Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské veletrhy plánují do roku 2030 stavbu nového pavilonu

 
úterý, 28. března 2017, 12:36

Nový moderní pavilon, nový vstup a dopravní terminál u pisárecké vozovny či parkoviště a od něj lávka vedoucí ke koupališti Riviéra jsou některé z plánů společnosti Veletrhy Brno, podle nichž by se mohl rozvíjet výstavní areál do roku 2030. Plánované či jen možné změny jsou obsažené v takzvaném masterplanu.

Plán rozvoje je zároveň jedním z klíčových podkladů pro urbanistickou soutěž, kterou chystá město jako stoprocentní vlastník veletržní společnosti. Při odkupu akcií od Messe Düsseldorf, který se uskutečnil před rokem, se Brno netajilo plány na proměnu areálu. Při zachování primární výstavní funkce by se měl více otevřít a jeho nevyužívané části by měly najít nové uplatnění.

Veletrhy tak navrhují například vyčlenění starých pavilonů Brno, Morava a Umprum pro nové využití, stejně tak bývalého divadla u hlavního vstupu, které chce město zrekonstruovat.

Velkou proměnou by měla projít severozápadní část areálu přiléhající k pisárecké tramvajové vozovně. „V první fázi je zde plánovaná nová smyčka tramvají, v budoucnu zde může vzniknout dopravní terminál, kde by byla dolní stanice lanovky do univerzitního kampusu, parkovací dům Park and Ride a také nový vstup na výstaviště, čímž by tato část významně ožila," uvedl Smetana. Plánuje se zde také nová hasičská stanice místo staré vedle velodromu.

V jihozápadní části by mohlo být velké parkoviště, které by sloužilo i pro návštěvníky koupaliště na Riviéře, s ním by bylo spojené lávkou přes čtyřpruhovou silnici.

V jižní části areálu by se postupně koncentrovalo logistické a servisní zázemí tak, aby bylo možné opustit objekty vedle velodromu a případně i velodrom, který leží na pozemcích Veletrhů. Město by je pak mohlo využít na jiné projekty.

Pro posílení výstavní činnosti by chtěly Veletrhy do roku 2030 postavit nový moderní pavilon na ploše, kde je dnes rozvětvení kolejiště pro dřívější výstavy kolejových vozidel. „Roste poptávka vystavovatelů po moderních výstavních halách. Takové jsou pouze nové pavilony P, V a F a s některými omezeními také dvojice pavilonů G," řekl Smetana. Poslední se stavěl pavilon P v roce 2009.

Plán rozvoje výstaviště Veletrhy pravidelně v několikaletém intervalu aktualizují. V současnosti do toho vstupuje ve větší míře i město právě díky nabytým akciím, které z něj udělaly majoritního akcionáře.

Zdroj: ČTK
 

 


 

Kam dál?

Na místě bývalých Jaselských kasáren chce město ještě více bytů, mění...

pondělí, 27. března 2017, 16:25

Brno mění územní plán, který umožní změnit využití plochy po bývalých Jaselských kasárnách podél Štefánikovy ulice. Na...

Finalistka České Miss Kristýna Hlaváčková: Vždy stojím nohama při zemi

pondělí, 27. března 2017, 16:12

Jižní Morava má v letošním finále České Miss hned trojí zastoupení. Jednou z úspěšných dívek je také rodilá Brňačka...

Ignis Brunensis na Priglu nabídne letos pět soutěžních ohňostrojů

pondělí, 27. března 2017, 12:42

Na přehradě letos příznivci ohňostrojů uvidí pět soutěžních přehlídek. Je to více než v minulých letech, protože...

Evropa si připomíná 60 let od podpisu Římských smluv. Sen o jednotné...

pondělí, 27. března 2017, 09:00

Pokud se zeptáte kohokoliv ze svých známých, jakou historickou událost jsme si v sobotu mohli připomenout, asi většina...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.

Za týrání skotu dostal chovatel z Trutnovska podmínku a 10 let nesmí chovat dobytek

Okresní soud v Trutnově vynesl rozsudek nad chovatelem Vladimírem Čepelkou z Trutnovska, který týral svůj dobytek. Od soudu odešel s tříletou podmínkou se zkušební dobou pět let a byl mu také na deset let zakázán chov hospodářských zvířat. Do potrestání soud zahrnul i trest za neplacení alimentů na dceru. Rozsudek je pravomocný.

Jablonecké strážníky vede člen SPD Michal Švarc. Město vyhlásilo konkurz na nového ředitele

V Jablonci nad Nisou hledají nového ředitele městské policie. Luboš Raisner, který ji vedl bezmála osm let, po dohodě kvůli kritice své práce na konci ledna skončil. Strážníky zatím vede primátor Milan Kroupa (ANO). Řízením městské policie pověřil Michala Švarce, který je zkušeným policistou a mimo jiné dlouholetým bezpečnostním manažerem Fotbalového klubu Jablonec. Město zároveň vypsalo výběrové řízení na ředitele. Uzávěrka přihlášek je na konci února.