Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čtení pomáhá. Děti věnovaly knihy vrstevníkům v těžké životní situaci

 
středa, 22. března 2017, 22:00

Koncem února proběhl v Praze a Brně již druhý ročník charitativní akce Bazar Čtení pomáhá. Děti měly při ní možnost vyměnit si mezi sebou své staré knížky nebo je věnovat matkám s dětmi v těžké životní situaci. Společně s celostátní sbírkou Databáze knih se podařilo nashromáždit téměř 450 knih.

Na Bazar se letos děti nebály nosit knižní tituly ve velkém, každé se totiž u vstupu chlubilo v průměru 7 donesenými knihami. Celkem si tak malí čtenáři v obou městech mezi sebou vyměnili kolem 150 knih a přes 300 jich darovali dětem z azylových domů. Knihy se v hojném počtu podařilo nashromáždit i díky lidem, kteří se zapojili do celostátní sbírky portálu Databáze knih. Vlastní autorskou tvorbu věnovala do sbírky také spisovatelka Alena Ježková, akce se zúčastnil básník a textař Jiří Dědeček a zakladatel Čtení pomáhá Martin Roman.

Knížky v březnu převzali zástupci organizace Diakonie ČCE v Praze a domova Společná cesta v Brně. „Za takový dar jsme opravdu rádi. V současné chvíli máme v rámci Diakonie minimálně deset středisek, kde je dětské čtení velmi žádané, ale knihy chybí. Sbírku teď plánujeme přerozdělit do všech potřebných center, abychom udělali radost co největšímu počtu dětí. Knížky se tak dostanou do azylových domů nebo k terénním službám, které pomáhají rodinám a problémové mládeži v obtížných životních situacích,“ vysvětlila projektová manažerka Diakonie ČCE Olga Mutlová.

Čtení pomáhá

Do Čtení pomáhá je v současné době zapojeno více než 220 000 mladých čtenářů. Pomáhat mohou žáci a studenti základních a středních škol. Stačí se jen zaregistrovat na webových stránkách, přečíst si vybranou knihu a vyplnit správně kontrolní test. Za to pak děti obdrží kredit v hodnotě 50 korun, který mohou věnovat na některý z charitativních počinů.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Okolí Býčí skály se na čas uzavře kvůli hnízdění dravců

středa, 22. března 2017, 21:40

Okolí Býčí skály v Moravském krasu na Blanensku se na čas uzavře kvůli hnízdění kriticky ohrožených dravců. Tradiční...

Fakultní nemocnice Brno chce postavit novou porodnici za dvě miliardy...

středa, 22. března 2017, 14:03

Stavba nové porodnice skoro za dvě miliardy korun v bohunickém areálu Fakultní nemocnice Brno by mohla začít v příštím...

Jihomoravané hlasují o nejlépe opravené památce v kraji. Brno má...

středa, 22. března 2017, 12:52

O nejlépe opravené kulturní památce Jihomoravského kraje v loňském roce hlasují od 17. března lidé prostřednictvím SMS....

Kamenný vrch v Brně ozdobily tisíce rozkvetlých konikleců

středa, 22. března 2017, 10:21

V záplavě fialových konikleců velkokvětých je v těchto dnech přírodní rezervace Kamenný vrch na okraji Brna. Ekologové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.