kilometrů. Klání trvá půl roku a vyvrcholí 29. září 2017. Soutěží mezi sebou jak firmy a jednotlivci (na základě počtu zdolaných cest), tak i jednotlivé dopravní prostředky (na základě počtu ujetých a našlapaných kilometrů). Z nejzapálenějších soutěžících se vylosuje výherce, který získá ceny.

V premiérovém klání se zúčastnilo 106 soutěžících, kteří společně zaznamenali téměř 4 800 cest o celkové délce 35 tisíc kilometrů, 107 jízdami přispěl Jan Štourač z Red Hat, vítěz prvního ročníku. Vloni už se „zeleně“ do práce dopravovalo 162 zaměstnanců, kteří našlapali, vychodili či vyběhali 14 tisíc jízd a celkem 92 tisíc kilometrů. Zvítězil Jan Šulák z IMB s 262 jízdami. Rozdíl spočívá i v tom, že loňský ročník byl o dva měsíce delší než ten první, jednotliví soutěžící tedy měli možnost nasbírat více bodů.

Klání se účastní organizace sídlící v brněnském Technologickém parku jako je Jihomoravské inovační centrum nebo firmy jako Czech Technology Park Brno, IBM, Red Hat a Y Soft. Sponzory akce je Technologický park Brno, Café a bistro Lakeview a SvětElektrokol.cz. Soutěž podporuje Nadace partnerství a Rekola.

Foto: Zlatica Konopková

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Město se distancuje od problematické části nového průvodce. Jinak je...

úterý, 4. dubna 2017, 09:05

Nový průvodce Brnem s názvem To je Brno, který vydalo v sobotu nákladem 3000 kusů Turistické a informační centrum...

Kliminvest žaluje Brno o 360 milionů kvůli Jaselským kasárnám

úterý, 4. dubna 2017, 08:37

Společnost Kliminvest, která měla v Brně v místě zbouraných Jaselských kasáren postavit bytové domy, žaluje město -...

ČRo: Fanoušci Komety platili za vstupenky na hokej v Hradci...

pondělí, 3. dubna 2017, 12:17

Český Rozhlas přišel v pátek se znepokojivou zprávou. Česká obchodní inspekce (ČOI) povede správní řízení s hokejovým...

Dvacet tisíc hodin práce. Brněnští a mnichovští studenti zachránili...

pondělí, 3. dubna 2017, 10:25

Více než 20 tisíc hodin odpracovali studenti restaurátorství z Brna a německého Mnichova na záchraně vzácného barokního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.