Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasiči a záchranáři cvičili zásah u nehody letadla

 
čtvrtek, 23. března 2017, 21:30

Jihomoravští hasiči a záchranáři cvičili ve čtvrtek na brněnském letišti zásah u nehody letounu. Námětem cvičení byl střet letadla L410 s letištním autobusem. Při nárazu se zlomilo pravé křídlo a začalo unikat palivo. Akce se účastnilo téměř čtyřicet hasičů.

 

Hasiči po příjezdu na místo zahájili ochlazování pravé části trupu letadla a levého boku autobusu. Vytvořili průzkumné skupiny, které v dýchacích přístrojích vnikly do letounu a pátraly po cestujících," uvedl na webu mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.  Podobný postup probíhal i uvnitř autobusu.

Hasiči a příslušníci dalších zasahujících složek vynášeli zraněné ven do bezpečného prostou, kde následovalo jejich třídění jednotkami záchranné služby podle závažnosti poranění.

Při nehodě zemřel jeden cestující z letadla a 50 osob se zranilo. Celkem v letadle a autobusu cestovalo 66 lidí. Na místě zasahoval také posttraumatický tým hasičů v čele s psychologem sboru jihomoravských hasičů. 

Cvičení trvalo přes hodinu. „Jeho cílem bylo ověření činností při mimořádné události s větším počtem cestujících. Nacvičila se souhra všech zasahujících složek a fungování štábu velitele zásahu. Zasahující se také seznámili s problematikou zásahu v areálu brněnského mezinárodního letiště," uzavřel mluvčí.

Zdroj: HZS JMK

 


 

Kam dál?

Čtení pomáhá. Děti věnovaly knihy vrstevníkům v těžké životní situaci

středa, 22. března 2017, 22:00

Koncem února proběhl v Praze a Brně již druhý ročník charitativní akce Bazar Čtení pomáhá. Děti měly při ní možnost...

Okolí Býčí skály se na čas uzavře kvůli hnízdění dravců

středa, 22. března 2017, 21:40

Okolí Býčí skály v Moravském krasu na Blanensku se na čas uzavře kvůli hnízdění kriticky ohrožených dravců. Tradiční...

Fakultní nemocnice Brno chce postavit novou porodnici za dvě miliardy...

středa, 22. března 2017, 14:03

Stavba nové porodnice skoro za dvě miliardy korun v bohunickém areálu Fakultní nemocnice Brno by mohla začít v příštím...

Jihomoravané hlasují o nejlépe opravené památce v kraji. Brno má...

středa, 22. března 2017, 12:52

O nejlépe opravené kulturní památce Jihomoravského kraje v loňském roce hlasují od 17. března lidé prostřednictvím SMS....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.