Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Firmy z Technologického parku motivují zaměstnance, aby cestou do práce nechali auto doma

 
úterý, 4. dubna 2017, 14:27

Chůze, běh i jízda na všem nemotorovém – ať už jsou to inliny, koloběžka nebo skateboard. Těmito způsoby se snaží lidé pracující v  Technologickém parku během celého jara a léta dostat do práce. Od pondělí je k tomu vyzývá soutěž, která nejpilnější zaměstnance volící ekologický způsob dopravy do práce odmění.

gEKOn je mezi-firemní soutěž pro společnosti ležící v Technologickém parku v Brně a jejich zaměstnance. Název soutěže spojuje dvě výzvy "go ecological“ a „go economical". Cílem soutěže je motivovat zaměstnance, kteří mají často sedavá zaměstnání, aby nechávali auto i šalinkartu doma a do práce se dopravovali pohybem. Je to ekologičtější, ekonomičtější i zdravější.

Celá soutěž začíná v pondělí 3. dubna v 16:30 hodin. Účastníci startují od jezírka u budovy Red Hatu. Pro chodce a běžce je připravená pětikilometrová trasa, pro ekologicky pojízdné soutěžící pak desetikilometrová trasa. Na úvodní výběh není nutné se registrovat. Soutěžící se registrují na stránkách gekon.technologypark.cz, kde si povedou evidenci svých cest. Započítávat si můžou cesty o minimální délce dvou kilometrů. Klání trvá půl roku a vyvrcholí 29. září 2017. Soutěží mezi sebou jak firmy a jednotlivci (na základě počtu zdolaných cest), tak i jednotlivé dopravní prostředky (na základě počtu ujetých a našlapaných kilometrů). Z nejzapálenějších soutěžících se vylosuje výherce, který získá ceny.

V premiérovém klání se zúčastnilo 106 soutěžících, kteří společně zaznamenali téměř 4 800 cest o celkové délce 35 tisíc kilometrů, 107 jízdami přispěl Jan Štourač z Red Hat, vítěz prvního ročníku. Vloni už se „zeleně“ do práce dopravovalo 162 zaměstnanců, kteří našlapali, vychodili či vyběhali 14 tisíc jízd a celkem 92 tisíc kilometrů. Zvítězil Jan Šulák z IMB s 262 jízdami. Rozdíl spočívá i v tom, že loňský ročník byl o dva měsíce delší než ten první, jednotliví soutěžící tedy měli možnost nasbírat více bodů.

Klání se účastní organizace sídlící v brněnském Technologickém parku jako je Jihomoravské inovační centrum nebo firmy jako Czech Technology Park Brno, IBM, Red Hat a Y Soft. Sponzory akce je Technologický park Brno, Café a bistro Lakeview a SvětElektrokol.cz. Soutěž podporuje Nadace partnerství a Rekola.

Foto: Zlatica Konopková

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Město se distancuje od problematické části nového průvodce. Jinak je...

úterý, 4. dubna 2017, 09:05

Nový průvodce Brnem s názvem To je Brno, který vydalo v sobotu nákladem 3000 kusů Turistické a informační centrum...

Kliminvest žaluje Brno o 360 milionů kvůli Jaselským kasárnám

úterý, 4. dubna 2017, 08:37

Společnost Kliminvest, která měla v Brně v místě zbouraných Jaselských kasáren postavit bytové domy, žaluje město -...

ČRo: Fanoušci Komety platili za vstupenky na hokej v Hradci...

pondělí, 3. dubna 2017, 12:17

Český Rozhlas přišel v pátek se znepokojivou zprávou. Česká obchodní inspekce (ČOI) povede správní řízení s hokejovým...

Dvacet tisíc hodin práce. Brněnští a mnichovští studenti zachránili...

pondělí, 3. dubna 2017, 10:25

Více než 20 tisíc hodin odpracovali studenti restaurátorství z Brna a německého Mnichova na záchraně vzácného barokního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.